Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

10.06.2021
941
Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saç bakımı nasıl yapılır başlıklı yazımızda protez saç bakımı kaç günde bir yapılır? Protez saç bakımı evde nasıl yapılır? Protez saç bakım malzemeleri, protez saç bakım seti hakkında bilgiler vereceğiz. Saç problemlerine çözüm arayanlar protez saç yaptırmak istemekte bu düşüncenin akabinde yukarıda bahsettiğimiz sorular zihinlerini en çok yoran sorular olarak karşımıza çıkmaktadır.

Protez saç yapımı sonrasındaki en büyük problem protez saç bakım olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü, sadece kazanılacak para ve kar marjı düşünülerek satış odaklı yanıtlar veren birçok firma protez saç yapımı gerçekleştirdikten sonra, pahalı protez saç bakım ürünleri mağduriyete neden olmaktadır.

Protez saç bakımı zor mu? Protez saç yaptıranların yorumlarını incelediğimizde protez saç bakımının evde de yapılabileceğini ve vakti olanlar için zor olmadığını görüyoruz.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Protez saç yapımı sırasında cildin hava almasını ve su geçirgenliğini sağlayıp sağlamadığını kesinlikle bilmeniz gerekmektedir.

Protez saç bakım ürünleri

Protez saç bakım ürünleri

Hava ve su geçirgenliği olan kaliteli ürünler tercih etmelisiniz. Protez saç günlük bakımı veya 2-6 haftalık bakımı yapılması halinde uzun ömürlü olarak kullanacağınızı hatırlatmak istiyoruz.

Protez Saç Bakımı Kaç Günde Bir Yapılır

Protez saç bakımı süresi nedir? Protez saç bakımı kaç günde bir yapılır? Genelde 2 ile 6 hafta veya 2 ila 8 hafta arasında yapılması önerilmektedir. Bu süreyi protez saç yapan kuruluştan almanız en doğrusu olacaktır.

Zira saç yoğunluğu saçın alt yapısı gibi birçok faktör aynı olmasına rağmen protez saçın bakımı kişilerde farklılık gösterebilmektedir.

Protez Saç Bakım Malzemeleri

Protez saç bakım seti içerisinde bulunan protez saç çözücü ile saçlar yeni çıkmakta olan saçlara ve  saç derisine zarar verilmeden saç derisinden alınır.

Protez saç bakım

Protez saç bakım

İlk olarak saç derisine set içerisindeki bakım ürünleri ile doğal bakım ürünleri ile bakım yapılır. Saç derisi temizlendikten sonra yeni çıkan saçlarınız varsa bu saçlar makine ile tıraş edilir.  Protez saç uygun bir şampuanla yıkanarak kurutulur.

Protez Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Evde protez saç bakımı yapmak için protez saç bakımı seti tedarik etmeniz gerekmektedir. Protez saç bakımı malzemelerini  yapı marketleri yerine kuaförünüzden almanızı öneriyoruz. Sürekli kullandığınız bir ürün varsa yapı marketlerinden de alabilirsiniz.

Eğer kendinize güveniyorsanız kaliteli protez saç bakımı malzemesi tedarik ettiği servis evde saç bakımı yapabilirsiniz. Evde protez saç bakımı zor mu? Doğru malzemeler ile yapıldığı zaman herhangi bir zorluğu yoktur. Bazı kullanıcılar protez saç tak çıkar şeklinde kullandığı için akşam yatarken çıkarmaktadır. Böyle olunca günlük protez saç bakımı yapılmalıdır.

Protez saç günlük bakım olarak uygun bir şampuanla ve ılık su ile yıkadıktan sonra bakım kremi sürerek taramalı ve tekrar durulayarak kurutmalısınız.

Daha sonra temiz ve kuru saç derisine bantlama işlemi gerçekleştirilir. Kullandığınız tüm ürünlerinin kaliteli olmasına ve cildinize zarar vermemesine özen göstermelisiniz. Eğer tak çıkar yapmıyorsanız 2 ile 6 hafta arasında yapılacak saç bakımı suresini geçirmelisiniz. Evde kendiniz sürekli bakım yapıyorsanız 3 haftada bir evde kolay protez saç bakımı yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Protez Saç Bakımı

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu