Nar Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

24.11.2022
904
Nar Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Nar kızılı saç rengi kimlere yakışır başlıklı yazımızda koyu nar kızılı, nar kızılı saç boyası konularına değineceğiz. Ayrıca nar kızılı saç rengi saç renkleri nar kızılı saç modelleri paylaşacağız. Nar kızılı saç boyası kullanmadan önce doğru renk tonunu yakalamak için doğru saç tonunu bilmelisiniz.

Tam tutanlar kızılı saç boyası için açıcı kullanılarak yapılması daha doğrudur. Yıpranmış ve bakım isteyen saçlar için zeytinyağı veya saç bakım kremi içerikli saç boyası öneriyoruz.

Nar Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kızıl saç rengi sevenler, bu senenin moda saç renkleri arasında yer alan nar kızılı saç kullanabilirler. Parlak, canlı ve gösterişli bir renk olduğu için iddialı olmayı sevenler mutlaka incelemelidir.

Nar-kizili-sac-boyasi

Nar kızılı saç boyası

Nar kızılı saç boyası ile koyu kızıl veya kızıl kırmızı gibi bir renk ortaya çıkmaktadır. Özellikle boyanın ilk yapıldığı süreçte saçlar canlı, parlak ve koyu kırmızı şeklindedir.

İlk defa yaptırmayı düşünen kişiler nar kızılı saç rengi bana yakışır mı sorusunu sıklıkla sormaktadır.  Açık veya koyu nar kızılı saç rengi, renkli gözlü, açık tenli kişilerde kusursuz bir görünüm sunmaktadır.

Özellikle koyu nar kızılı esmer tenli kişiler tarafından da kullanılmaktadır. Evde saçlarını boyamayı doğru şekilde yapabilenler, profesyonel destek almadan nar kızılı saç boyasını da uygulayabilir.

Hemen hemen tüm boya markalarında nar kızılı saç rengi saç boyası bulunmaktadır. Kısa saçlarda ve uzun saçlarda rahatlıkla uygulayabileceğiniz nar kızılı saç ile dikkat çekici saçlara sahip olabilirsiniz.

Nar kızılı saç boyası kullananlar ilk yıkamadan sonra kolay aktığını  belirtmektedir. Ek olarak ise düzenli aralıklarla üst üste birkaç kez nar kızılı saç rengi saç boyası uygulamasından boyanın daha kalıcı olduğu belirtilmektedir.

Saçlardaki boyanın daha uzun süre kalması parlaklığını yitirmemesi için nar kabuklarını kaynattığınız su ile saçlarınızı ıslatarak da arayabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kınanın İçine Ne Katılırsa Kızıl Olur?

Koyu renk saçlarda açıcı ile kullanılması gereken nar kızılı saç boyası, açık renk saçlarda açıcı kullanmadan uygulanmaktadır.

Nar Kızılı Saç Modelleri

Hemen hemen tüm ten renklerine uyum sağlayan nar kızılı rengi saç boyası açık tenli kişilerde yüzü daha aydınlık göstermektedir.

Koyu-nar-kizili

Koyu nar kızılı

Uzun saçlarda ve kısa saçlarda rahatlıkla uygulanan nar kızılı saç boyası, tüm saç tipleri için de uygundur.

Nar kızılı saç modelleri arasında dalgalı saç modelleri, düz saç modelleri yer almaktadır. Ayrıca kıvırcık saç modelleri de nar kızılı saçlarla mükemmeli sunmaktadır.

At kuyruğu saç modeli, örgülü saç modelleri, su dalgası saç modeli ve açık saç modelleri en çok tercih edilen saç modelleridir.

Nar Kızılı Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır?

Özellikle koyu renk saçlara sahip olanlar açıcı kullanmadan doğru nar kızılı saç rengini tutturamaz. Bu nedenle mutlaka açıcı kullanması gerekmektedir. Açıcı kullanımı sırasından saçların yıpranma payını unutmamalısınız. Bu riski göze almak istemiyorsanız mutlaka profesyonel destek almanızı öneriyoruz.

Nar-kizili-sac-modelleri

Nar kızılı saç modelleri

Boyasız doğal kumral saç renklerinde nar kızılı saç boyası daha kolay tutacağı için evde uygulanabilir. Ancak bunun için de daha önce evde saç boyası deneyimli geçirmiş olmanız daha doğru olacaktır.

Nar Kızılı Saç Boyası Numaraları

Birçok marka nar kızılı saç boyası sunmaktadır. Biz bugün sizlere ilk aklımıza gelen bir kaç tanesinden bahsetmek istiyoruz.

Palette doğal renkler 6- 88 nar kızılı saç boyası rengi

Nevacolor 8.66 nar kızılı tüp boya

Max deluxe 5.65 nar kızılı saç rengi

Colormax 866 nar kızılı tüp boya şeklindedir

Nar kızılı saç rengi boya markaları bu kadarla sınırlı değil tabii ki. Hemen hemen tüm boya markalarında nar kızılı saç boyası bulabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kızıl Saçı Hangi Renk Kapatır?

Aşağıdaki resim galerisinde nar kızılı saçlarla saç modelleri görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek varsa tecrübelerinizi yorum kısmında takipçilerimiz ve paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Nar Kızılı Saç

Bir önceki makalemiz olan Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın başlıklı yazımızda Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu