Sadıç Saç Modelleri Kadın 2024-2025 Stilleri

13.01.2024
1.305
Sadıç Saç Modelleri Kadın 2024-2025 Stilleri

Sadıç saç modelleri kadın ve erkek stilleri ile düğün günü sevdiğiniz bir saç görünümünü bulabilirsiniz. Düğünlerde geçmişten günümüze gelen sadıç ne demek? Sadıç bekar mı olmalıdır? Sağdıç evli olur mu? Bu konuların detaylarını da birlikte göreceğiz. Sağdıç saç modeli erkek ve kadın için geçerlidir. Günümüzde gelinin düğün boyunca yanında olan kişiye nedime denir. Oysaki eskiden sadıç, evli erkek olurdu. Erkek damadın düğün süreciyle ilgilenirken sadıcın eşi de gelinin düğün süreciyle ilgilenirdi. Yani gelinin sağdıcı olurdu.

Günümüzde birçok bölgede hala bu şekildedir. Bu nedenle bizde sizlere sadıç saç modeli bilgileri olarak kadın düğün saç modelleri vereceğiz. Mükemmel sağdıç saç modelini bulmakta zorlanıyorsanız, size ilham vereceğinden emin olduğumuz en iyi seçimlerimizi inceleyebilirsiniz.

Balık Kılçığı Bukleli Sadıç Saç Modelleri Kadın

Sadıç saç modelleri, maşalı sadıç saç modeli, topuz, açık veya örgülü modeller şeklindedir. Düğünlük saç modelleri, düğüne katılan herkes için önemlidir. Ancak gelinin ve damadın yanından hiç ayrılmayan kişiler için daha da önemlidir. Özellikle uzun saçlarda örgülü saç modeli düşünebilirsiniz. özellikle de balık kılçığı zarif ve etkileyici görünüm sunan saç modelidir. Yani örgülü saç isteyen biri için mükemmel bir tercihtir.

Bu görünümü elde etmek için saçınızı ense kısmından alçak bir at kuyruğu yaparak başlayın.

sadıç için dağınık ense topuzu

sadıç için dağınık ense topuzu

Saç örgün at kuyruğunun tam önünde olmalı, böylece daha sonra saç uçlarını gizleyebilirsin.

Ardından at kuyruğunun yanlarından küçük bölümler alın ve şakaklardan başın tepesine doğru uzanan balık kılçığı örgüleri yapın. Sona geldiğinizde, kalınlaşan saç tutamını bir arada kalmaları için elastik bir lastikle sabitleyin.

Ayarlamayı bitirdikten sonra (bu 30 dakika veya daha fazla sürebilir), elastik bantları çıkarın ve hiçbir parçanın boyutu veya şekli aynı olmayacak şekilde her bir örgüyü yavaşça açın. Dağınık görünümlü kusursuz saç modelidir. Özellikle oval yüz şeklinde mükemmeli sunar.

Son olarak ise yüzünüzdeki gevşek uçları istediğiniz gibi bırakın. Gerekirse tel tokalarla sabitleyin – ve işte! Her özel gün için kullanabileceğiniz muhteşem maşalı sadıç saç stiliniz hazır.

Örgülü Kabarık Saç Modelleri

Örgülü kabarık saçlar, asla modası geçmeyecek klasik saç stildir. Ayrıca bu saçlar sadıç saç örnekleri arasında da ilk sıralarda yer almaktadır.

Örgülü kabarık sağdıç saçları

Örgülü kabarık sağdıç saçları

Burada örgü boyutunu ince ve kalın olmasını kendiniz belirleyebilirsiniz. öyleyse bu görünümü üst üste yığılmış küçük, narin örgüler ile veya önde aşağı doğru kat kat örgüler ile yapabilirsin.

Ensede Topuz

İlk olarak saçınızı ensede bir topuz şeklinde toplayarak tokalarla sabitleyin.

Ardından geri kalan saçları sabitlediğiniz noktanın etrafında sarın. Burada daha fazla hacim istiyorsanız, yüzünüzün etrafında biraz gevşek teller bırakın ve onları da sabitleyin.

Özellikle ince veya seyrelmiş saçları olan kadınlar için dağınık ensede topuz veya maşalı ense topuz mükemmeldir.  Çünkü bu, buklelerini ağırlaştırmadan onlara ekstra bir çekicilik kazandıracaktır!

