Salık Saç Modelleri: Günlük ve Düğün İçin

12.11.2023
418
Salık Saç Modelleri: Günlük ve Düğün İçin

Salık saç modelleri, evde yapılabilecek salık saç modeli ve salık saç modeli abiye seçenekleri içermektedir. Modası geçmeyen saç modelleri arasında yer alan salık saçlar, kısa saçlarda ve uzun saçlarda kullanılmaktadır. Salık örgülü saç modelleri yanında örgüsüz saç modelleri de bulunmaktadır. Gelin şimdi hep birlikte kısa sözlük saç modelleri ve uzun salık saç modellerini görelim.

Salık Saç Modelleri Ve Yapılışı

Salık saç modelleri, hemen hemen tüm kombin parçaları ile eşleşmektedir. Özellikle yaka, kol, göğüs detayını öne çıkarmak istediğimiz kombinlerde salık saçları kullanabilirsiniz.

Evde yapılabilecek salık saç modelleri

Evde yapılabilecek salık saç modeli

Birçok büyük şekli ile de rahatlıkla uyum sağlayan salık saçlar özellikle uzun saçlarda etkileyici görünüm sunulmaktadır. Kıvırcık salık saç modeli ve dalgalı saç modeli yapımı fönlü salık saç modeli de kullanmaktadır. Özellikle çok uzun saçları fön ile kullanarak her türlü ortamda kullanabilirsiniz.

Aksesuarlı Salık Saç

Günlük kombinlerden özel gün ve kombinleri ne kadar geniş bir alanda kullanılan tamamen açık saç modelleridir. Özellikle uzun dalgalı saçlar, salık bırakıldığı zaman eşsiz görünmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Açık Saç Modelleri 2024: Her Yaşa uygun Seçeneklerle 30 + Model

Tamamen salık saç modeli kullanılırken taç, toka veya saç bandı gibi aksesuarlarla eşleştirebilirsiniz.

Tamamen salık saçlar kıvırcık, düz ve fönlü saçlardan kullanılmaktadır. Askılı, straplez, v yaka kıyafetlerde salık salaş saç modeli kullanabilirsiniz.

Salık Örgülü Saç Modelleri

Salık saç modellerinin arasında örgü saç modeli de yer almaktadır. Özellikle örgülü taçlar veya bölgesel örgülü saçlar kullanabilirsiniz. Son günlerde saçın önüne minik örgüler yaparak da kullanılmaktadır. Dilerseniz bu örgüleri saçın arka tarafında birleştirebilirsiniz. Ayrıca bir tutam saç ile her iki taraftan başlayan şelale örgü yaparak da tarz salık saçlara sahip olabilirsiniz.

Salık Düğün Saç Modellerini Denediniz mi?

Salık saç modelleri düğün stilleri düğünlerde gelin saç modeli olarak kullanılabileceği gibi davetli sac modeli olarak da kullanılmaktadır. Özellikle sade düğün kıyafetlerini aksesuarlı veya aksesuarsız salık saç modeli kullanabilirsiniz.

Dalgalı salık saç

Dalgalı salık saç

Bu senenin salık saç aksesuarları arasında boncuklu, sade veya çiçekli taçlar bulunmaktadır. Ayrıca çıtçıtlı tokalar, saç küpeleri, kurdeleler ve saç bantları yer almaktadır.

Evde Yapılabilecek Salık Saç Modelleriyle Kusursuz Görünüm

Kendi halinde bırakacağınız salık saçları, dağınık formda, aksesuarlı, doğal veya sancı kullanabilirsiniz. Özellikle önden bir tutam saçı toplayarak yarım topuz yapabilirsiniz. Yarım  topuz dışında yarım örgü veya yarım at kuyruğu saç modeli de yapabilirsiniz.

Böylece hem kullanışlı, hem rahat, hem de şık salık saç modeline sahip olabilirsiniz.

Kısa Salık Saç Modellerini Bilmelisiniz

Saç modelleri salık olacak ise en rahatı kısa saç modelleridir. Her türlü iklimde rahatlıkla kullanabileceğiniz kısa salık saç modeli, aksesuarlarla eşleştirildiği zaman mükemmeli sunmaktadır.

Kısa salık saç modeli

Kısa salık saç modeli

Yandan Salık Saç Modeli

Omuz hizasında saçları veya uzun saçları bir yandan salı bir şekilde kullanabilirsiniz. Uygun saç aksesuarları ile saçlarınızı bir kenara toplayıp toplayın. Özellikle uzun su dalgası saçlar veya fönlü saçlar, yandan salık modelde kusursuz görünmektedir.

Salık Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Açık saç modeli olarak da bilinen salık saçlar hemen hemen tüm yüz şekline uyum sağlamaktadır. Ancak burada dikkat edeceğiniz tek nokta dalgalı, kıvırcık ve düz saç seçenekleridir.

Tombul ve yuvarlak yüze kıvırcık salık saçlar kullanılmamalıdır. Bunun yerine fönlü salık saç modeli kullanılmalıdır. Böylece yüz hattı daha estetik ve orantılı görünecektir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Açık Saç Modelleri Düğünlük: Tüm Yüz Şekillerine Göre Seçenekler

Tüm saç tipleri ile uyumlu yüz ekli ise oval yüz şeklidir.

Uzun yüz şeklinde ise dalgalı veya kıvırcık salık saçları kullanmanız daha doğru olacaktır.

Aşağıdaki resimleri bu senenin salık saç görselleri sunulmuştur. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Salık Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu