Led Avize Modelleri 2024 Seçenekleri

02.01.2024
736
Led Avize Modelleri 2024 Seçenekleri

Led avize modelleri 2024, aydınlatma ürünleri arasında en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Özellikle salon dekorasyonunda kullanıldığı düşünülür. Oysaki bahçe ve balkon dekorasyonlarına kadar ledli avize modelleri kullanılmaktadır. Avize led tasarımları ile doğru ışıklandırma ve doğru aydınlatma yapmak için merak edilenleri araştırdık. Tavana yapışık led avize, sarkıt led avize, 3 renkli led avize gibi pek çok seçeneği mevcuttur. Ek olarak da kumandalı led avize de en çok kullanılan ürünler arasındadır. Kısacası modern aydınlatma seçenekleri arasında yer alan ledli avize modelleri kategorisinde sınırsız seçenek mevcuttur.

Led Avize Modelleri 2024 | Bilinmesi Gerekenler

Led avize modelleri, model farklılıklarına göre farklı alanlarda kullanılmaktadır. Örneğin tav genel kullanılmaktadır. Çünkü ofis sadeliğine tavana yapışık avize modelleri daha çok uyum sağlamaktadır. Tavana yapışık modeller ofis kombinleri dışında dar alan dekorasyonlarında da etkili aydınlatma sağlamaktadır.

Avize-led

Avize led

Salon Led Avize

Gösterişli yaşam alanları arasında yer alan salon dekorasyonu için salon ve avize modelleri de bulunmaktadır. Klasik modeller dışında modern model ledli avize modelleri ve öne çıkmaktadır. Yaprak ve çiçek desenli gibi led avize modelleri yanı sıra yuvarlak veya geometrik şekilli led avizelerde bulunmaktadır.

Daha çok led sarkıt avize modellerinin kullanıldığı salon dekorasyonları, güçlü aydınlatmalar ile çok daha etkileyici görünüm sunmaktadır. Kısacası özellikle led sarkıt avize modelleri farklı tasarımları ile en çok kullanılan ürün seçenekleri arasındadır.

Led Avize Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Farklı modellerde ve farklı tasarımlarda üretilen ledli avize seçiminde dikkat edilecek en önemli detay kullanılacak ortamdır. Ev ortamında kullanılan led avize seçenekleri arasında taşlı modeller ve desenli modeller öne çıkmaktadır.

Led-salon-avize

Led salon avize

Ofis dekorasyonlarının vazgeçilmezi olan led avizeler ise daha çok tavana yapışık çoklu lamba seçenekleridir.

Büyük alanlarda kullanacağınız led avize seçiminde büyük ışık hüzmesine sahip avizeler kullanmalısınız. Ek olarak küçük ve dar açılı alanlarda aydınlatma sağlamak için ise led aydınlatma armatürü kullanmalısınız. Çünkü büyük ışık açısı, küçük ışık açısına kıyasla daha fazla ışık çıkışı yapacaktır. Bu nedenle mekanlara uygun tercihler yapmaya özen gösterelim.

Led Avize Uzun Ömürlü Müdür?

Modern aydınlatma seçenekleri arasında yer alan led avize modelleri dayanıklılığı kalitesine göre değişmektedir. Ortalama bir led avize 5-10 yıl kullanılabilir. Ancak oldukça kaliteli bir ürün 20 yıla kadar aydınlatma sağlayacaktır.

Led Avize Sağlıklı Mıdır?

Led avizeler, çevre dostu olarak bilinen ve tüm avrupa yönetmeliklerine uygun olan geri dönüştürülebilir ürünlerdir. Bu nedenle çevreye ve insan sağlığına zararı olmayan dost teknoloji diyebiliriz.

Led Avize Ne Kadar Elektrik Yakar?

Led lamba ve avize elektrik tüketimi farklılık göstermektedir. Klasik ampullere göre çok çok az enerji tüketirler. Örneğin, led lambalar klasik ampullere göre %90 daha az enerji harcarlar. Bunun yanında çok daha fazla ışık tüketirler. Böylece daha çok enerji tasarrufu ile daha çok aydınlatma sağlanmaktadır.

Tavana-yapisik-led-avize

Tavana yapışık led avize

Led Avize Kaç Watt Olmalıdır?

Birçok kişi led avize kaç lümen olmalıdır sorusunu sormaktadır.

Led avizelerdeki ampuller(w) değeri ile değil lümen değeri ile ölçülmelidir.

Örneğin 15 volt= 136 led lümen demektir. 25 volt= 249 led lümen, 40 volt_ 470 led lümen şeklinde uzayıp gitmektedir. Burada lümen değeri ne kadar yüksekse tercih edilen led avize o derece fazla ışık yaymaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Led Tavan Lambası | Modelleri Ve Fiyatları

Led Avize Fiyatları

Kullanılan ürünün marka ve modeline göre fiyat farklılıkları olmaktadır. Kullanılan malzeme, malzeme kalitesi ve işçilik fiyat farklılığını oluşturmaktadır. Bu nedenle ürün fiyatı vermek çok zordur.  Ancak en basit üründen en kaliteli ürüne göre ortalama 90 tl ile 2000 tl arası değişmektedir. Yani her bütçeye hitap eden farklı seçenekler bulunmaktadır.  Ek olarak online mağazaların indirimlerini takip ederek daha indirimli ürünlere sahip olabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin led avize modelleri arasından derlediğimiz 2024 led avize seçeneklerini sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Led Avize 2024

Bir önceki makalemiz olan Ahşap Bebek Beşikleri 2024-2025 Model Ve Fiyatları başlıklı yazımızda Ahşap Bebek Beşikleri 2021-2022, ahşap beşikler ve sallanan ahşap beşik hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu