Tarz Kadın

Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri Ve Fiyatı

28.07.2022
1.893
Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri Ve Fiyatı

Kulak arkası saç boyama modelleri ve fiyatları başlıklı yazımızda her geçen gün daha da öne çıkan ve kullanılmaya başlanılan kulak arkası saç boyama hakkında bilgiler vereceğiz. Tutam saç boyama olarak da bilinen kulak arkası saç boyama renkleri, evde kulak arkası saç boyama, kulak arkası saç boyama modelleri gibi konulara değineceğiz. Kulak arkası saç boyama da saç önünü boyama gibi saçlarda belli bir tutam saç boyama işlemidir. Saçların tamamını boyatmak istemeyen birçok kişi farklı ve enerjik bir görünüm sunan kulak arkası renkli saç kullanmaktadır.

Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri Ve Fiyatları

Renkli saç tutamları , geçtiğimiz sene gibi, bu senenin saç modası arasında da yer alıyor. Kulak arkası boya denilince akla istenilen tutam da ve tam kulak arkasına gelecek şekilde alınan saçların kontrast renklerle boyama işlemi gelmelidir. Bir tutam saç boyama da hemen hemen tüm renkler kullanılmaktadır. Aslında kulak arkası saç boyama renkleri arasında kızıl, pembe, gri, mor, mavi, yeşil ve sarı gelmektedir. Bu renkleri kullanmak için saç renginizin hiçbir önemi yoktur.

kulak arkası boya

kulak arkası boya

O an aklınızdan hangi renk geçiyorsa o renkleri isterseniz evde kulak arkası saç boyama işlemi ile isterseniz de hemen en yakın kuaförde yaptırabilirsiniz.

Kulak arkası saç boyama modellerinin en büyük avantajı, boyadığınız tutamları istediğiniz zaman gösterip gizleme özelliğinin olmasıdır. Yani içinde bulunduğunuz ortamda kulak arkası boyalı saçları göstermek istemeyeceğiniz bir ortamda kulak arkasına saçlarının içine gizleyebilirsin veya tam tersi ön plana çıkarabilirsin.

Kulak Arkası Saç Boyama Sarı

Birçok kişinin ilk denediği kulak arkası saç renklendirme rengi sarıdır. Kulak arkası saç boyama sarı renkle tüm ten renklerine yakışmakta, sen dikkat çekmekte, hem de ilk etapta kolaylıkla kabul görmektedir.

Siz de kulak arkası saç boyama işlemini sarı tonları ile yaparak kendini çok daha enerjik ve çekici gösterebilirsin. Özellikle kumral saç rengine sahip olanlara oldukça dikkat çekici ve tarz durmaktadır. Ayrıca siyah, kahverengi gibi saç renklerinde de dikkat çekici ve enerjik bir görünüm sergilemektedir.

Kulak arkası saç boyama sarı

Kulak arkası saç boyama sarı

Kulak Arkası Gri Saç

Bir tutam gri saç ne güzel olur demi? Gri saç denemek istiyorsunuz ve cesaret edemiyorsunuz? İşte tam da bu noktada kulak arkası saç boyama gri kullanmalısınız. Özellikle siyah saç kulak arkası boyama ile kusursuz olacaktır.

Kulak arkası boya ile modern estetik bir görünüm arayanlar için gri saç öneriyoruz. Kulak arkası gri saç rengi siyah  ve kahverengi saçlar da çok daha dikkat çekici ve etkileyici görünmektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz⇒ Küllü Gri Saç Rengi 

Kulak Arkası Saç Boyama Kızıl

Birçok kişi saçının tamamını kızıla boyatmaktan son derece kaçınır. Bunun nedeni olarak da kendisine yakışmayacağını düşünmesi ilk sırada yer almaktadır. Kulak arkasındaki saçı boyama ile kızıl saç rengini ve tonlarını deneyimleyebilirsiniz. Çünkü kulak arkası kızıl saç, bu sene çok moda.

Kulak arkası saç boyamada kızıl rengi, tüm saç renklerinde deneyebilirsiniz. Aslında kulak arkası saç renkleri uygulaması ne kadar keskin olursa çılgınlığınız ve enerjiniz o denli öne çıkacaktır.

Kulak arkası saç boyama kızıl

Kulak arkası saç boyama kızıl

Evde Kulak Arkası Saç Boyama

Kulak arkası saç boyamasını evde yapacak kişiler için kulak arkası saçları boyama nasıl yapılır diyoruz.

Kulak arkası saç boyama işleminden önce boyanacak kısımdaki saçların açılması istediğiniz rengin daha net ve iyi tutturulmasını sağlamaktadır. Açma işlemi sonrası dilediğiniz rengi ayırdınız tutamağı uygulayarak yeni akım genç saç boyama modasını siz de uygulayabilirsiniz.

Kulak Arkası Saç Boyama Mavi

Bir tutam mavi saç, hangi saç rengi ile daha güzel olur dediğiniz duyar gibiyim. Kulak arkası saç boyama gece mavisi tonlarında ise siyah saç ile daha kusursuz duracaktır.

kulak-arkasi-sac-boyama-mavi

kulak arkası saç boyama mavi

Aslında mavinin tüm tonları siyah saç ile mükemmel olur. Ancak bu diğer renkleri kullanamayacağınız anlamına gelmez. kumral, sarı, kahverengi ve diğer saç renklerine de bir tutam mavi saç yaptırabilirsiniz.

Kulak Arkası Saç Boyama Mor

Bir tutam saç boyama da mor saç rengini hala kullanmayan varsa, en kısa zamanda kullanmasını öneririz. Özellikle sarı ve kumral saçlara kattığı enerji görülmeye değer.

kulak-arkasi-sac-boyama-mor

kulak arkası saç boyama mor

Mor saçları sadece kulak arkasına değil de kulak üstü ile de birlikte yaptırabilirsiniz. Böylece hem daha genç, hem de daha enerjik görüneceksiniz.

Kulak Arkası Saç Boyama Platin

Bir tutam platin saç rengini, tüm saç renklerinde ve ten renklerinde kullanabilirsiniz. Etkili ve dikkat çekici olmasını istiyorsanız siyah saça platin, kırmızı saça bir tutam platin yapabilirsiniz. Çünkü platin hem açık saçlarla hem de koyu renk saçlarla kullanılmaktadır.

Kulak Arkası Saç Boyama Turuncu

Saç tutamı boyama sırasında genelde marjinal renkler kullanılır. Böylece normalde cesaret edilemeyen renkler denenmiş olur.

kulak-arkasi-sac-boyama-turuncu

kulak arkası saç boyama turuncu

İşte turuncu da böyle bir renktir. Koyu kahve, lacivert, mor, siyah gibi koyu renklerde daha dikkat çekici görüneceğini unutmayın. Açık saç renklerinde de birkaç renk bir arada kullanılarak yapılmaktadır.

Kulak Arkası Saç Boyama Renkli

Renkli saçlar, son dönemlerin saçları arasındadır. Geçmişte sadece palyaçolarda gördüğümüz saçlar günümüzde saç modası.

kulak-arkasi-sac-boyama-renkli

kulak arkası saç boyama renkli

Ancak bu kadar renkli saça cesaret edemeyenler için kulak arkası renkli saç tutamı öneriyoruz. Böylece etkileyici ve farklı bir görünüm kazanmak elinizde.

Kulak Arkası Kırmızı Saç

Kırmızı saç rengi, enerjinin, gençliğin, marjinal görünümün ve tutkunun rengidir. Kırmızı saç rengi isteyip de kullanmaya cesaret edemeyenlere, kulak arkasına bir tutam kırmızı saç öneriyoruz.

kulak-arkasi-kirmizi-sac

kulak arkası kırmızı saç

Dikkat! Kırmızı rengin size kattığı enerjiyi fark edince, saçların tamamını da kırmızı yapabilirsiniz.

Kulak Arkası Saç Boyama Lacivert

Lacivert saç rengi, son zamanlarda tüm yaş ve tarzlarda öne çıkmaktadır. Özellikle kulak arkası renklendirme konusunda ilk akla gelen renkler arasındadır. Saç renginiz ne olursa olsun, bir tutam lacivert saç ile kulak arkası saç renklendirme yapmalısınız.

kulak-arkasi-sari-sac

kulak arkası sarı saç

Kulak Arkası Küllü Sarı

Bir tutam saç boyama yapılırken renk konusunda sınırlama yoktur. En parlak saç renginden en soft saç rengine kadar tüm renkleri kullanmak elinizde. Sadece hayal edin ve yaptırın. Küllü sarı saç rengini de renkli saç tutamları olarak düşünmelisiniz.

kulak-arkasi-sac-boyama-pembe

kulak arkası saç boyama pembe

Kulak Arkası Saç Boyama Pembe

Saç boyama şekilleri arasında yer alan bir tutam saç boyama renkleri arasında pembe de var. Özellikle genç kızların sıklıkla tercih ettiği bir tutam pembe saçı, kendisini genç hissedenler de denemelidir.

Kullanıcısına gençlik ve enerji vaadeden bir tutam pembe saç, hem açık, hem de koyu saçlara yakışır.

Kulak-arkasi-sac-renklendirme

Kulak arkası saç renklendirme

Kulak Arkası Yeşil Saç

Kısa kulak arkası saç boyama ve uzun kulak arkası saç boyama olarak yeşili de unutmayın. Bir tutam yeşil saç, tem başına kullanıldığı gibi pembe, mavi, sarı ve mor ile birlikte de kullanılmaktadır. Kulak arkası saç sarı saçtan mor saça kadar tüm saçları kapsamaktadır.

Kulak arkası saç renklendirme işleminde kullanılan boyalar çabuk akacağı için dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz⇒ Evde Saç Boyama Teknikleri

Kulak Arkası Saç Boyama Fiyatları

Kulak arkası saç boyama fiyatı olarak net bir şey söylemek mümkün değildir. Zira saç uzunluğunuz bir tutam saç boyama fiyatını etkilemektedir. Ayrıca saç boyama işlemi sırasında açıcı kullanıp kullanılmaması da fiyatlarda etkilidir. Son olarak ise bölgeden bölgeye fiyat farklılıkları gözlenmiştir.

Kulak arkası saç boyama modelleri ve fiyatları; Ancak ortalama kulak arkasındaki saçları boyama fiyatı 150-300 arası diyebiliriz. Tabi evde yapılan bir tutam saç boyama çok daha uygun olacaktır.

Aşağıdaki resim galerisini inceleyerek kulak arkasındaki saçları boyama renkleri fikirlerini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kulak Arkası Saç Boyaması

 

Bir önceki makalemiz olan Yıla Damgasını Vuran 2024 Saç Stilleri başlıklı yazımızda 2021 saç modelleri ve saç stilleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu