Küllü Kahve Saç Rengi Hakkında Detaylar

25.04.2024
3.420
Küllü Kahve Saç Rengi Hakkında Detaylar

Küllü kahve saç rengi, son dönemlerde genç saç renkleri ve orta yaş saç renkleri olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Küllü kahve, aynı zamanda olduğundan daha genç gösteren saç renkleri arasındadır. Ayrıca ünlülerin saç renkleri arasında da gri yansımalı küllü kahve, açık küllü kahve ve koyu küllü kahve saç rengini görüyoruz.

Saç rengiyle fark edilmek mi istiyorsunuz? O halde küllü kahve saç boyası arasından soğuk küllü kahve, açık küllü kahve tonlarından birini seçebilirsiniz.

Küllü Kahve Saç Rengi Hakkında Merak Edilen Tüm Detaylar

Küllü koyu kahve ve açık küllü kahve saç rengi arasında kararsız mı kalıyorsunuz? O halde küllü kahve saç rengi kimlere yakışır? Küllü kahve saç rengi nasıl elde edilir gibi sorulara cevaplarına göz atmalıısnız.

Küllü koyu kahve

Küllü koyu kahve

Açık ve koyu küllü kahve saç rengi kimlere yakışır? Bu tonlardan biri sizin cilt alt tonunu örtüşüyorsa hiç vakit kaybetmeden küllü kahve saç ile tanışmalısınız.

Küllü Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Koyu küllü kahve saç rengi ve açık küllü kahve saç rengi soğuk yansımaların bulunduğu kahverengi boyalı saç renklerine denilmektedir. Soğuk tonlardaki ışıltılar kahverengi saç boyasına inanılmaz derecede hoş yansımalar katmaktadır.

Oldukça naturel ve doğal ışıltılar modern saç renklerine dönüşmektedir. Küllü kahve saç boyayanlar küllü kahve saç boyasının numarası için fikir vermek adına loreal paris excellence cool creme serisinden 5.11  küllü kahve açık tonunu ve garnier color naturals 5.15 koyu küllü kahve önermektedir.

Küllü kahve

Küllü kahve

Gri yansımalı küllü kahve, palette küllü kahve, nevacolor külü kahve ve koleston açık küllü kahve kullananlar da kendi seçeneklerini önermektedir. Bu kadar geniş öneri seçeneği de kuaförünüzle seçim yapma seçeneğini güçlendirmektedir. .

Bu küllü kahve için bu markaları arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca diğer markaların farklı küllü kahve saç rengi numaraları arasından da seçim yapabilirsiniz. Küllü kahvenin birçok renk tonu bulunmaktadır. Bunun için en doğru tercihi ve seçimi kuaförünüz ile birlikte yapmanızı öneririz.

Küllü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bu sorunun cevabı hemen hemen herkese yakışır olsa da biraz detay vermek istiyoruz. Esmer ten rengini yakışan saç renkleri arasında ve buğday tene yakışan saç renkleri arasında küllü kahve saç rengi ilk sıralardadır. Özellikle enerjik görünmek isteyen buğday tenli ve esmerler mutlaka küllü kahve saç denemelidir.

Sevgili esmer tenli ve buğday tenliler, küllü kahve boya içine sıcak yansımalar ile çok daha enerjik ve dinamik görünebilirsiniz.

Saçlarınızın tamamına küllü kahve saç renkleri ile kaplamak istemiyor musunuz? O halde saç uçlarına açık küllü kahve veya küllü kahve ombre yapabilirsiniz. Böylece saçlarınıza farklı bir imaj kazandırabilirsiniz.

Küllü kahve saç boyası

Küllü kahve saç boyası

“ben açık tenliyim, bana küllü kahve saç yakışır mı” diyorsanız işte cevabı;

Açık ten rengine sahip bayanlar küllü açık kahve ile çok daha alımlı, çok daha dikkat çekici ve güzel göreceklerdir.

Okurlarımız buna da baktı > Küllü Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Gri Yansımalı Küllü Kahve

Bu senenin saç renkleri arasında gri yansımalı küllü kahve de vardır. Kahverenginin soğuk gri tonlarla buluştuğu küllü kahve gri yansımaları ile mükemmeli sunmaktadır. Küllü soğuk kahve saç rengi ve açık kahve saç rengine gri ışıltılar atabilirsiniz. Böylece özellikle esmer ve buğday tenliler daha güzel saç rengine sahip olabilirler. Ayrıca gri yansımaları saç uçlarına da yapabilirsiniz. Böylece küllü kahve saçlara bambaşka bir boyut kazandırabilirsiniz.

Evde Küllü Kahve Nasıl Elde Edilir?

Özellikle koyu saç rengine sahip olanlar evde küllü kahve saç boyası için öncelikle saç rengini açmanız gerekmektedir. Böylece küllü kahve tonunu daha kolay yakalayabilirsiniz.

Saç açma işleminden sonra küllü kahve saç renginin tonlamalarına geçebilirsiniz. Tonlama sırasında saç renginize göre soğuk tonları ekleyerek istediğiniz tonu yakalayabilirsiniz.

Açık Küllü Kahve Koyu Küllü Kahve Saç Bakımı

Diğer boyalı saçlarda olduğu gibi küllü kahve saç rengi ve tonları da uzun süre kullanım için etkili ve dikkati bakım gerektirmektedir. Doğru saç bakımı ile uzun süre ışıl ışıl enerjik küllü kahve saç sizinle demektir.

Küllü kahve saç boyası bakımı için saçlar ılık su ile yıkanmalıdır. Çünkü aşırı sıcak  ve yükse ısılı saç şekillendirici saç boyasının kolay akmasına neden olacaktır. Saçların ilk günkü parlaklığını korumak için ılık su, saç kremi veya saç köpüğü kullanılmalıdır.

Haftada bir 15 defa saç maskesi yaparak küllü kahve saçlardaki yansımaları bozmadan uzun süre kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde küllü kahve saç görselleri paylaşıyoruz. Daha fazla ayrıntı için  galerimizi inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kül Kahvesi Saç Rengi

Bir önceki makalemiz olan Kına Saç Modelleri 2025 Seçenekleri başlıklı yazımızda En Güzel Kına Gecesi Saçları ve kınalık saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu