Rüzgar Gülü Yapımı

0
960

Çok eski ve yapımı çok eğlenceli olan rüzgar gülü yapımı oldukça basit olmaktadır. Yapımı kadar kullanması da oldukça eğlencelidir. Evde sizlerde rüzgar gülleri yaparak çocuklarınıza bir oyuncak yapabilir ve onlara sadece oyuncakların para ile alınmayacak bir şey olduğunu öğretebilirsiniz. Ayrıca kendinize de yaparak balkon gibi açık alanlarınızda bunları kullanarak sizde eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

Öncelikle rüzgar gülü yapmak için birkaç malzemeye ihtiyacınız olacaktır. Bu malzemeler; kağıt( istediğiniz desen ve renkte olabilir), raptiye, plastik veya tahta orta boy bir çubuk, cetvel ve makas ile yapabilirsiniz. Rüzgar gülü yapmak için öncelikle seçmiş olduğunuz kağıdı her tarafı eşit olacak şekilde kare biçiminde kesin. Sonrasında ise kareyi iki uçtan çapraz olacak şekilde kalem ile çizin. Bu işlemden sonra ise çizmiş olduğunuz kare içindeki merkez noktadan en az 5 cm uzaklıkta dört eşit nokta belirleyin.

Belirlediğiniz noktalara kadar dört çizginin üzerinden makasla keserek rüzgar gülünün şeklini oluşturmaya başlayın. Bunu yaptıktan sonra ortası olan dört parçalı bir kağıdınız olacaktır. Elinize aldığınız kağıdı bir tarafını sağdan bir tarafını soldan olmak koşulu ile merkez noktasına birleştirin. Tüm parçaları birleştirdikten sonra raptiye ile tutturun. Son olarak çubuk ile raptiyeyi tutturursanız rüzgar gülünüz hazır olacaktır.

Rüzgar gülü yapmak hem çok kolay hem çok eğlencelidir. Ayrıca çocuğunuz ile oynayabileceğiniz bir oyun arıyorsanız hep birlikte bunu yaparak oynayabilir ve çok eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Rüzgar Gülü Yapımı

Bir önceki makalemiz olan Şırıngadan Dinamometre Yapımı başlıklı yazımızda ev hobileri, evde dinamometre yapımı ve Şırıngadan Dinamometre Yapımı hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER