Kız Çocuk Kısa Saç Modelleri-Yeni Çıkan Modeller

08.02.2023
747
Kız Çocuk Kısa Saç Modelleri-Yeni Çıkan Modeller

Kız çocuk kısa saç modelleri arasında omuz hizasında saçlar, kısa bob saç, küt kısa saç modelleri kız çocukları için kullanılmaktadır. Kısa saç modelleri kız çocuk için ise çocuğu bunaltmayan, kolay taranan ve şekil alan modellerdir. Omuz hizasında saç modelleri, örgü modelleri ve saç toplama modelleri ile de kullanıldığı için daha çok tercih edilmektedir. Bugünkü içeriğimizde kız çocukları için kısa saç modelleri detayları ve resim galerisi paylaşacağız.

Kız Çocuk Kısa Saç Modelleri

1 yaş bebek saç modellerinden 9-10 yaş çocuk saç kesimi kolay şekil alan ve kullanılan saç modellerinden oluşmaktadır. Birçok anne uzun saç modelleri kullansa da kısa saç modelleri kız çocuk için daha ön plandadır.

Cocuk-sac-modelleri-kesim

Çoçuk saç modelleri kesim

Aslında saç modelleri kız için ise her zaman farklı saç modellerinde kullanılacak stiller öne çıkmaktadır.  Düz saç kiz saç modelleri ile kıvırcık kız çocuğu saç kesim modelleri farklılık göstermektedir. Bu senenin yeni  çıkan saç modelleri arasında en güzel seçenekleri sizler için derledik.

Kısa Kız Çocuk Saç Modelleri-Kıvırcık Saç

Çocuk kısa saç modelleri, daha çok hizasında saç modelleri olarak kullanılmaktadır. Ama hizasında saçları katlı saç kesimi, kıvırcık küt saç kesimi şeklinde kullanabilirsiniz. Çocuk saç kesim modelleri yapılırken minik örgülerden ve renkli saç lastiklerinden kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Çocuk Saç Modelleri Düğün İçin

Kıvırcık saçları ortadan ayırarak, yandan ayırarak veya arkaya tarayarak şekillendirebilirsiniz. Çocuklar için kısa saç modelleri her saç dibinde kullanışlıdır. Ancak kıvırcık saçlarda çok daha büyük önem arz eder. Çünkü kıvırcık saçlar kolay dolaştığı ve dağıldığı için kısa saç kesimleri olarak kullanmak daha doğrudur.

Kiz-sac-modelleri

Kiz sac modelleri

Saç Modelleri Kız- Dalgalı Kısa Saç Kesimi

Kız çocuk kısa saç modelleri arasında dalgalı saçlarda geniş yer tutmaktadır. Bob kesim, katlı kesim ve küt saç kesimi, çocuk dalgalı saç kesimi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca çok kısa saç kesimi ve öğrenci saç kesimi olarak da dalgalı saçlar öne çıkmaktadır.

Kız kısa saç modelleri, dalgalı pratik saç kesimleri en çok omuz hizasında tercih edilmektedir. Gerektiği zaman toplanabilecek uzunlukta onu hizasında saçlar farklı stillerde kullanılmaktadır. Bu nedenle tüm saç tiplerinde onu hizasında saçlar öne çıkmaktadır.

Siz de dalgalı kız çocuk saç kesimi için omuz hizasında  saçlar arasından bob kesimi düşünebilirsiniz. Ayrıca lop saç kesimi, küt saç, uçları katlı saç kesimi  tercih edebilirsiniz.

Cocuklar-icin-kisa-sac-modelleri

Çocuklar için kısa saç modelleri

Günümüzde özellikle kiz saç modelleri perçemli ve katlı stillerinde daha çok kullanılmaktadır. Çünkü uçları tatlı kestirildiği zaman toplanan saçlar daha estetik ve şık durmaktadır.

Ancak uçları bukleli saç modellerinde düz saç kesimi öneriyoruz. Böylece bu kulelerin güzelliği daha da öne çıkacaktır.

Çocuk Saç Modelleri Kesim- Düz Saç Kesimi

Düz kız çocuk saç kesimleri pek çok seçenekte karşımıza çıkmaktadır. Arkası katlı saç kesimi, önü uzun arkası kısa saç kesimi ve kaküllü kısa saç kesimleri öne çıkmaktadır.

Ayrıca kaküllü ve kakülsüz küt saç kesimi kız çocuklarının en çok beğendiği modeldir. Omuz hizasında veya çene hizasında kız küt saç modelleri düşünebilirsiniz. Hem kullanışlı hem de çocuğunuzun yüzüne farklı bir hava katacak kısa saçlar, annelerin işini de kolaylaştıracaktır.

Kisa-sac-modelleri-kiz

Kısa saç modelleri kız

Evde Kız Çocuk Saç Kesimi

Evde kız çocuk saç kesimi yapmak istiyorsanız küt saç gibi basit saç kesimlerine yönelmelisiniz. Ayrıca kakül kesimi ve saç uçları kesimi de evde rahatlıkla yapılmaktadır. Önleri katlı saç kesimi, bol saç kesimi, yuvarlak kısa saç kesimi de evde kısa saç kesimi çocuk stilleri arasındadır.

Seyrek Saçlı Çocuklar İçin Kısa Saç Kesimi

Küçük yaşlarda çocukların saçları genelde seyrek olur. Saçların daha gür ve canlı hale gelmesi için sık sık saç kesimi yaptırabilirsiniz. Bunun için kısa kız çocuk saç modelleri, saçları daha hacimli gösterecek şekilde uygulanmalıdır.

Katlı saç kesimi, önü uzun arkası kısa saç kesimleri kullanabilirsiniz. Alnı açık kız çocukları için saç kesimi olarak ise kahküllü saç modellerini kullanmanızı öneriyoruz.

Kisa-sacli-kiz

Kisa sacli kiz

Kız çocukları için saç kesimi yapılırken yüz tipine uygun saç modelleri seçmeyi unutmayın. Çünkü yuvarlak ve tombul yüz saç modelleri ile küçük ve minyon yüze yakışan saç modelleri farklıdır. Bu nedenle kız çocuklarında da yüz tipine uygun kısa saç modelleri kız çocuğu stilleri seçilmelidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Bu Senenin Kız Çocuk Saç Modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin kız çocukları için kısa saç kesim modelleri görselleri paylaşılmıştır.  Daha fazla detay için görselleri inceleyebilirsiniz. Görsel kaynağı: Pinterest

Resim Galerisi: Kısa Saç Modelleri Kız

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu