Şalvar Üstüne Ne Giyilir Kadın

06.08.2022
804
Şalvar Üstüne Ne Giyilir Kadın

Şalvar üstüne ne giyilir kadın başlıklı yazımızda bu senenin şalvar pantolon kadın modelleri ile kombinlere değineceğiz. Yeni sezonda şalvar kesim pantolon modelleri, köy şalvarı ile modern tasarımların birleşmesi ile ortaya çıkmıştır. Şalvar pantolonlar, yazlık şalvar pantolon modelleri  ve kışlık şalvar pantolon modelleri seçeneklerine sahiptir.

Her yaştan kullanıcıya hitap eden şalvar kesim pantolonlar çok farklı kumaş seçeneklerine sahiptir. Keten şalvar pantolon, Türk şalvarı olarak bilinen yöresel şalvar pantolon, etlik desenli şalvar pantolon model seçenekleri vardır. Ayrıca bohem tarzı şalvar pantolon, viskon kumaş şalvar, kadife şalvar, pamuklu şalvar gibi seçenekleri genişletmek mümkün.

Şalvar Üstüne Ne Giyilir Kadın?

Hareket kolaylığı ve yazın serin, kışın sıcak tutması özelliği şalvar pantolon kombin kullanımını artırmaktadır. Geçmişten günümüze gelen bir Türk kültüründe çok önemli bir yere sahip olan şalvar pantolonlar, sınırsız renk seçeneğine sahiptir.

Beyaz-salvar-pantolon

Beyaz şalvar pantolon

Siyah şalvar pantolon en çok kullanılan renk olarak karşımıza çıksa da beyaz şalvar pantolon ve diğer renk kartelası renkleri kullanılmaktadır.

Şalvar kesim pantolon yazlık olarak kullanılacaksa beyaz gibi açık renkler tercih edilmektedir. Ancak koyu renk şalvar pantolonlar da açık renk üstlerle kombine edilerek cool görünüm yakalanır.

 

Şalvar üstüne ne giyilir? Geniş kesim olan şalvar pantolonlar, vücuda nefes aldırdığı için sağlıklı pantolonlar olarak da bilinmektedir.

Şalvar pantolon üstüne bluz, tişört, kazak, penye, crop top doğru seçenekler arasındadır. Şalvar üstüne giyilen kombin parçaları çok uzun olmamalıdır. Uzun üst kombin parçaları ise şalvarın içine konarak kullanılmalıdır.

Şalvar pantolon üstüne giyeceğiniz gömlek bluz ve diğer parçaların boyu şalvarın lastiğini kapatacak şekilde olmalıdır.

Günümüzde günlük kombinler den ofis kombinleri ne kadar şalvar pantolon modeli seçeneği bulunmaktadır. Ofis kombinlerinde lastikli yarım şalvar pantolon daha çok kullanılırken günlük kullanımda seçenek bize kalmıştır.

kadin-salvar-pantolon

kadın şalvar pantolon

Şalvarın üstüne ne giyilmelidir? Burada seçilen üst kombim parçası şalvarın modeli ile uyumlu olmalı. Desenli şalvar üstüne tek renk kıyafet kullanımı şıklığı artıran etkenler arasındadır. Klasik kesim şalvar pantolonlar yanında dar kesim ve yarım şalvar yer almaktadır.

Şalvar Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Olur?

Tercih edeceğiniz renk, model ve desen çerçevesinde ayakkabı olmalıdır. Şalvar pantolon altına ayakkabı olarak stiletto, spor ayakkabısı, sandalet, babet ve dolgu topuk kullanılmaktadır. Ayakkabı seçenekleri çağlar pantolonun modeline göre değişmektedir. Kışlık şalvar pantolon altına bilekte bot en doğru tercihtir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Şalvar Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Olur Kadın

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin şalvar pantolon modelleri arasından derlenen görseller vardır. Görselleri inceleyerek tarzınıza uygun şalvar pantolon kombin yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Şalvar Kesim Pantolon Kadın

 

Bir önceki makalemiz olan Gri Pantolon Üstüne Ne Giyilir Bayan başlıklı yazımızda Gri Pantolon Üstüne Ne Giyilir Bayan hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu