Pembe Saç Rengi Ve Modelleri

30.05.2022
1.162
Pembe Saç Rengi Ve Modelleri

Pembe saç rengi ve modelleri başlıklı yazımızda pembe saç boyası, pembe balyaj, pembe saç uçları hakkında bilgiler vereceğiz. Pembe saç rengi son dönemlerde genç saç renkleri arasında öne çıkmaktadır. Pembe saç boyası modası denilince pembenin birçok tonu devreye girmektedir. Pembe saç hakkında merak edilen detayları hep birlikte görelim.

Pembe Saç Rengi Ve Modelleri

Klasik saç renklerinden sıkılanlar için enerjik ve dinamik saç rengi olan pembe saç tonlarını öneriyoruz. Pembe saç tonları arasında fosforlu pembe saç, koyu pembe saç rengi, açık pembe saç, fuşya pembe saç ve pastel pembe saç boyası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Açık Pembe Saç

Toz pembe  saç rengi de denilen açık pembe saç rengi marjinal saç rengini seven bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

açık pembe saç

açık pembe saç

Açık pembe saç kimlere yakışır? Açık pembe saç rengi beyaz tenlilere veya beyaz tene yakın histeri tenlerde kusursuz görünmektedir.

Koyu Pembe Saç Rengi

Bulunduğun ortamda hemen fark edilmek saç rengi ile dikkat çekmek isteyenler için koyu pembe saç rengi öneriyoruz. Koyu pembe saç rengini saçlarını tamamında uygulayabileceğiniz gibi saç uçlarına pembe yaparak da farklı tarz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Koyu pembe saç rengi kimlere yakışır? Buğday tene ve esmer tene sahip kişilerde koyu pembe saç boyası daha etkili görünüm sunmaya yardımcı olacaktır.

Fuşya Saç Rengi

Göz kamaştırıcı pembe saç boyası arıyorsunuz fuşya pembe saç rengi tam size göre diyebiliriz. İddialı saç renkleri arasında yer alan fuşya saç rengi ile tüm gözleri üzerinize çekeceğiniz iddialı saçlara kavuşmuş olacaksınız.

fuşya saç rengi

fuşya saç rengi

Fuşya saç rengi kimlere yakışır? Bronz tene sahipseniz fuşya saç rengini deneyebilirsiniz.

Pastel Pembe Saç Boyası

Soft  saç renklerinden hoşlanıyorsanız pastel pembe saç boyası, denemeniz gereken saç renkleri arasında yer almaktadır. Özellikle yaz döneminde çok açık saç tonu arıyorsanız tazeliğin  ve bahar’ın rengi olan pastel pembe saç boyasını saçlarınızda kullanarak farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Pastel pembe saç boyası kimlere yakışır? Açık buğday tenliler de çok daha kusursuz bir görünüm sunsa da tüm ten renkleri ile kusursuz görünüm için uyum yakalanmaktadır.

Fosforlu Pembe Saç

Göz kamaştırıcı ve etkileyici saç rengi kullanacak kadar cesursanız fosforlu pembe saç boyası tam size göre diyebiliriz. Üzerinizdeki bakışlara aldırmadan kullanabilirim diyorsanız fosforlu pembe saç boyası ile genel veya bölgesel saç boyama girebilirsiniz.

fosforlu pembe saç

fosforlu pembe saç

Fosforlu pembe saç boyası kimlere yakışır? Açık tenlilerde çok daha etkileyici ve dikkat çekici bir görünüm sunan fosforlu pembe saç rengi çok açık buğday tenliler de dikkat çekici görünüm sunmaktadır.

Pembe Balyaj Pembe Ombre

“pembe saç boyası kullanmak istiyorum ancak doğal saç renklerinden de vazgeçmek istemiyorum” diyenler için pembe ombre veya pembe balyaj öneriyoruz.

açık pembe saç

açık pembe saç

Pembe balyaj kimlere yakışır? Kahverengi veya kumral saç üzerine uygulanan pembe balyaj,  doğal saç rengi veya kişinin kendisine yakışan saç rengi üzerine uygulandığı için tüm ten renkleri ile uyum sağlamaktadır.

Pembe ombre kimlere yakışır? Açık pembe ombre veya koyu pembe ombre seçenekleri olan pembe ombre, tonları ten rengine göre belirlendiği zaman tüm ten renkleri ile uyum sağlamaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Mavi Renk Saç Kimlere Yakışır?

Sarı Saç Uçları Pembe

Açık kahverengi, kumral ve sarı saç uçları pembe saç boyası ile  buruşturularak enerjik ve canlı görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Pembe saç tonlarında tek başına kullanabileceğiniz gibi pembenin bütün tonları ile canlı ve etkileyici bir o kadarda cesaret isteyen saçlara sahip olabilirsiniz.

Pembe Saç Modelleri

Pembe saç renkleri ile uygulanabilecek pembe saç modelleri hemen hemen tüm saç modellerini kapsamaktadır. Topuz saç modellerinden maşalı saç modellerine kadar tüm saç modellerini yüz tipine uygun saç modelleri kriterine uyarak kullanabilirsiniz.

pembe saç modelleri nelerdir

pembe saç modelleri nelerdir

Aşağıdaki resim galerisinde pembe saç boyası tonları uygulamaları arasından seçtiğimiz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Beğendiğiniz pembe saç rengini ten rengi ile uyum doğrultusundan kullanabilirsiniz.

Resim Galerisi: Pembe Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu