Tarz Kadın

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

23.01.2021
1.428
Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli başlıklı yazımızda kısa boylular için elbise, kısa boylular için pantolon gibi kısa boylu kadınlar için kombinler hakkında bilgiler vereceğiz. Kısa boylu kadınlar için en önemli soru nasıl giyinmeliyim? sorusudur. 1.60 ın altındaki kadınlara daha kısa boylu denildiğini düşünürsek bu konuda kombin yapmak için zorlananların sayısı oldukça fazla diyebiliriz.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu kadınlar ne giymeli? Giyeceği kombinlerde nelere dikkat etmeli? Kısa boylular için abiye nasıl olmalı gibi soruların cevaplarını birlikte görelim.

Kısa boylu kadınlar uzun boylu kadınların giydiği her şeyi giyebilirler. Ancak bunun için kıyafetlerde minik giyim hileleri uygulamaları gerekmektedir.

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli

Dünyaca ünlü yıldızların yaptığı giyim hileleri ile boylarını daha uzun gösterdiklerini biliyor muydunuz? O halde gelin şimdi hep birlikte biz de bu minik giyim hileleri ile olduğundan hem daha uzun görünmeyi hem de daha şık olmayı görelim.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Kombinler

Kısa boylu kadın ve desen seçimi kıyafet kombinleri yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta destan seçimidir. Seçeceğiniz desenler büyük ve karışık desen olmamalıdır. Çünkü büyük desenler sizi çok daha kısa boylu ve basık gösterecektir.

Kısa boylu kadınlar için pantolon

Kısa boylu kadınlar için pantolon

Desenli kıyafet kullanmak istiyorsanız karışık desenli olmamasına ve dikine çizgilerden oluşmasına dikkat etmelisiniz. Kısa boylular nasıl giyinmeli sorusunun cevabında uzun hırkalar da bulunmaktadır.

Kısa Boylular İçin Elbise

Kısa boylu kadınlar genelde daha uzun görünmek için uzun elbiseler ve etekler tercih ederler. Bu çok doğru bir karar. Özellikle yüksek topuklu ayakkabılarla uzun elbiseler ve etekler kullanarak kendinizi olduğunuzdan daha uzun gösterebilirsiniz.

Kısa boylular için elbise ve etek modelleri minik desenlerden ve dikine çizgilerden oluşursa olduğunuzdan çok daha uzun görüneceğinize emin olabilirsiniz.

Kısa boylular için elbise

Kısa boylular için elbise

Kısa boylu kadınlar için kemer kullanımı çok fazla önerilmez. Özellikle kalın kemer asla size göre değildir. Bir bluzda ve elbisede kemer kullanmak zorundaysanız ince kemerleri tercih edin lütfen.

Kısa Boylular İçin Pantolon

Kısa boylu kadın pantolon tercihinde yüksek bel jean, yüksek bel kumaş pantolon ve yüksek bel keten pantolon kullanabilirler. Düşük bel pantolon kullanımı hem sağlık açısından zararlı olacaktır, hem de sizi olduğunuzdan çok daha kısa ve basık gösterecektir.

Pantolon tercih ederken aşırı bol pantolonlar yerine ispanyol paça veya boru paça pantolon kullanın.

Kısa boylu kadınlar için kombinler

Kısa boylu kadınlar için kombinler

Kısa boylu kadınlar için pantolon boyu nasıl olmasını sorusu da pantolon modelinden sonra adlı gelmektedir. Tercih edeceğiniz pantolon boyu kesinlikle bileğin altında olmalıdır. Kısa pantolonlar ile bacak boyunuz olduğundan en az 10 santim daha kısa görünecektir.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Ayakkabı

Kısa boylu kadınlar özellikle sivri burun ayakkabılar ile çok daha uzun görüneceklerine emin olabilirler.

Vizon rengi, nude renk, ten rengi, bej rengi, krem rengi ve ekru renk gibi açık renklerde bilekten bağlamalı sandaletler ile de bacak boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.

Kısa boylu kadınlar için ayakkabı

Kısa boylu kadınlar için ayakkabı

Kullanacağınız ayakkabılarda vücudunuzu daha şekilli ve fit gösterecek ulan topuklu ayakkabılar tercih etmelisiniz. Aşırı yüksek topuk sağlığınıza zarar vereceği gibi sıfır topukta ev sağlığınıza zarar verecek hem de sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Bu nedenle  kısa boylu kadınlar çok da abartıya kaçmadan topuklu ayakkabı tercih etmeliler.

Kısa Boylu Kadın İçin Tişört

Kısa boylu kadınlar hem uzun görünmek hem de şık olmak için yüksek bel pantolonlarla birlikte kullanacağınız tişörtleri pantolon içine koyarak kullanın.

Kısa boylu kadınlar için tişört

Kısa boylu kadınlar için tişört

Kısa Boylular İçin Aksesuar Seçimi

Kısa boylular büyük ve kaba aksesuarlar yerine minik aksesuar kullanmalıdır. Örneğin iri takılardan büyük çantalardan uzak durmalısınız.

Bunun yerine minik el çantaları, sırt beyaz çapraz askılı çantalar kullanabilirsiniz. Aksesuar olarak ise ince bel kemerleri ve minicik takılar sizin için daha uygun olacaktır.

Kısa boylular için saç modelleri

Kısa boylular için saç modelleri

Kısa Boylular İçin Saç Modelleri

Kısa boylular için saç modelleri de son derece önemlidir. Boyunuzun daha uzun görünmesi hangi saç modeli kullanmanıza bağlıdır.

Kısa boylu kadınlar için saç modelleri arasında omuz hizasında saç modeli bulunmaktadır. Çok uzun saçlarla boyun uzu kısaltacağınızı unutmayın.

Aşağıdaki resim galerisinde kısa boylular nasıl giyinmeli sorusunun cevabı olabilecek görselleri daha fazla ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Resim galerisini inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Abiye Modelleri Ve Fiyatları 2022-2023 başlıklı yazımızda Tesettür Abiye Modelleri ve tesettür abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu