Parlak Elbise Altına Ayakkabı

25.02.2024
186
Parlak Elbise Altına Ayakkabı

Parlak elbise altına ayakkabı seçimi ile daha şık ve zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Parlak elbiseler nerelerde giyilir? Özel günlerden düğünlere kadar birçok ortamda parlak elbiseler kullanılmaktadır. Elbisenin güzelliğini tamamlayacak en önemli etkenlerden biri de doğru ayakkabısı içindedir. Peki parlak elbise altına ne renk ayakkabı giyilmelidir. Konunun detaylarını gelin birlikte görelim.

Parlak Elbise Altına Ayakkabı

parlak elbiseye uygun ayakkabı

parlak elbiseye uygun ayakkabı

Tüm elbise modellerinde olduğu gibi parlak elbise modellerinde de parlak elbise altına ayakkabı seçerken elbise rengi önemlidir. Çünkü, elbise rengi ile uyumlu veya kontrast oluşturacak renklerde ayakkabı seçilmelidir. Örneğin, siyah parlak elbisenin altına ayakkabı olarak siyah, kırmızı, altın rengi, gümüş gri veya siyah ayakkabı kullanabilirsiniz.

Parlak beyaz elbisenin altına ayakkabı olarak ise beyaz renk seçenektir. Ancak aksesuarlarla eşleştirildiği zaman mavi, yeşil, gümüş gri veya dore renklerde ayakkabı kullanabilirsiniz.  Böylece hem daha şık görünecek hem de elbise ayakkabı uyumu ile hoş bir görünüm sunacaksınız.

Renkli parlak elbisenin altına ayakkabı seçerken elbiseyle aynı tonda veya nötr renklerde ayakkabı seçmelisiniz. Örneğin, kırmızı parlak elbisenin altına kırmızı, gümüş gri, beyaz beyaz siyah ayakkabı kullanmalısınız.

Okurlarımız buna da baktı > Gri Elbisenin Altına Hangi Renk Ayakkabı Olur?

Parlak elbise kombinlerinde ayakkabı elbise eşleştirmesi yaparken elbise modelini de dikkate almalısınız. Çünkü mini elbise, midi elbise ve uzun elbise altına farklı ayakkabılar kullanılmaktadır.,

Parlak uzun elbisenin altına tek bantlı, ince topuklu, açık ayakkabılar ve sandaletler giyebilirsiniz.

Parlak midi elbisenin altına bilekten bağlamalı, dolgu topuklu, botlar veya kapalı ayakkabılar kullanabilirsiniz.

Mini parlak elbisenin altına ayakkabı olarak ise tek bantlı, ince topuklu, sandalet, babet veya açık ayakkabılar kullanabilirsiniz.

Parlak Elbiseye Ayakkabısı Seçiminde Kumaş Detayı

Elbise kumaşı ayakkabı için de son derece önemlidir. Parlak elbise ile ayakkabı eşleştirmesi yaparken elbisenin kumaşı da dikkate alınmalıdır. Simli, taşlı veya payetli metalik kumaşlardan yapılmış elbiselerin altına sade ayakkabılar kullanılmalıdır. Böylece elbisenin tüm ihtişamı gözler önünde olacaktır.

Mavi parlak elbiseye uygun ayakkabı

Mavi parlak elbiseye uygun ayakkabı

Şifon, ipek, saten veya parlak kadife elbisenin altına ayakkabı olarak ise biraz daha gösterişli ve parlak ayakkabılar seçebilirsiniz.

Parlak Elbise Nerelerde Kullanılmalıdır?

Günlük parlak elbise modellerinden özel gün parlak elbise modellerine kadar pek çok seçenek vardır.

Günlük parlak elbisenin altına babet, spor ayakkabı veya terlik kullanabilirsiniz.

Özel gecelerde kullanacağınız parlak elbiselere ise daha zarif ve şık ayakkabılar kullanmalısınız. Örneğin ince bantlı, ince topuklu ve açık ayakkabılar arasından seçim yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı > Mavi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Aşağıdaki resim galerisinde parlak elbiseye en uygun ayakkabı kombini görselleri derlenmiştir. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Parlak Elbise İçin Ayakkabı

Bir önceki makalemiz olan Kız Çocukları İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda Çocuklar için elbise modelleri ve Çocuklar İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu