Tarz Kadın

Küçük Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

02.12.2020
2.060
Küçük Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

Küçük yüzlü kadınlar için saç modelleri; saç modelleri çeşitliliği yüz tipinin çeşitliliğine göre inanılmaz derecede seçenekler sunmaktadır. Yüz tipleri arasında ters üçgen, tombul, yuvarlak, uzun, üçgen, kare ve küçük yüz şekli gibi farklı yüz şekilleri bulunmaktadır.

Seçilen saç modeli yüz tipine göre seçilirse yüzünüz çok daha dikkat çekici ve estetik görünecektir. Yüz şekline göre saç bulmakta zorlanan kadınların başında küçük yüzlü kadınlar gelmektedir. Küçük bir yüze sahipseniz kullanacağınız saç modeli ile daha geniş bir yüz algısı yaratmalısınız.

Küçük Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

Minyon yüzde denilen küçük yüz şekline uygun saç modelleri arasında alın kısmınızı kapatacak saç modelleri olmadığını belirterek söze gidelim. Gelin şimdi küçük yüzler için saç modelleri nelermiş, küçük yüzler saç kesimleri nelermiş birlikte görelim.

Küçük yüzlü kadınlara saç modelleri nelerdir

Küçük yüzlü kadınlara saç modelleri nelerdir

Bir arkadaşınıza yakışan saç modeli sizin yüzünüze hiç daha hoş durmayabilir. Bunun nedeni ise yüz tipinizin aynı olmamasından kaynaklanıyor. Siz de kendi yüz şekliniz doğrultusunda seçimler yaparak dikkat çekici bir yüze sahip olabilirsiniz.

Yuvarlak ve tombul bir yüzün seçeceği saç modeli ile uzun, kare bilgisi şeklinin seçeceği saç modeli ile oval, uzun bir yüzün seçeceği saç modeli ile daha yuvarlak olması sağlanabiliyor. Yüzü küçük olan bayanlar için saç modelleri ise sizi daha estetik göstermektedir.

Küçük yüzlü kadınlara saç modelleri

Küçük yüzlü kadınlara saç modelleri

Kare yüz için saç kesimi; dalgalı saç uçları, katlı saç kesimleri ve minik bukleler tam da kare yüz şekline göredir.

Kalp yüz için saç kesimi; elmacık kemiklerinizi öne çıkaracak yandan katlı ve hacimli saçlar sizin saçlarınız olmalıdır.

Oval yüz için saç kesimi; tüm saç modellerini, oval yüze yakışan saç modelleri olarak kullanabilirsiniz.

Yuvarlak yüz için saç kesimi; çok kısa dalgalı saçlar yerine orta uzunlukta düz saçlar kullanmalısınız.

Uzun yüz için saç kesimi; uzun ve düz saç modelleri ile yüzünüz çok daha uzun görüneceği için uzun yüze yakışan saç kesimi olarak orta uzunlukta ve kısa dalgalı saç kesimi öneriyoruz. Kahküllü saç modelleri ve yüzümüzü daha orantılı göstereceği için tercih edilebilir.

Küçük yüzler için saç modelleri

Küçük yüzler için saç modelleri

Küçük Yüzlü Kadınlara Saç Modelleri

Küçük yüzlü kadın için saç kesim modelleri, yukarıdaki bahsettiğimiz yüz şekillerine uygun saç modellerinden farklılık göstermektedir

O halde, çok küçük yüze uygun saç modelleri nedir? Kısa bob saç kesimi, düz pixie saç kesimi, düz küt saç kesimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük yüzler için saç modelleri arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız aşağıda bu sorunun cevabı olabilecek farklı küçük yüz saç modellerini sizler için yayınlıyoruz.

Resim Galerisi: Yüzü Küçük Olan Bayanlar İçin Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Perma Modelleri Ve Fiyatları 2023 başlıklı yazımızda Perma modelleri Ve Fiyatları ve Perma Modelleri-Fiyatları Ve Yapılışı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu