Rahibe Duvak Nedir Kimlere Yakışır?

Rahibe Duvak Nedir Kimlere Yakışır?

Rahibe duvak nedir kimlere yakışır, rahibe duvaklı saç modelleri nelerdir, yüz tipine göre duvak modelleri içinde rahibe duvak var mı gibi soruların cevaplarını birlikte görelim. Duvak seçimi gelinliğe ve yüz hatlarına uygun olarak seçilmelidir. Duvaklarda da tıpkı gelinliklerde klasikleşmiş modellerin varlığı gibi klasikleşmiş modelleri vardır.

Rahibe modeli duvak çeşitleri ile gelinliğinizi farklı ve bir o kadar da modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Klasik gelin duvağı modelleri düğünün yapılacağı mekana uygun olarak seçilmelidir. Aşağıda birkaç örnek duvak modeli mekanlara uygun olarak sıralanacaktır.

Rahibe Duvak Nedir Kimlere Yakışır? Fiyatları

Şapel tipi duvak modelinin diğer adı rahibe duvağıdır. Bu modeller uzun aynı zamanda resmi duvak çeşitleridir.

Rahibe modeli duvak çeşitleri

Rahibe modeli duvak çeşitleri

Rahibe gelinlik modellerinde, tülün kenarlarına kalın dantel işlemesi yapılmaktadır.

Yere süpüren modelleri genellikle resmi düğünlerde tercih edilmektedir.

Kullanım rahatlığı ve birçok gelinlik modeli ile uyumu nedeni ile genelde belin ortasına kadar gelen rahibe duvakları tercih edilmektedir.

Rahibe modeli duvaklar tercih etmek istiyorsanız saçlarınızı açık bırakmalısınız. Diğer saç modellerinde de şık dursa da en güzel şekli salık saç modelleri ile yapılan duvak modelidir.

Omuz hizasında rahibe modeli

Omuz hizasında rahibe modeli

Kısa Duvak-Rahibe Duvak Nedir Kimlere Yakışır

Eğer işlemeli ve sırt dekolteli gelinlik modeline sahipseniz omuz hizasında duvak modelini tercih edebilirsiniz.

Omuz hizasındaki rahibe duvak modeli genellikle çift kat olarak kullanılmaktadır. Bunlardan biri, iki duvağında aynı boyda olduğu ve biraz daha dolgun duran model diğeri ise biri uzun biri kısa olan duvak modelidir.

Rahibe Duvak Saç Modelleri

Rahibe modeli gelin başı denilince saç modeli de öne çıkmaktadır. rahibe duvağı saçları kapatacağı için saç modeli çok önde olmayacaktır.

Rahibe Model gelinlik

Rahibe Model gelinlik

Yüz şekline göre saç modelleri arasından seçim yaparak kullanabilirsiniz.  Rahibe duvağı saç modelleri arasında topuz gelin başı modellerinden açık gelin başı saç modeline kadar pek çok seçenek bulunmaktadır

Rahibe Duvak Kimlere Yakışır?

Yüz tipine göre duvak modelleri kullanımı düğünde daha da  güzel görünmenizi sağlayacaktır. Oval yüz, Kalp yüz, dikdörtgen yüz tipine sahip olanlarda rahibe duvak modelinin daha güzel durduğu bilinmektedir.

Rahibe modeli duvak çeşitleri parmak ucu

Tesettür Rahibe Duvak Modelleri

Rahibe duvak modelinde saçların ön planda olmaması, duvağın dantel, tül ve işlemeler ile gösterişli olması tesettür tarzını benimseyen gelin adayları tarafından daha sık tercih edilmesini sağlamaktadır.

Tesettür rahibe duvak seçenekleri arasında kenarı güpürlü veya dantelli duvaklar yanında tül rahibe duvaklar da yer almaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin kısa rahibe duvak ve uzun rahibe duvak modelleri görsellerini incelemenizde yarar var.

Resim Galerisi: Şapel duvak

Bir önceki makalemiz olan Patlayan Duvak Modelleri Ve Fiyatları başlıklı yazımızda Patlayan Duvak Modelleri Ve Fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. sevinç dönmez dedi ki:

    Rahibe tipi duvaklar bu senenin duvak modelleri arasında çok da olmasa görülüyor. Yüz tipine uygun rahibe duvak kullanımı önemlidir. işin gıcık kısmı rahibe duvakları sadece straplez gelinlik modelleri ve tesettür gelinlik modelleri ile uygun.diğer gelinliklerde pek havalı görünmüyor.

    1. sedef dedi ki:

      Bu senenin gelinlik modelleri ile şapel duvakları daha çok görüyoruz. Düşünceleriniz için teşekkürler sevinç hanım:)

Tarz Kadın Blogu