Tarz Kadın

Rahibe Duvak Modelleri

Rahibe Duvak Modelleri

Rahibe duvak; Düğün aksesuarları arasında dikkatle ve özenle seçmeniz gereken parça duvaklardır. Bu yüzden duvak seçimlerinizi gelinliğinize uygun ve yüz hatlarınıza uygun olarak yapmalısınız. Duvaklarda da tıpkı gelinliklerde klasikleşmiş modellerin varlığı gibi klasikleşmiş modelleri vardır.

Rahibe modeli duvak çeşitleri ile gelinliğinizi farklı ve bir o kadar da modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Klasik gelin duvağı modelleri düğünün yapılacağı mekana uygun olarak seçilmelidir. Aşağıda birkaç örnek duvak modeli mekanlara uygun olarak sıralanacaktır.

Yüzü Örten Rahibe Duvak

Yüzü örten duvak modelleri genellikle daha çok tercih edilmektedir. Bu model ile yüz kapanacak ve gizemli bir hale bürünen gelin bundan hoşnut olacaktır.

Gelinin babasının duvağı açması gelini verdiğinin bir göstergesi olarak kabul edilecektir. Diğer bir büyük anlamı ise nikahın ardından damadın, gelinin duvağını açarak onu alnından öpmesidir.

Rahibe modeli duvak çeşitleri yüzü örten

Omuz Hizasında Duvak Modelleri 

Eğer işlemeli ve sırt dekolteli gelinlik modeline sahipseniz omuz hizasında duvak modelini tercih edebilirsiniz.

Eğer uçuşan ve havalı bir görüntü elde etmek istiyorsanız bu duvak modelini tercih etmelisiniz bu sayede gelinliğinizin ön plana çıkartmış olacaksınız.

Bu model genellikle çift kat olarak kullanılmaktadır. Bunlardan biri, iki duvağında aynı boyda olduğu ve biraz daha dolgun duran model diğeri ise biri uzun biri kısa olan duvak modelidir.

omuz Rahibe modeli duvak çeşitleri

Dirsek Hizası Duvaklar 

Rahibe modeli duvak çeşitleri arasında dirsek hizasında olanlar da mevcuttur. Bu model ile düğününüze çok havalı bir giriş yapabileceksiniz.

Rahibe modeli duvak çeşitleri dirsek

Parmak Ucu Duvak 

Parmak ucu duvak modeli akıllarda şu an canlandığı gibi gelin kollarını iki yana açtığına duvağın uzunluğunun parmak ucunda bitmesi şeklinde yapılmış modellerdir.

Bu model uzun gelinliklerde kullanılmaktadır. Bu duvağın üstüne çeşitli işlemeler yapabileceksiniz.

Ayrıca dantel işlemeleri yapılmasını istediğinizi gelinlik tasarımcınıza bildirebilirsiniz. Bu süsleme işlemlerini sade bir gelinlik giyecekseniz tercih etmelisiniz.

Rahibe modeli duvak çeşitleri parmak ucu

Şapel Duvak

Şapel tipi duvak modelinin diğer adı rahibe duvağıdır. Bu modeller uzun aynı zamanda resmi duvak çeşitleridir.

Rahibe gelinlik modellerinde, tülün kenarlarına kalın dantel işlemesi yapılmaktadır.

Yere süpüren modelleri genellikle resmi düğünlerde tercih edilmektedir.

Rahibe modeli duvaklar tercih etmek istiyorsanız saçlarınızı açık bırakmalısınız. Diğer saç modellerinde de şık dursa da en güzel şekli salık saç modelleri ile yapılan duvak modelidir.

Kuş Kafesi Duvak 

Eğer farklı bir tarza bürünmek istiyorsanız kuş kafesi duvak modeli tam da size göre!

Rahibe modeli duvak çeşitleri kuş kafesi

1940’lı yıllarda bu model oldukça moda olmaktaydı, şimdilerde ise eski modaların geri geldiği farklı dokunuşlarla hissedilebilmektedir.

Eğer isterseniz gözlerinizi kaplayan isterseniz de tüm yüzünüzü kapatan modelleri tercih edebilirsiniz.

Kuş kafesi duvak modeli kısa saçlarda daha mükemmel duracaktır.

Bu şekilde duvağınız bir yere takılmayacak ve sizin için sorun oluşturmayacaktır.

Resim Galerisi: Şapel duvak 2020

Bir önceki makalemiz olan Nişan Ayakkabısı Modelleri 2022-2023 başlıklı yazımızda Nişan Ayakkabısı Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sevinç dönmez dedi ki:

    rahibi tipi duvaklar çok tercih edilmiyor.ama bazı bayanlar heves ediyor tabi.işin gıcık kısmı rahibe duvakları sadece straplez gelinlik modellerine uygun.diğer gelinliklerde pek havalı görünmüyor.

Tarz Kadın Blogu