Örgülü Sağdıç Saç Modeli

Örgülü abiye saçları, asla modası geçmeyecek klasik bir stildir. Örgü boyutunu ve nasıl örgü kullanacağınızı yüz şekline göre belirleyebilirsiniz.

Saç örgülerini dilerseniz taç örgü şeklinde, dilerseniz fransız örgüsü şeklinde yapabilirsiniz. Ayrıca şelale örgü ve hollanda örgüsü de alternatifler arasındadır.

saç örgülü sağdıç saçı nasıl yapılır

saç örgülü sağdıç saçı nasıl yapılır

Kısa sadıç saçlarına da örgü yapılır. Ancak orta ve uzun saçlar için en iyi stiller örgülü saçlardır. Çünkü saç örgüleri kişiyi zarif gösterirken saçlara da kusursuz görünüm sunacaktır. Özellikle genç sadıçlar için açık şelale örgüsü gibi saçlarda, örgü sonrası sırtından aşağı dökülen bukleler kusursuz görünecektir.

Saç Aksesuarlı Düşük Topuz – Sadıç Saçı

Düşük bir topuz nasıl şekillendirilir dediğinizi duyar gibiyiz.

Düşük topuz şekillendirmenin ilk adımı saçınızın temiz, nemli ve yumuşak olduğundan emin olmaktır.

İlk olarak çok uzun kakülleriniz varsa, onları gözünüzün dış kenarından sarkacak şekilde düzeltin.

Ardından, tüm saçınızı at kuyruğu noktasında yüksek at kuyruğu şeklinde bağlayın. Şimdi bu atkuyruğunun her iki yanından üç tutam saç ayırın; boyutlarının eşit olduğundan emin olun. Daha sonra ilkinin en az iki katı büyüklüğünde başka bir elastik bantta bir araya getirmeden önce her birini kendi içinden çekin.

Bu noktada, her iki taraftan aşağı sarkan iki gevşek düğümünüz olmalıdır; şimdi her bir düğümün etrafına ayrı ayrı yerleştirmeden önce her iki taraftan iki küçük parça daha alın, böylece topuz kat kat olacaktır.  Bu işlemi tüm saçlarda uygulayın. Son olarak ise saç bitirdiğiniz saçlarda sprey kullanmayı unutmayın!

düşük topuz sadıç saç nasıl yapılır

düşük topuz sadıç saç nasıl yapılır

Örgülü Atkuyruğu – Sağdıç Saç Stilleri

  1. Saçınızı yüksek bir at kuyruğu yapın.
  2. Saçınızı örün, başınızın en üstünden başlayıp saçınızın dibine doğru inin. Sonunda bir saç tokası ile sabitleyin.
  3. Bu görünüme ekstra ışıltı vermek için bir çiçek, saç tokası veya taç ekleyin! Hafif tutuşlu bir saç spreyi isteğe bağlıdır, ancak gündüz veya gece düğünlerinde saçların çözülmemesi için ekstra sabitleyici önerilir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Abiye Saç Modelleri Nelerdir? (35+ Görsel)

Dolayısıyla doğru sağdıç saç modeli, kendinden emin ve güzel hissetmeni sağlar. bu da sana uygun saç modelini bulmak için zaman ayırmaya değer olduğunu gösterir.

İşte sizi mutlu edecek bir saç stili bulmak için bazı ipuçları:

Bir saç modeli seçerken yüz şeklinizi göz önünde bulundurun. Kişilik tipinize en uygun olanı bulun.

Unutmayın! Doğru saç modeli sadece nasıl göründüğü ile ilgili değildir. Ayrıca, aşırı terlemelere karşı, abiyeye ve mevsime uygun saç modeli tercih edin.

dügün saç modelleri sadıç

dügün saç modelleri sadıç

Ek olarak sadıç saç stili ile asla gelin saçından önde olmaya çalışmayın!

Her saç uzunluğuna uygun trend saç modellerine mutlaka göz atın. Çünkü pek çok farklı stil var, bu yüzden yüz tipinizi öne çıkaracak

Hâlâ ilhama ihtiyacınız varsa, aşağıdaki resim galerisini incelemeyi deneyin ve hoşunuza giden bir şey olup olmadığına bakın!

Resim Galerisi: Bu Senenin Sadıç Saç Modeli

Bir önceki makalemiz olan Saçı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır? başlıklı yazımızda Saç nasıl yumuşatılır, saç yumuşatma ve Saç yumuşatmak için ne yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu