Lila Rengi Hangi Renklerle Uyumludur?

09.06.2021
5.115
Lila Rengi Hangi Renklerle Uyumludur?

Lila rengi hangi renklerle uyumludur? Lila rengi kombinleri baharın gelmesi ile daha çok öne çıkmaya başlamakta ve hemen hemen dört mevsim kullanılmaktadır. Her mevsim kombin edilen lila rengi için lavanta rengi, eflatun rengi ve leylak rengi olarak da bilinmektedir. Lila rengi kombinlerde doğru renkleri kullanırsanız daha etkili kombinler yapabilirsiniz.

Lila ile uyumlu renkler kullanılarak lial elbise kombinleri, lila pantolon kombinleri, lila gömlek kombinleri, lila etek kombinleri yapılmaktadır.

Lila Rengi Hangi Renklerle Uyumludur?

Lila rengi yumuşak bir renk olduğu için birçok renkle uyum sağlamaktadır. Lila rengi özellikle beyaz ve mor ile mükemmel uyum sağlamaktadır. Romantik bir renk olan lila renkler geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu senenin moda renkleri arasında yer almaktadır.

Lila renkler açık lila rengi, koyu lila rengi şeklinde belirlenmiştir. Bu iki ton arasında da çok fazla ton mevcuttur. Bu nedenle hemen hemen tüm ten renkleri ile uyum sağlamaktadır.

Lila Hangi Renk

Lilaya uyan renkler ile kombin yapmak isteyenler lila renk uyumu için, lila hangi renk sorusu ile birlikte lila renk tonları hakkında da araştırma yapmaktadır.

Soluk leylak, parlak leylak, zengin leylak lilanın renk tonları arasında yer almaktadır. Lila renk tonları fazla olduğu için lilaya uyan renkler de çok seçeneklidir.

lila renge uyumlu renkler-açık lila rengi

 

Lila Rengi İle Uyumlu Renkler

 • Mor
 • Siyah
 • Yeşil
 • Beyaz
 • Mürdüm
 • Taba
 • Bordo
 • Sarı
 • Gri
 • Kırmızı
 • Fuşya
 • Pudra
 • Somon rengi
 • Vizon rengi
 • Ekru
 • Bej rengi ve tonları ile lila rengi elbise kombinleri, lila rengi pantolon kombinleri, lila bluz kombinleri, lila etek kombinleri, lila hırka kombinleri, lila abiye kombinleri, lila ceket ve lila gömlek kombinleri yapabilirsiniz. Lilayla uyumlu renkler doğru oranda ve doğru parçalarda kullanılırsa cool görünüme kavuşabilirsiniz.
 • Lila beyaz uyumu

Lila bordo uyumu, lila pembe uyumu, lila gri uyumu, lila mor uyumu, lila mürdüm uyumu, lila lacivert uyumu, lila ve kırmızı uyumu en çok kullanılandır.

Ayrıca lila yeşil uyumu, lila mavi uyumu, lila pudra uyumu, lila siyah uyumu, lila krem rengi, lila ten rngi uyumu, lila vizon uyumu, lila beyaz uyumu, lila sarı uyumu da beğenilerek yapılan lila rengine yakışan renkler ile yapılan kombinler arasında yer almaktadır.

Lila Gri Uyumu

Lila ile uyumlu renkler giyim; Lila gri uyumu her alanda kullanılan ve beğenilen renk tonlamaları arasında yer almaktadır.

Lila rengi pantolon kombinlerinde bluz olarak gri renk terci edebileceğiniz gibi tam tersi olacak şekilde gri pantolon üstüne lila gömlek veya bluz kullanabilirsiniz. Lila tunik modelleri gri skinny pantolon modelleri ile veya kotlar ile kullanılarak tarz kıyafet kombinleri yapılabilir.

Lila rengi abiye altına, lila pantolon altına, lila etek altına gri ayakkabı kullanabilirsiniz. Sade kombinlerde mat gri çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Lila Sarı Uyumu

Lila rengine uyan renkler; Lila açık bir renk olduğu için hardal türü koyu sarı ile kombin yapmamanızı öneriyoruz. Lila sarı uyumu elbisede şal, elbisede ayakkabı, etekte bluz, pantolonda gömlek olarak rahatlıkla kullanılabilir. Tabi limon sarısı olmak şartı ileJ lila ton sür ton kombinlerde sarı el kombine enerji ve canlılık verebilirsiniz.

Lila rengi kombinleri sırasında lilanın üstüne hangi renk gider, lilanın üzerine ne renk olur diyorsanız, sizinle paylaşacağımız ilk detay ten rengi uyumunu atlamamanız olacaktır. Ten rengi uyumu ile kombin şıklığı kat be kat artacaktır.

Lila sarı uyumu

Lila Beyaz Uyumu

Lila rengine uyan renkler; Lila ile he rmevsim ve her ortamda kullanabileceğiniz renk olarak  karşımıza beyaz çıkmaktadır. Lila gömlek altına pantolon, lila elbise altına ayakkabı, lila etek üstüne bluz kombinlerinde beyazı hiç düşünmeden duru ve fresh kombinler için kullanabilirsiniz.

Aşağıda 2020 lila kombinleridnen derlediğimiz lila rengine uygun renklerle yapılan görselleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Sizde yaptığınız lila kombinleri bizimle paylaşırsanız memnun kalırız.

Resim Galerisi: Lila Renk İle Uyumlu Renkler-Lila Renk

Bir önceki makalemiz olan Yeşil Elbise Kombinleri En Şık Haliyle başlıklı yazımızda Yeşil Elbise Kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu