Tarz Kadın

Pirinç Suyu Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

22.01.2022
631
Pirinç Suyu Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Pirinç suyu saç maskesi nasıl yapılır başlıklı yazımızda pirinç suyu maskesi hakkında bilgiler vereceğiz. Pirinç suyu maskesi saç için son derece önemlidir. Saç bakımı için  ve güzellik alanında uzak doğu’da kanıtlanmış sonuçlar içermektedir.

Pirinç suyu saç maskesi kullananlar saça pirinç suyu maskesi kullanımının saçlara bakım ve onarım yaptığı konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Pirinç suyu maskesini yararlı kılan pirincin haşlandıktan veya yıkandıktan sonra ki kalan nişastalı suyudur. Pirinç suyu saç maskesi faydaları nelerdir? Pirinç suyu saç maskesi kullananlar önerir mi?

Pirinç Suyu Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Pirinçte bulunan amino asitler, e vitamini, antioksidan, b vitaminleri ve mineraller suyuna da geçmektedir. Bu da pirinç suyu maskesi kullanımını hem cilt maskesi hem de saç maskesi olarak artırmaktadır.

Pirinç suyu saç maskesi faydaları

Pirinç suyu saç maskesi faydaları

Pirinç suyu maskesi için bir fincan pirinç üzerine 3 bardak ılık su koyarak bir saat kadar bekletin.  Süre sonunda süzdüğünüz nişastalı pirinç suyunu kullanmak için temiz ve uygun bir kaba alın.

Pirinç suyu elde etmenin bir diğer yolu da pirinçleri suyun içerisinde 2 gün oda sıcaklığında bekleterek fermente olmasını sağlamaktır. Fermente pirinç suyu çok daha etkilidir.

Pirinç suyu yapımının bir diğer yolu da bir fincan pirinci 3 su bardağı su içerisinde kaynatarak elde etmektir.

Yıkamadan  3 su bardağı kaynar suyun içine koyacağınız bir fincan pirinç 3 dakika kaynadıktan sonra 10 dakika bekleme süresi sonunda süzülerek soğuk olarak kullanılır.

Pirinç Suyu Saç Maskesi Faydaları

Saça pirinç suyu maskesi düzenli olarak uygulanırsa hem saçlara bakım yapacak, hem sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayacak, hem saç saç beyazlamasını önleyecektir.

Saça pirinç suyu maskesi

Saça pirinç suyu maskesi

Saçları hasardan koruduğu gibi hasar gören saçlara da etkili ve hızlı bakım yapar.

Saç Tellerini Pürüzsüzleştirerek Saç Parlaklığını Arttırır.

Saç diplerini ve saç tellerine bakım yaparak saç tellerinin güçlenmesine sağladığı için hızlı  saç uzaması gerçekleşir.

Bakınız ⇒ Saç Bakımı Nasıl Yapılır- Evde Saç Bakımı

Aşırı derecede dolaşan ve elektriklenen saçlarınız varsa pirinç suyu saç maskesi ile saçlarınızın karışmasını önleyebilirsiniz.

Hiçbir yan etkisi bulunmayan pirinç suyunda yer alan vitaminlerin saça hiçbir zararı yoktur. Saçı duruladıktan sonra bile saç tellerinde ve saç dibinde kalan pirinç suyu saça bakım yapmaya devam eder.

Pirinç Suyu Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Saçları güzelce yıkayarak duruladıktan sonra pirinç suyu maskesini saçlarınızın üzerine dökerek 5 dakika kadar masaj yapın. Ardından saçlarınızı pirinç suyu ile en az yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Saçlarda son durulama suyu olarak kullanılan pirinç maskesi kullananlar hiçbir zararını görmediklerini aksine saçlardaki değişimin ve bakımın gözle görülür derecede hissedildiğini belirtmektedir.

Galeri: Pirinç Suyu Maskesi Saç

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu