Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

12.07.2021
1.249
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri başlıklı yazımızda hindistan cevizi yağı ile saç uzatma, doğum kontrol hapı ile saç uzatma, soğanla saç uzatma, zeytinyağı ile saç uzatma gibi en hızlı saç uzatma yöntemleri vereceğiz.  Çoğu kadın saçlarının uzun ve bakımlı olmasını ister.

Saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayan bazı yollar mevcuttur.Saçınızın uzamasını etkilemek için kırıklarınızı aldırabilirsiniz, kafanıza masaj yapabilirsiniz. Saçlarınızı temiz tutmanız, sağlıklı bir şekilde saç uzatma için önemlidir.

Saçlarınızı banyodan sonra kurutmamak ve bakım yağları kullanmak da yabana atılmamalıdır. Bunlar basitçe yapılan saç uzatma yolları arasında yer almaktadır. Düzenli bir şekilde birkaç ay yapıldığı zaman gerçekten işe yaradığını bilmenizi isteriz.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma İçin Beslenme Düzeni; Beslenme düzeniniz, saçınızın uzamasında etkili bir faktördür. Besinlerde bulunan vitamin, mineral, protein ve yağlar sayesinde, insanların metabolizmasını düzene girer. Bu da sağlıklı saç uzatma için dikkat edilmesi gereken etkenlerin başında gelmektedir.

Sağlıklı saç uzatma yöntemleri nelerdir konusunu sizler için araştırdık.

Özellikle de saçın uzamasını en çok etkileyen C vitamini, riboflavin ve biotin gibi, B vitamini içeren besinler alınmalıdır. C vitamini eksikliğiniz varsa, saçlarınız cansız ve donuk bir yapı alır.

Bu vitaminlerin işlenmesini sağlayan, A, D, E ve K vitaminlerinin alınması da, sağlıklı bir şekilde saç uzatma için son derece önemli olan faktörlerdir.

Vücudun sağlıklı bir şekilde çalışması için doymamış yağ asitlerinin ve omega yağ asidi içeren yağların bulunduğu besinleri tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Ayrıca folik asit, saçın yapı taşı olan keratin maddesinin oluşmasını sağlar, bu sebeple folik asitten zengin besinler alınmalıdır.

Sebzeler arasında oldukça sağlıklı olan havucu çiğ olarak tüketilebilir, taze sıkılmış havuç suyu içilebilir ya da saçlara havuç maskesi yapabilirsiniz.

Su tüketimi de saçlarınız için önemlidir. Günde, en az iki litre su tüketmeniz önerilir. Bu şekilde metabolizmanızın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz ve bu da saçlarınız için yararlı olur.

Sağlıklı saç uzatma yöntemleri için en çok önerilen besinler havuç, somon, fındık, badem ve yeşil sebzelerdir.

saç uzatma

Sağlıklı bir şekilde saç uzatma için, beslenme düzeninizin iyi olması çok çok önemlidir. Çünkü saçlar da vücudunuzdan beslenmektedir ve folik asit alımı arttırılmalıdır.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Saç Uzatma İçin Saç Temizliği; Saçınızı yıkarken saç diplerinize uygulayacağınız masajlar, saçlarınızın uzaması için etkili bir yöntem olacaktır. Saçın hızlı uzaması için saç diplerinizin hava alması oldukça önem taşıyan bir faktördür.

Saç diplerinde biriken yağ, kir, kepek gibi yabancı maddeler, saç diplerinizin hava almasına engel olacaktır. Be sebeple saç temizliğinize dikkat etmeniz hızlı saç uzatma formülleri arasında yer almaktadır.

Evde saç uzatma teknikleri; Saçınızı her gün yıkamanız, saçlarınızın kurumasına sebep olacaktır. Saçın kuruması da saç uzamasını yavaşlatan nedenlerin başında yer alır. Saçlarınız kuru ise haftada 1 veya 10 günde bir kez yıkamanız saç diplerinin kendisini besleyecek düzeye gelmesini sağlayacaktır. Bu tekniği terlemenin az olduğu sonbahar kış döneminde yapmanız daha doğru olacaktır.

saç uzatma

Saçların çabuk ve sağlıklı uzaması için, saç temizliğinize büyük önem vermeli ve saçlarınızın hava almasını sağlamalısınız.

Hızlı Ve Doğal Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Saç uzatma için saç bakım yağları; Bakım yağlarıyla yapacağınız maskeler, saçınıza kaybettiği nemi geri kazandıracaktır ve saçlarınızın uzamasını sağlayacaktır. Saçı uzatmaya yarayan yağlar arasında Zeytinyağı ile saç uzatma, Hindistan cevizi yağı ile saç uzatma, Isırgan otu yağı, Avakado yağı, Tatlı badem yağı, ve Keten tohumu yağı ile saç uzatma yer almaktadır.

Saç uzatmayı olumsuz etkileyen kırıklar; Saçlarınızın kırıklarını aldırmanız, saç uçlarının hava almasına yardımcı olacaktır. Bu kırık aldırma işlemini rutin hale getirirseniz saçlarınızın ucu hava alacaktır ve hem daha çabuk uzayacak hem de daha sağlıklı bir görünüme sahip olacaktır.

saç uzatma

Saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak için çeşitli saç serumları ve saç bakım maskeleri ve doğal saç uzatma yöntemleri de işinize yarayabilir. Ancak bunların düzenli kullanılması gerekmektedir.

Bunların dışında, saç dibinize uygulayacağınız masajlar sayesinde saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandırır ve saçların daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olursunuz.

Saçlarınız yapılan ısı, boya, perma ve röfle gibi işlemlerden dolayı kolayca yıpranabilir ve bu da saç uzamasına engel olur. Saçlarınızın uzaması için bu gibi uygulamalardan uzak durmanız gerekmektedir ya da bu durumları en aza indirgemeye çalışmalısınız.

Saçların görüntüsü herkes için önemlidir. Uzun saç seviyorsanız, yukarıda saydığımız saç uzatma yollarını deneyebilirsiniz. Bu yollar sayesinde saçlarınız hem hızlı bir şekilde uzar, hem de görüntü bakımından oldukça sağlıklı bir görünüme sahip olur.

Doğum Kontrol Hapı İle Saç Uzatma

Saç uzatma yöntemleri kadın: Doğum kontrol hapı saç uzatma için son dönemlerde sıklıkla kullanılır hale gelmiştir. Çok kolay uygulanan ve etkili sonuçlar almanızı sağlayan doğum kontrol hapı saç uzatma işleminde dikkatli olmak gerektiğini belirtelim.

Doğum Kontrol Hapı İle Saç Uzatma

Doğum Kontrol Hapı İle Saç Uzatma

Doğum kontrol hapı ile saç uzatmak için toz haline getirdiğiniz doğun kontrol hapını şampuanınıza ekleyerek kullanmanız yeterli olacaktır. Ancak hormon takviyesi olduğu için önceden hekime danışmanızı öneriyoruz. Zira saç derinizden vücudunuza nüfuz edeceği için farklı sıkıntılara neden olabilir. Saç uzatmada doğum kontrol hapları yerine doğal yollardan hızlı saç uzatma yöntemleri denenebilir.

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Uzatma

Hızlı saç uzatma yolları kadın: Hindistan cevizi yağı saç uzatma konusunda etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Haftada 2 kez uygulayacağınız saç uzatmada Hindistan cevizi kürü nasıl?

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Uzatma

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Uzatma

 • 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • 5 damla biberiye yağı

Saç uzatma tarifleri arasında önemli bir yere sahip olan bu yağlar birbirine karıştırıldıktan sonra saçlara dipten uca uygulanarak 10-15 dakika parmak uçları ile masaj yapılır. Masaj sonrası normal şampuanla bir kez yıkanarak durulanır.

Kuru saçlar haftada 2 defa, yağlı saçlar haftada 1 defa bu saç uzatma kürünü yaparak en hızlı saç uzatma yollarından birini uygulamış olur.

Soğanla Saç Uzatma

Soğan suyu ile saç uzatma işlemi yeni duyuluyor gibi görünse araştırmalarımız sonucunda aslında yıllar yıllar önce kullanılan bir yöntem olduğunu öğreniyoruz.

soğanla saç uzatma

soğanla saç uzatma

Soğan suyuyla saç uzatma kürleri için yapacağınız birkaç işlem bulunmaktadır. İlkinde blender dan geçirdiğiniz soğanın suyunu saça uygulamak ve 1 saat bekletmek ve süre sonunda yıkamaktır.

İkinci işlem ise bir su bardağı suyun içine 2 kuru soğanı koyarak 20 dakika kaynatmak ve bu suyu ılıdıktan sonra saça uygulamak ve 2 saat bekletmektir. Her ikisinde de süre sonunda saçlar önce ılık su ve şampuan ile yıkanır, ardından soğuk su ile durulanır.

Zeytinyağı İle Saç Uzatma

Hızlı saç uzatma maskeleri içinde zeytinyağının da önemli bir yeri vardır. Saç uzatma doğal yöntemler denilince akla gelen zeytinyağının etkisin, kat kat artırmak için içine 5-6 damla Hint yağı damlatmak yeterli olacaktır.

Zeytinyağı İle Saç Uzatma

Zeytinyağı İle Saç Uzatma

saç uzatma yöntemleri evde uygulamak için duş öncesi saçlara saç uzunluğuna göre ayarlanmış zeytinyağı ve hint yağı karışımı saçlara dipten uca uygulanır. bir saat bekleme süresi sonunda saç uzatma yağları arasında yer alan zeytinyağı ve hint yağı karışımı şampuanla bir kez yıkanarak iyice durulanır.

Haftada bir defa uygulayacağınız bu en hızlı saç uzatma yöntemi ile saçlarınızın çok daha hızlı uzadığını göreceksiniz.

1 Haftada 20 Cm Saç Uzatma

Bir haftada 20 cm saç uzatma absürt bir haber gibi gelebilir. Eğer normalde zaten hızlı uzayan saçlara sahipseniz, yukarıda bahsettiğimiz hızlı saç uzatma yöntemleri ile de takviye yapmanız halinde 1 haftada 20 santime kadar saç uzaması sağlayabilirsiniz.

1 Haftada 20 Cm Saç Uzatma

1 Haftada 20 Cm Saç Uzatma

Ancak “benim saçlarım çok yavaş uzuyor” diyenlerdenseniz yukarıdaki saç uzatma teknikleri ile bir ayda 20 cm uzaması kaçınılmaz olacaktır.

Resim Galerisi: Hızlı Saç Uzatma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Saniye dedi ki:

  Bence saçların uzamasınin genetik yapıyla çok alakası var

  1. Emine dedi ki:

   Yaptığımız araştırmada genetik faktörün etkili olduğu bulgusuna rastlamadık. Böyle bir detay bilgiye ulaşırsak sizlerle paylaşacağız. Fikirleriniz için teşekkürler…

 2. esra özmen dedi ki:

  merhaba saç uzatma problemleriniz var ise içerisinde B12 B6 ve yğksek oranda biotin maddesi içeren muyltivitamin ya da supplementlerden birini kullanmanızı öneririm.

  1. Emine dedi ki:

   Merhaba, vücudun vitamin dengesinin düzgün olmasının saç uzatmada etkileri büyüktür elbette. Değerli görüşünüz için teşekkürler.

Tarz Kadın Blogu