Kısa Ceket Kombinleri | Deri, Kot, Kumaş Ceket Seçenekli

19.01.2024
200
Kısa Ceket Kombinleri | Deri, Kot, Kumaş Ceket Seçenekli

Kısa ceket kombinleri başlıklı konumuzda kısa ceket içine ne giyilir ve kısa ceket altına ne giyilmelidir konularına değineceğiz. Kısa bayan ceket, hem şık hem de rahat kadın kombinleri arasında yer almaktadır. Farklı renk ve desenlerde bulabileceğiniz kısaca ceketler ile her mevsime uyan kombinler yapabilirsiniz. Ancak kısa ceket kombini yaparken de dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. Gelin şimdi hep birlikte kısaca ceket ile kombin nasıl yapılır konusunu inceleyelim…

Kısa Ceket Kombinleri Nasıl Yapılmalıdır?

Kısa ceket kombinleri sırasında dikkat edilecek en önemli detay vücut tipini uygun model seçimidir. Ayrıca giyim tarzınıza uygun model seçmenizde kişiliğinizi ve tarzınızı yansıtacaktır. Örneğin, zayıf bir vücuda sahipseniz kısa ve dar kesim ceket ile daha uzun görünüme kavuşabilirsiniz. Böylece kısa ceketler ile modaya uygun stil sahibi kombinler yapabilirsiniz.

Kısa bayan ceket

Kısa bayan ceket

Kısa Ceketin Altına Ne Giyilmelidir?

Bayan kısa ceket ile kombin yapılırken alt giyimde uyumlu  model, renk ve desen seçmek önemlidir. Kot, keten, deri, kumaş, ekose kısa ceketin altına etek, pantolon, şort ve elbise kullanabilirsiniz.

Kısa ceketin altına tercih edeceğiniz giyim parçasına üst kombin parçası doğrultusunda karar vermelisiniz. Çünkü kısa deri ceket altına giyeceğiniz kıyafet ile kısa kumaş ceket altına giyeceğiniz farklıdır. Örneğin, çizgili elbise üstüne tek renk kısa ceket kullanabilirsiniz.

Kısa ceket renkleri ile alt giyim parçası renklerini de doğru eşleştirmeniz gerekmektedir. Böylece daha şık ve stil sahibi kombinler yapabilirsiniz.

Örneğin siyah kısa ceket altına her renk ve desende kombin parçası kullanabilirsiniz. Ancak desenli veya ekose kısa ceket altına tek renk kıyafetler kullanmalısınız. Ancak ekose kısa etek ceket kombinlerinde ceket altına beyaz veya siyah gibi renkler kullanmalısınız. Böylece daha sade ve dengeli kombinler yapabilirsiniz.

Kısa Ceket İçine Ne Giyilmelidir?

Kısa ceket içine kombin parçası seçerken ceket tarzı ile uyumlu parçalar seçmeye özen göstermelisiniz. Örneğin, transparan veya derin yaka kısa ceket içine tişört, bluz veya gömlek kullanabilirsiniz. Böylece ceket altına tercih ettiğiniz giyim parçası daha fazla öne çıkacaktır. Düğmeli veya kapalı yaka kısa ceketin içine ise daha resmi ve klasik kıyafetler kullanmalısınız. Çünkü kapalı yaka kısa ceket modelleri daha resmi bir görünüm sunmaktadır.

Kısa ceket içine ne giyilir

Kısa ceket içine ne giyilir

Kısa deri ceket kombini için siyah deri ceket, mavi kot pantolon ve beyaz tişört kullanabilirsiniz. Aksesuar olarak siyah şapka, siyah çanta, siyah kolye ve siyah bot eşleştirmesi yapabilirsiniz.

Özel gün kombini olarak ise kısa blazer ceket kullanabilirsiniz. Siyah elbise üzerine kırmızı kısa blazer ceket, siyah topuklu ayakkabı kırmızı aksesuar ve siyah çanta kullanabilirsiniz.

Spor kısa ceket kombini yapmak için ise kısa kot ceket kullanabilirsiniz. Gri kısa kot ceket ile siyah eşofman, gri tişört eşleştirmesi yapabilirsiniz. Beyaz spor ayakkabı ve sırt çantası bu kombini daha tarz ve havalı gösterecektir.

Kısa Ceket Altına Nasıl Ayakkabı Giyilmelidir?

Kadın kısa ceket ile kombin yapılırken aksesuar bütünlüğüne dikkat edilmelidir. Kısa ceket ile küpe, kolye, bileklik, şapka, şal ve çanta gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Böylece kombininiz daha zengin ve şık duracaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin kadın kısa ceket modelleri arasından derlenen görselleri sunuyoruz. Bayan kısa ceket görsellerini inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Bayan Kısa Ceket Modelleri İle Kombinler

Bir önceki makalemiz olan Boyu Uzun Gösteren Pantolon Modelleri Kombinleri başlıklı yazımızda Boyu uzun gösteren pantolon modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu