Okul İçin Örgülü Saç Modelleri Kadın

08.09.2022
1.093
Okul İçin Örgülü Saç Modelleri Kadın

Okul için örgülü saç modelleri kadın başlıklı yazımızda en güzel okul saç örgü modelleri. Okula saç modelleri yapılırken kolay ve uğraştırmayan saç modelleri aranır. Ayrıca kolay bozulmayan uzun süre düzenli duran okul saçları araştırılır. İşte tam da bu noktada kız okul saç modelleri arasında uzun saç örgü modelleri okul ve kısa örgülü okul saç modelleri vardır.

Bugün sizlere kolay örgülü saç modelleri okul stilleri hakkında bilgiler vereceğiz. Son dönemlerde değişik okul saçı modelleri örgü ile yapılan tasarımlar öne çıkmaktadır. Basit ve farklı saç örgüleri ile hem derli toplu hem de şık okul saçlara sahip olabilirsiniz.

Okul İçin Örgülü Saç Modelleri Kadın

Kız okul için saç örgü modelleri arasında ilk sırada yarım örgü saç modelini görüyoruz.

Yarım örgü saç modeli yapılışında saçların ön kısmı tepe noktasının hemen altından toplanır. Ardından geride kalan saçlar klasik saç örgü veya kılçık örgü ile örülerek lastik toka ile tutturulur.

En-Guzel-Okul-Sac-Orgu-Modelleri

En Güzel Okul Saç Örgü Modelleri

Okul İçin Örgülü Saç Modelleri

  • Uzun saçlarda daha güzel durur. Ancak kısa saçlarda da rahatlıkla yapılarak kullanılmaktadır.
  • Saçlar ortadan ikiye ayrılır.
  • Önde perçem veya kakül varsa bırakılır.
  • Daha sonra küçük üçgen saç tutamı alınarak üçe ayrılır noktasına doğru balıksırtı şeklinde örülür. Bu noktadan sonraki örgü klasik örgü şeklinde yukarıdan gelen saç tutamları örülmesiyle yapıdır.
  • Bu örgülü saç modelinde giderseniz örgüler saçlarınızın içinde yanar de kalabilir.
  • İsterseniz de saçın arka kısmından iki örgülü bukleyi tutturabilirsiniz.
  • Ek olarak ise balık sırtı örgünün bittiği noktadan lastik toka ile tutturarak dağınık yarım topuz yapabilirsiniz. Böylece balıksırtı örgülü dağınık yarım topuz yapmış olursunuz.

Okul İçin Saç Modelleri Örgülü

Yarım Hollanda örgüsü okul için yapılan kolay saç örgü modelleri arasındadır. Saçları ortadan ikiye ayırarak ters örgü şeklinde yapacağınız Hollanda örgüsünü ense kısmında bitirin. Lastik toka ile tutturdunuz saçları dilerseniz hafif gevşeterek salaş bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca saçların önünden perçem veya minik tutan saçlar çıkarabilirsiniz.

kolay-orgulu-okul-saci

kolay örgülü okul saçı

Okul için kolay saç örgü modelleri arasında klasik ters örgü ile yapılan modeller de vardır.

Saçları ortadan ayırdıktan sonra her iki yandan aldığınız saç tutamını ayrı ayrı örün. Ardından orta gevşeklikte olacak şekilde lastik toka ile dört parmak yukarıdan tutturun. Ördünüz saçları her iki taraftan gevşeterek salaş bir görünüm verin. Ardından dilerseniz saçların arasına gizleyerek tutturun, dilersiniz ensede at kuyruğu ile sabitleyin.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Güzel Ve Kolay Okul Saç Modelleri Yapımı (En Yenileri)

Okul icin sac modelleri örgülü stilleri sınırsızdır. Günümüzde kul için bölgesel saç örgülü saç modelleri yanında genel örgü saç modelleri de yapılmaktadır.

Açık saçların size daha çok yakıştığını düşünüyorsanız bölgesel saç örgü modellerini öneririz. Ancak saçlarımın daha derli toplu olsun diyorsanız genel saç örgü modelleri yapmalısınız.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en güzel okul saç örgü modelleri görselleri paylaşılmıştır. Öyleyse görselleri inceleyerek daha güzel okul saçları yapın:)

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Okul Saç Modelleri Ortaokul Lise

Resim Galerisi: Örgülü Okul Saçları

 

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu