Kısa Boylular İçin Saç Modelleri

12.03.2021
3.124
Kısa Boylular İçin Saç Modelleri

Kısa boylular için saç modelleri başlıklı yazımızda kısa boylular için saç kesimleri hakkında bilgiler verecek ve boyu uzun gösteren saç modelleri nelermiş birlikte göreceğiz. Kısa boylular için saç kesimleri ile uzun boylular için saç kesimleri arasında farklılıklar vardır. Zira kısa boyluların saç kesimleri boyu daha uzun göstermek gibi bir ilizyona sahiptir.

Boyunuzu olduğundan daha uzun göstermek için kombin yapımı dışında kısa boylu saç kesimi detaylarına da dikkat etmelisiniz. İşte konunun detayları…

Kısa Boylular İçin Saç Modelleri

Kısa boylular için saç kesimleri doğru yapıldığı zaman boyun olduğundan çok daha uzun göründüğünü biliyor muydunuz? Boyu uzun gösteren saç modelleri özellikle kısa boylu kadınları çok daha fazla yakışmakta ve boylarını daha orantılı hale getirmektedir.

Minyon Tipli Bayanlar İçin Saç Modelleri

Minyon Tipli Bayanlar İçin Saç Modelleri

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Saç Kestirmeli?

Kısa saç modelleri, kısa boylular için saç kesimleri arasında  ilk sırada yer almaktadır. Eğer çok kısa saç modelleri size göre çok uç noktada bir saç kesimi değilse saçlarınızı çok kısa kestirerek boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

Özellikle kısa boylu uzun saçlı bayanlar çok farklı bir değişiklik yapmak için saçları kısacık kestirmenin zamanı gelmiş olabilir. Günümüzde birçok moda tasarımcısı ve saç uzmanı kısa saç kesiminin kısa boylular için en doğru saç kesimi olduğunu belirtmektedir. Bu sezonun kısa saç modellerini buradan ulaşabileceğiniz gibi çok kısa saç modellerine de buradan göz atabilirsiniz.

Kısa Boylular İçin Saç Kesimleri Denilince Akla Gelen Bob Saç Modeli

Eğer saçlarınızı çok kısa kestirmek istemiyorsanız sizlere boyu daha uzun gösteren saç kesimleri arasında yer alan katlı bob kesim veya küt saç kesim öneriyoruz. Özellikle kulak hizasında saç kesimi olacak şekilde bu modelleri ensenizi açık bırakacak şekilde deneyebilirsiniz.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Saç Kestirmeli

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Saç Kestirmeli

Çok kısa saç modelleri, kulak hizasında saç modelleri, omuz hizasında saç modelleri ile boyunuzu olduğundan çok daha uzun gösterebilirsiniz.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Saç Modelleri

Ben saçlarımı kestirmek istemiyorum diyorsanız kısa boylu kadınlar nasıl saç kestirmeli sorusundan ziyade kısa boylu kadınlar için saç modelleri sorusunun cevabına yönelmelisiniz. Kısa boylu kadınların kullanabileceği saç modelleri arasında ilk sırada dağınık topuz saç modeli gelmektedir.

Dağınık topuz modeli yapacaksanız saçlarınızın uzun veya orta uzunlukta olmasının bir anlamı yoktur. Her türlü saç şekli ve kesimi ile tepeden toplanmış tarz dağınık topuzlar yapabilirsiniz.

Dağınık topuz dışında at kuyruğu saç modeli de boyunuzu olduğundan çok daha uzun gösteren saç modelleri arasında yer almaktadır.

Kısa Boylulara Saç Modelleri

Kısa Boylulara Saç Modelleri

Dalgalı saç modelleri düz saç modellerine göre ve kıvırcık saç modellerine göre boylular için boyu uzun gösteren saç modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle orta uzunlukta bob saç kesimi ile saçlarınız tarz ve gösterişli olurken boynunuzda olduğundan daha uzun görünecektir.

Kısa boylular için uzun saç modeli çok fazla tavsiye edilmez. Ancak yarım topuz saç modeli ile uzun saçları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yarım topuz saç modelinde saçın tepe kısmındaki balerin topuzunu andıran yarım topuz boyunuzu daha uzun gösterme algısına neden olacaktır.

Uzun saçlar için yarım topuz, dağınık topuz veya balerin topuzu gibi saç modelleri yapacağınız zaman saçın tepe kısmına krepe yapmanızı öneriyoruz. Saçının tepe kısmındaki krepe oyunuzu birkaç santim daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Islak saç stili ile toplanan saçlar kısa boylu kadınlar için uygun saç modeli değildir.

Aşağıdaki resim galerisinde kısa boylu kadınlar nasıl saç kestirmeli sorusunun cevabı ile birlikte kısa boylu kadınlar için saç modelleri görsellerini istifadenize sunuyoruz. Resim galerisini inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Boylular İçin Saç Modeli Nasıl Olmalı?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu