Küçük Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

20.11.2023
3.536
Küçük Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

Küçük yüzlü kadınlar için saç modelleri aynı zamanda minyon tiplere göre saç modelleri olarak bilinmektedir. Aslında küçük yüzlere saç modelleri yüz tipinin çeşitliliğine göre inanılmaz derecede seçenekler sunmaktadır. Çünkü yüz tipleri arasında ters üçgen, tombul, yuvarlak, uzun, üçgen, kare ve küçük yüz şekli gibi farklı yüz seçenekleri bulunmaktadır.

Seçilen saç modeli yüz tipine göre seçilirse yüzünüz çok daha dikkat çekici ve estetik görünecektir. Yüz şekline göre saç bulmakta zorlanan kadınların başında küçük yüzlü kadınlar gelmektedir. Küçük bir yüze sahipseniz kullanacağınız saç modeli ile daha geniş bir yüz algısı yaratmalısınız.

Küçük Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

Aslında küçük yüzlere saç modelleri seçmeden önce kısa saç mı, uzun saç mı kullanacağınıza karar vermelisiniz. Minyon yüzde denilen küçük yüz şekline uygun saç modelleri arasında alın kısmınızı kapatacak saç modelleri yoktur. Gelin şimdi küçük yüzler için saç modelleri, küçük yüzler saç kesimleri nelermiş birlikte görelim.

Küçük yüzlü kadınlara saç modelleri nelerdir

Küçük yüzlü kadınlara saç modelleri nelerdir

Bir arkadaşınıza yakışan saç modeli sizin yüzünüze hiç daha hoş durmayabilir. Bunun nedeni ise yüz tipinizin aynı olmamasından kaynaklanıyor. Siz de kendi yüz şekliniz doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz. Böylece daha dikkat çekici bir yüze sahip olabilirsiniz.

Yuvarlak ve tombul bir yüzün seçeceği saç modeli ile uzun, kare  yüz şeklinin saç modeli farklıdır. Ek olarak oval, uzun bir yüzün seçeceği saç modeli de farklı olmaktadır. Örneğin, küçük uzun yüz saç modeli doğru seçilirse, yüz daha estetik ve orantılı görünecektir. Yani yüzü küçük olan bayanlar için saç modelleri daha estetik görünüm sağlayacaktır.

Küçük yüzlü kadınlara saç modelleri

Küçük yüzlü kadınlara saç modelleri

Küçük kare yüz için saç kesimi;

Dalgalı saç uçları, katlı saç kesimleri ve minik bukleler tam da kare yüz şekline göredir.

Küçük kalp yüz için saç kesimi;

Elmacık kemiklerinizi öne çıkaracak yandan katlı ve hacimli saçlar sizin saçlarınız olmalıdır.

Küçük oval yüz için saç kesimi;

Tüm saç modellerini, oval yüze yakışan saç modelleri olarak kullanabilirsiniz.

Küçük yuvarlak yüze saç modelleri;

Çok kısa dalgalı saçlar yerine orta uzunlukta düz saçlar kullanmalısınız.

Küçük uzun yüz için saç kesimi;

Uzun ve düz saç modelleri ile yüzünüz çok daha uzun görünecektir. Bu nedenle uzun yüze yakışan saç kesimi olarak orta uzunlukta ve kısa dalgalı saç kesimi öneriyoruz.

Ek olarak küçük yüze saç modelleri içinden kahküllü saç modellerini de seçebilirsiniz. Böylece yüzünüzü daha orantılı ve daha estetik gösterebilirsiniz.

Küçük yüzler için saç modelleri

Küçük yüzler için saç modelleri

Küçük Yüzlü Kadınlara Saç Modelleri

Aslında küçük kişilere yakışan saç modelleri ile daha genç de görünmek elinizdedir. Özellikle genç gösteren saç modelleri, genç gösteren saç modelleri ile eşleştirilmelidr. Böylece daha gen, güzel ve bakımlı görünebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Genç Gösteren Saç Renkleri: Ten Rengine Göre Seçimler

O halde, çok küçük yüze uygun saç modelleri nedir? Kısa bob saç kesimi, düz pixie saç kesimi, düz küt saç kesimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük yüzler için saç modelleri arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız aşağıda bu sorunun cevabı olabilecek farklı küçük yüz saç modellerini sizler için yayınlıyoruz.

Resim Galerisi: Yüzü Küçük Olan Bayanlar İçin Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu