Saç Nasıl Uzar-Hızlı Saç Uzatma Fikirleri

02.04.2022
4.196
Saç Nasıl Uzar-Hızlı Saç Uzatma Fikirleri

Saç Nasıl Uzar-Hızlı Saç Uzatma Fikirleri ile karşınızdayız. Saç nasıl büyür, saçlar hızlı nasıl uzatılır, uzun saç nasıl uzatılır gibi hizli sac uzatma taktikleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca saç ayda kaç santim uzar, saç uzatan maskeler var mıdır, hızlı saç uzaması için ne yapılmalı gibi konulara da değineceğiz.

Yaşadığımız ortamda kötü hava şartları, güneş ışınları, ve mevcut hava kirliği gibi sebeplerle saçlarımız yıpranmaktadır. Yıpranan saçlarda saç uzaması için yapılması gerekenler de artmaktadır.

Saç Nasıl Uzar-Hızlı Saç Uzatma Fikirleri

Saç nasıl uzatılır? Hızlı saç uzatma için saçların nasıl güçleneceği ve eski halini alabileceğini bulabilmek öncelikle de sorunun köküne inmek gerekir.

Saçlarınız yeterince hava alıyor mu, saçların yıkama sıklığı nedir, mevsim değişikliği ile ilgili bir değişim var mı yoksa psikolojik etkenler mi var, saçları etkileyen vitaminler eksik mi, ne kadar sağlıklı besleniliyor gibi soruların cevaplarını da araştırmak gerekiyor.

Kimyasal içerikli saç bakım ürünleri veya saça uygulanan yüksek ısılı işlemler saç uzaması için gerekli olan şartları ortadan kaldırmaktadır.

Saç uzatma yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yolu Bayan -Doğal Yollar

Hızlı saç Uzatma yolları bayan için de erkek için de aynıdır. Saçlar için gerekli olan tüm şartlar bir araya getirildiği zaman saç uzatmak sorun olmaz.

Saç uzatmanın yolları Şerbetçi otundan geçebilir; Şerbetçi otu ince telli saçlarda kullanılan iyi bir saç güçlendirici olarak bilinir.

İçeriğindeki besleyici yağ sayesinde saçlarınızı kökten uca kalınlaştırır ve besler. Ayrıca kafa derisinde kan dolaşımını arttırarak, saç uzamasını hızlandırır ve kepek oluşumunu önler. Kaynatarak suyu ile saç diplerine masaj yapmak  gerekmektedir.

Haftada 1 kez düzenli olarak kullanılan şerbetçi otu ile saç derisi ve saç kökü besleneceği için saç kolaylıkla uzar.

saç nasıl büyür

saç nasıl büyür

> Saç uzatıcı amla yağı; Amla yağı nedir? Bektaşi üzümü çekirdekleri ile elde edilen ve Hint kültüründe en şifalı bitki olarak kabul edilen mucizevi yağ, saç köklerinin ihtiyacı olan kanı sağlayarak saçları güçlendirir ve hızlı saç uzatma konusunda katkıda bulunur. Saç köklerini besleyici ve saç beyazlamasını geciktirici özelliği ile ünlüdür. Saç diplerine masaj ile uygulamak yeterlidir.

> Badem yağı da en iyi saç güçlendirici sınıfında yer almaktadır. Uzun yıllardır saç bakımında kullanılan badem yağ saçların sağlıklı uzamasına ve kolay yıpranmamasını sağlar.

Badem yağı doğal saç kökü bakımı yapan, saçları hızlı uzatmak için uygulanan saç güçlendiricidir. Badem yağı ile saçım nasıl uzar sorusunun cevabı için badem yağı ile saç diplerine masaj yapmak yeterlidir diyoruz.

> Fesleğen, genel olarak bildiğimiz ve kullandığımız bir bitkidir. Fesleğenin saça bilinen faydalarının yanında saç kırılmasını önlediği ve saçın onarılıp korunmasına yardımcı olduğu da gerçektir.

Fesleğen, saçları nemlendirir, mat saçlara parlak bir görünüm verir. Genel olarak bildiğimiz ve evimizde bulundurduğumuzdan kolaylıkla tercih edilebilecek etkili bir saç güçlendirici ve hızlı saç uzatma işlemini en iyi şekilde yapan bitki olarak görülmektedir.

saç uzatan

saç uzatan

Fesleğen saça nasıl uygulanır? Bir yemek kağığı fesleğen 1 bardak suda kaynatılarak saç diplerine masaj yapılır.

> Son olarak zencefil, saç köklerini uyarır. Zencefil kökünde bulunan yağ asitleri saçların seyrelmesini gözle görülür bir şekilde engellemektedir. Zencefilin antiseptik özelliği saç derimizi ve saçlarımızı dış etkenlere karşı korur.

Saçları güçlendirmek için bitkisel çözümler, saçların kalınlaşması ve sağlıklı bir hale gelebilmesi için çok önemlidir. Saçın sağlıklı uzaması için Saç tellerinin kalınlaşması gerek. Peki ne Yapmalı?

saç nasıl kalınlaşır ve uzar

Saç Nasıl Kalınlaşır Ve Uzar Neler Yapmalı?

Hızlı saç Uzatma Bayan  için de erkek için de önemlidir. Bunun yolu da bakımlı kalın teli sağlıklı saçlardan geçer. Saç telini kalınlaştırmak için bence slikonlu saç kalınlaştıran ürünler kullanmayın. Bunlar kısa vadede saç telinde kalınlaşma etkisine sahip ancak uzun vadede saçlarınızı yıpratarak dökülmelerine neden olacaktır.

Kimyasal içerikli saç kalınlaştırıcı şampuanlar yerine doğal saç kalınlaştırma yolları neler öğren onu yap.

Doğal Saç Kalınlaştırma Yolları-Hızlı Saç Uzatma Tekniği

Saçları günlük değil haftada iki veya 3 kez yıka.

Yüksek ısı ile kurutma kendisi kurusun, veya havlu ile kurut.

Islak saçı fırça aile sert hareketlerle tarama. saçların çok dolaşık ise saç kremi kullan ve saç kuru iken nazikçe tara.

hızlı saç uzatma yolu bayan

Gece yatmadan eşit miktarda zeytinyağı ve avakado yağı ve hindistan cevizi yağını ve yağ oranının dörtte bir oranında gül suyu koyarak saç diplerinden ucuna doğru masaj yap. Sabah ılık su ve çok az şampuan ile yıka. Saç kırıklarını sık sık ucundan aldır.

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Nasıl Uzar Kadın; Saçlarınızın her zaman sağlıklı, bakımlı ve güçlü olmasını istiyorsanız, saç bakımı yaparak hızlı saç uzatma yöntemleri için uygulamanız gereken bir kaç teknik bulunmaktadır. Bunları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

Hızlı saç uzatma tekniği olarak herkesin yapabileceği önerileri aşağıda sıraladık.

 • Saçlarınızı güneş ışınlarından mümkün olduğu kadar koruyun.
 • Banyodan sonra saçlarınızı yüksek kurutmamaya yada düşük ısıda veya soğuk uygulamada kurutmaya özen gösterin. Soğuk uygulama artık hemen hemen her kurutma makinesinde bulunmaktadır.
 • Saçlarınıza haftada bir kere bakım kürü uygulamayı unutmayın.
 • Saçlarınız ıslakken toplarsanız, saç derinizin nezle olmasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle saçlarınızı kendi halinde ve açık olarak kurumaya bırakın.
 • Saçlarınız boyalı ise mutlaka saç kremi kullanmalısınız. Şampuanınızın ve saç kreminizin aynı marka olmasına özen gösterin. Bu daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.
 • Yaz aylarında tatile gidiyorsanız, deniz ve güneşin etkisiyle saçlarınız normalden daha fazla yıpranacaktır. Bu nedenle yanınızda mutlaka saç kremi bulundurun ve her gün kullanın.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Beslenme

Saçlarda canlı, sağlıklı ve bakımlı görünmek için vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Sağlıklı saçlar için karbonhidrat, protein eve vitaminli bir beslenme uygulamanız gerekmektedir.

Dengeli beslenme ile saç uzatma

Bu değerlere sahip besinleri gün içinde en az iki kez almanız doğru beslenme ve saç uzatma yolları arasında yer almaktadır.

Saç Vitamin Takviyesi-Saç Hızlı Nasıl Uzar?

Vitamin takviyesi saç uzatır mı sorusu hızlı saç uzatma için araştırma yapan her bayanın aklına gelen ilk sorudur.  Saçlardaki kırılmaları ve bakımsızlığı önleyerek saçları hızlı uzatmak için demir, fulvik asit almanız önemlidir.

Saç uzatma-vitamin takviyesi

Bu vitaminler saçlarda bariz bir şekilde hızlı saç uzatma sağlayacaktır.

Saç Bakım Yağları- Hızlı Saç Uzatma

 • Biberiye yağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Susam yağı
 • Jojoba yağı
 • Kabak çekirdeği yağı
 • Nane yağı gibi zengin içeriğe sahip yağlar saçların hızlı uzaması için dıştan yapılan en iyi destekler arasında yer almaktadır.

Saç Bakım Yağları ile saçlar uzar mı?

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Bakım Yağları

Saç Uzatma Keratin Takviyesi

Vitamin ev protein saçları uzatmak için olmazsa olmazdır. Bunların yanında keratin takviyesi almanın da saç nasıl uzar sorusunun cevapları arasında yer aldığı kanıtlanmıştır. Saçların daha canlı ve bakımlı görünmesini sağlayan keratin takviyesi, saç dökülmelerine %13, saç güçlenmesine ve onarılmasına % 11 destek sağlamaktadır.

Saçlara keratin takviyesi ile saç uzatma

Saç Nasıl Uzar-Hızlı Saç Uzatma Fikirleri hakkında işinize yarayacak ve saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacak saç uzatma yöntemleri paylaştık. Saçlarınızla ilgili özel sorunlarınız ve saç uzatma konusundaki fikirlerinizi yorum bölümünden izlerle paylaşarak uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

kahkül nasıl uzatılır

kahkül nasıl uzatılır

Saç Ayda Kaç Santim Uzar?

Saç uzaması kişinin genetik yapısı ile değişiklik gösterebilir. Saç uzaması ortalama olarak günde 0,2-04 arası uzar. Saç 1 ayda ne kadar uzar sorusunun cevabı ise 1.5-2 santim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dünyanın En Hızlı Saç Uzatan Formül

Saç uzamasının birçok şartları vardır. 1 günde saç uzatmak veya 1 saatte saç uzatmak diye bir şey kaynak saç dışında yoktur.

Dünyanın En Hızlı Saç Uzatan Formül

Dünyanın En Hızlı Saç Uzatan Formül

Saç uzaması yaz aylarında, çocuklarda, kadınlarda ve gece daha hızlı olur. Hormonal değişiklikler ve eksiklikler saç uzamasının önüne geçen en önemli etkenlerdir.

Kahkül Nasıl Uzatılır?

Yukarıda bahsettiğimiz saç uzatma teknikleri kısa kahkül içinde uygulanmaktadır. Saçlarınız uzun ancak yanlışlıkla kahkül kısa kesildi ise kısa kesilen kahkülü uzatmak için  özellikle gece yatmadan saç bakım yağları kullanmak gerekir. Gün içinde kahkülü şekillendirmek için çok ısı uygulamadan kısa kakül kısa sürede uzayacaktır.

Galeri: Saçım Nasıl Uzar?

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. ayşe dedi ki:

  Saçlarımı uzatmak için ne yapabilirim,dökülme problemi de yaşıyorum derken, yazınız çıktı karşıma. Saç nasıl hızlı uzar, seyrek saçlar nasıl gürleşir konusu için teşekkürler. Çok işime yaradı

Tarz Kadın Blogu