Örgülü Maşa Saç Modelleri Yapımı

11.07.2021
2.262
Örgülü Maşa Saç Modelleri Yapımı

Örgülü maşa saç modelleri yapımı başlıklı yazımızda maşalı örgü modellerinden bahsedeceğiz. Maşalı saça örgü veya maşalı örgü, maşali sac modelleri arasında en çok kullanılan ve beğenilen saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Örgülü ve maşalı saç modelleri abiye saç modeli, nişan saç modeli, düğün saç modeli, mezuniyet saç modeli olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Örgü saç modelleri kendi içerisinde çok şık ve dikkat çekici tasarımlara sahiptir. Örgülü saçlar maşa ile birleştirildiği zaman ortaya çok daha etkileyici sonuçlar çıkmaktadır. Örgülü maşa modelleri hakkındaki detayları merak edilenleri birlikte görelim.

Örgülü Maşa Saç Modelleri Yapımı

Örgü maşa saç modelleri arasında saç örgü yapılan ve geri kısımları maşa ile detaylandırılan açık saç modelleri, maşalı  örgülü topuz modelleri, yan örgülü maşalı saç modelleri, helen örgülü maşalı saç modelleri, fransız örgü maşalı saç modelleri gibi seçenekler sunmaktadır.

maşa örgü saç modelleri

maşa örgü saç modelleri

Örgülü ve maşalı saç modelleri tüm saç boyuna ve tüm yüz tiplerine uygun olduğu için hiç düşünülmeden  her ortamda ve her yaşta kullanılmaktadır.

Günümüzde özel davetlerde ve düğünlerde klasik topuz saç modeli yerine örgülü ve maşalı topuz saç modelleri öne çıkmaktadır.

Maşa Örgü Saç Modelleri- Örgülü Topuz

Maşa ve örgülü saç modelleri arasında örgülü topuz modellerinin yeri oldukça önemlidir. Maşalı saça örgülü dağınık topuz, maşalı saça örgülü topuz özellikle maşalı düğün saçı ve maşalı nişan saçı olarak tercih edilmektedir.

Aslında kendinizi özel hissedeceğiniz kendinizi ödüllendirileceğiniz tüm mekanlarda maşalı ve örgülü saç topuz modeli kullanabilirsiniz.

Maşa Örgü Saç Modelleri- Taç Örgü

Saç maşa modelleri açık saçlarda çok daha dikkat çekici ve tarz görmektedir. Saçlarınıza helen örgü veya taç örgü yaparak açıkta kalan kısımlarına kalın saç maşası, ince saç maşası veya kırık maşa yapabilirsiniz.

Örgü ve maşa saç modelleri

Örgü ve maşa saç modelleri

Örgülü maşa yaparken çok basit teknikler bile saçta mükemmel bir görünüm sunmaktadır.

Örgülü Ve Maşalı Saç Modelleri- Fransız Örgü

Örgü maşa saç modelleri arasında Fransız örgülerinde geniş yer kapladığını görüyoruz. Özellikle uzun saçlarda oldukça etkileyici görünüm sunan Fransız örgü saç modelinin örgü dışında kalan kısımlarına maşa saç stilleri uygulayarak çok daha  havalı ve etkileyici saçlara sahip olabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde örgü ve maşa saç modelleri ile detaylandırılmış maşalı örgü saç modelleri görsellerini sunuyoruz. Daha fazla detay için maşa örgü saç modelleri resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Masali Orgulu Sac Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu