Tarz Kadın

Kıvırcık Saçlara Örgü Modelleri Ve Yapılışları

10.08.2021
1.481
Kıvırcık Saçlara Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Kıvırcık saçlara örgü modelleri ve yapılışları başlıklı yazımızda kıvırcık saçlar için saç modelleri arasında yer alan kıvırcık saç örgü yapımı hakkında bilgiler vereceğiz. Kıvırcık saçlar bakımı ve kullanımı zor saçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kabarık kıvırcık saçlar, örgü modelleri ile daha söz dinler hale getirilmektedir. Kıvırcık örgülü saç modelleri hem derli toplu durmakta, hem de kıvırcık saçları daha gösterişli ve dikkat çekici hale getirmektedir. Kıvırcık saç için örgü modelleri ve yapılışlarını hep birlikte inceleyelim.

Kıvırcık Saçlara Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Kıvırcık örgülü saç modelleri için kıvırcık saçlarda fark edilebilecek saç örgü modelleri kullanmalısınız. Kıvırcık saç modelleri örgülerinin kıvırcık saçlarda belli olması için doğru saç örgü yapımı belirlenmelidir. Çünkü birçok saç örgü modeli kıvırcık saçlar arasında kaybolmaktadır.

Örgü saç modelleri kıvırcık saçlar için bir dizi tasarımları öne çıkarmaktadır. Kıvırcık saçta bile dikkat çekici ve göz alıcı saç örgü modelleri arasında kalın örgü olarak da bilinen boksör örgüsü (boxer örgü) balık sırtı saç örgüsü, kılçık örgü, ters örgü, şelale örgü ve fransız örgü şeklindedir.

Kıvırcık örgü saç modelleri

Kıvırcık örgü saç modelleri

Kıvırcık saç örgü modelleri ve yapılışları, kısa kıvırcık saç örgü modelleri ve uzun kıvırcık saç örgü modelleri içinde aynıdır. Aşağıda detaylarını vereceğimiz saç örgü yapımı bütün saç uzunluklarını kapsamaktadır.

Kıvırcık Saç Örgüsü-Kılçık Örgü

Özellikle tek kılçık örgü tüm saç tiplerinde olduğu gibi kıvırcık saçlarda da inanılmaz derecede şık durmaktadır. Kılçık saç örgüsü her yaştan bayanın günlük kıvırcık saç modellerinden kıvırcık abiye saç modellerine kadar rahatlıkla kullanacağı saç modeli arasında yer almaktadır. kolay örgü tekniği bulunan kılçık örgü ile kıvırcık saçlarınızı daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar İçin Örgü Modelleri- Balık Sırtı Saç Örgüsü

Balıksırtı örgü kıvırcık saçlarda şık duran ve kendini belli eden saç modelleri arasında yer almaktadır. Kendi kendinize yapabileceğiniz saç örgü modelleri arasında yer alan balık sırtı saç örgüsü ile son derece tarz ve havalı görüneceğinize emin olabilirsiniz.

Kıvırcık Örgülü Saç Modeller- Boksör Saç Örgüsü

Bu senenin saç modası arasında yer alan boksör örgü, kıvırcık saçlarda da etkileyici görünmenizi sağlayacak modellerden biridir. İkili boksör örgü ve tekli boksör örgü yapmak için saçlarınızı saç kremi veya saç bakım yağı ile yumuşatmanız  gerekmektedir.

Boksör örgü saç modelini balıksırtı tekniği ile yapabileceğiniz gibi ters örgü şeklinde de yapabilirsiniz.

Kıvırcık saç modelleri örgü

Kıvırcık saç modelleri örgü

Kıvırcık Saç Örgü Modelleri- Fransız Örgü

Üç tutama ayırdığınız saçlarınızı yandan örgü şeklinde yapabileceğiniz fransız saç örgü modelini at kuyruğu sonrası veya açık saç üzerine taç örgü olacak şekilde yapabilirsiniz. En çok kullanılan fransız örgüsü at kuyruğu şeklinde bağladığınız saçlarınızın gerisine kılçık örgü tekniği ile form kazandırma şeklidir.

Aşağıdaki resim galerisinde kıvırcık saçlar için saç modelleri görselleri paylaşılmıştır. Kıvırcık saçlarda kendisini belli eden ve bunu yaparken de dikkat çekici bir görünüm sunmanızı sağlayan kıvırcık saç örgü görsellerini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kıvırcık Saç Modelleri Örgü

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu