Tarz Kadın

Ördek Başı Yeşili İle Uyumlu Renkler

10.07.2020
2.173
Ördek Başı Yeşili İle Uyumlu Renkler

Ördek başı yeşili ile uyumlu renkler; ördek yeşili nasıl bir renktir? ördek başı yeşili nasıl kombin edilir? Ördek başı rengi hangi kombin hangi parçalarında kullanılır gibi soruların cevaplarını birlikte göreceğiz.

Geçmişe baktığımızda ördek başı yeşilinin 60’lı 70’li yıllarda çok sık kullanılan bir renk olduğunu görüyoruz. Son dönemlerde de ördek başı yeşili renk ile ördek başı yeşili koltuk, ördek başı yeşili duvar boyası ve ördek başı yeşili kombinler sıklıkla kullanılmaya başladı. Peki bu kadar çok sevilen ve kullanılan ördek başı yeşiliyle uyumlu renkler neler biliyor musunuz?

Ördek Başı Yeşili Nasıl Bir Renk?

Ördek yeşili adını çamurcun kuşunun tüylerinin renginden almaktadır. Çamurcun kuşu bir ördek türüdür. Ve bu ördeğin başındaki yeşil kadifemsi renk, bizlere ördek başı yeşili rengini sunmaktadır.

Ördek başı yeşili hangi renklerle kombin edilir

Ördek yeşili rengi için yeşilin en güzel tonlarından birisidir diyebiliriz.

Zümrüt yeşilini andıran bir renk tonu vardır. Ancak zümrüt yeşilinden daha yumuşak ve kadifemsi bir tonu vardır. Ördek başı yeşili günlük kombinlerden özel gün ve gece kombinleri ne kadar kullanılabilecek bir renktir.

Ördek Başı Yeşili İle Uyumlu Renkler

Güzel görünen her şeyin arkasında renk uyumu vardır. Renkleri bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde uyumlu hale getirdiğinizde insanlar üzerinde olumlu anlamda inanılmaz etkiler bırakırsınız. Bu nedenle insanlar kıyafetlerde renk uyumuna dikkat etmektedir.

İster günlük kombinlerde, ister ofis kombinlerinde, isterseniz de özel gün ve gece kombinlerinde kıyafette renk uyumu kuralları doğrultusunda kombin yaparsanız hem şık olur hem de kombinlerinizle göz doldurursunuz.

Ördek başı yeşiline uyan renkler

Bu nedenle kombin yapmadan önce hangi renk hangi renkle uyumlu sorusu çerçevesinde kullanacağınız kombin rengi ile uyumlu renkleri bilmeniz gerekmektedir.

 • Siyah
 • Dore
 • Gri
 • Vizon rengi
 • Beyaz
 • Nude renk
 • Pudra rengi
 • Krem rengi
 • Saman sarısı
 • Kahverengi
 • Buz mavisi
 • Füme rengi
 • Lacivert
 • Toz pembe ve tonlarını kullanarak çık ve dikkat çekici ördek başı yeşili kombinler yapabilirsiniz.

Ördek Başı Yeşili Nasıl Kombin Edilir?

Ördek başı yeşili rengi ile ördek başı yeşili pantolon, ördek başı yeşili elbise, ördek başı yeşili kazak, ördek başı yeşili etek, ördek başı yeşili ayakkabı, ördek başı yeşili gömlek, ördek başı yeşili tişört kullanarak cool kombinler yapabilirsiniz.

Ördek başı yeşili rengi ile uyumlu renk

Ördek başı yeşili elbise kombinlerinde ayakkabı, çanta ve kullanıyorsanız şal uyumuna dikkat etmelisiniz.

Ördek başı yeşili pantolon ve etek kombinlerinde üst kombin parçası ve ayakkabı uyumuna dikkat etmek gerekmektedir.

Ördek başı rengi ile kombinler yaparken ten rengi uyumunuz asla atlamamanız gereken bir detaydır.

Ördek Başı Yeşili Rengi Kimlere Yakışır?

Hemen hemen her ten rengi ile uyum yakalayabilen ördek başı yeşili özellikle açık tenli yeşil gözlü bayan ve erkeklere çok daha fazla yarışmaktadır. Bir kombin renginin üzerinizde şık ve göz alıcı durması için renk uyumu ile taçlandırmanız gerektiğini unutmayın. Giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda doğru renklerle kombin yaptığınız zaman size yakışmayacak bir renk yoktur diyoruz.

Aşağıda ördek başı yeşiline yakışan renklerle yapılmış kombinlerden derlediğimiz görselleri daha fazla detay için sizlerle paylaşıyoruz.

Resim Galerisi: Ördek Yeşiline Uyan Renkler Ve Ördek Yeşili Kombinler

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Etek Kombinleri-Tesettür Etek Üstüne Ne Giyilir? başlıklı yazımızda tesettür etek ve Tesettür Etek Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu