Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

26.07.2023
3.164
Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli başlıklı yazımızda kısa boylular için elbise, kısa boylular için pantolon kombinleri paylaşacağız. Ayrıca kısa boylu kadınlar için kombinler hakkında bilgiler vereceğiz. Kısa boylu kadınlar için en önemli soru nasıl giyinmeliyim? sorusudur. 1.60 ın altındaki kadınlara kısa boylu denildiğini düşünürsek bu konuda kombin yapmak için zorlananların sayısı oldukça fazla diyebiliriz.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Göbekli ve kısa boylu kadınlar ne giymeli? Ek olarak göbekli ve kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli? Giyeceği kombinlerde nelere dikkat etmeli?

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa boylular için abiye nasıl olmalı

Aslında kısa boylu kadınlar, uzun boylu kadınların giydiği kıyafetleri ve modelleri giyebilir. Ancak minik giyim hileleri uygularlarsa olduklarından daha uzun görüneceklerdir.

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli

Dünyaca ünlü yıldızların yaptığı giyim hileleri ile boylarını daha uzun gösterdiklerini biliyor muydunuz? O halde gelin şimdi hep birlikte biz de bu minik giyim hileleri nelermiş görelim. Böylece olduğundan hem daha uzun görünmeyi hem de daha şık olmayı öğrenelim.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Kombinler

Kısa boylu kadın ve desen seçimi kıyafet kombinleri yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta destan seçimidir. Seçeceğiniz desenler büyük ve karışık desen olmamalıdır. Çünkü büyük desenler sizi çok daha kısa boylu ve basık gösterecektir.

Kısa boylu kadınlar için pantolon

Kısa boylu kadınlar için pantolon

Desenli kıyafet kullanmak istiyorsanız karışık desenli olmamasına ve dikine çizgilerden oluşmasına dikkat etmelisiniz.

Kısa boylular nasıl giyinmeli sorusunun cevabında uzun hırkalar da bulunmaktadır. Örneğin, dikine çizgili bir pantolon üzerine uzun hırka giyerek daha uzun görünebilirsiniz.

Kısa Boylular İçin Elbise

Minyon, kısa boylu kadınlar nasıl elbise giymeli? Kısa boylu kadınlar genelde daha uzun görünmek için uzun elbiseler ve etekler tercih ederler. Bu çok doğru bir karar. Özellikle yüksek topuklu ayakkabılarla uzun elbiseler ve etekler kullanılmalıdır. Bu şekilde kendinizi olduğunuzdan daha uzun gösterebilirsiniz.

Elbise seçimi; Kısa boylular için elbise ve etek modelleri minik desenlerden ve dikine çizgilerden oluşmalıdır. Böylece olduğunuzdan çok daha uzun görüneceğinize emin olabilirsiniz. Uzun etek ve elbiselerde tek renk elbise veya etek de kullanabilirsiniz.

Kısa boylular için elbise

Kısa boylular için elbise

Kısa boylular uzun elbise giyebilir mi? birçok kişi kısa boylu kadınların uzun elbiselerle daha kısa görüneceğine inanır. Oysaki bu yanlıştır. Çünkü kısa boylular doğru seçilmiş uzun elbise modeli ile daha uzun görünürler.

Kısa boylulara nasıl elbise yakışır? Hafif kilolu kısa boylular nasıl elbise giymeli?

 • Tüm kıyafetlerde olduğu gibi elbiselerde de vatka kullanın. Böylece omuzlarınız daha güzel ve geniş görünecektir.
 • Halter yaka elbiseler ile hem daha uzun, hem de daha orantılı vücuda sahip olursunuz.
 • Elbise boyu bilek boy veya ayakları kapatacak şekilde uzun olmalıdır.
 • Boynunuz kısa ise asla sıfır yaka elbise kullanmamalısınız. Çünkü daha kısa görünürsünüz.
 • Kısa boyunlu kısa boylu kadınlar nasıl elbise giymeli? V yaka düz inen elbise en doğru tercihtir.
 • Püskül detaylı elbiseler ile daha uzun görünürsünüz.
 • Kısa boylu kadınlar için kemer kullanımı çok fazla önerilmez. Özellikle kalın kemer asla size göre değildir.
 • Bir bluzda ve elbisede kemer kullanmak zorundaysanız ince kemerleri tercih edin lütfen.
 • Minyon bayanlar için kombinler arasında elbise rengi ise mutlaka düz olmalıdır. Özellikle siyah ve lacivert gibi koyu elbiseler ile çok daha uzun görünürsünüz.
 • Büyük desenlerde ve balık elbiselerden uzak durun. Balık elbise olmazsa olmazım diyorsanız özel dikim olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde sizi daha uzun ve şık gösterir.

Kısa Boylular İçin Pantolon

Bacak boyu kısa olan kısa boylu kadınlar nasıl pantolon giymeli?

Kısa boylu kadın pantolon tercihinde yüksek bel jean, yüksek bel kumaş pantolon ve yüksek bel keten pantolon vardır. Ancak bacak bel boyu kısa olan kişiler yüksek bel pantolon ile bel boylarını daha kısa hale getirirler. Bu da orantısız bir vücut demektir.

Düşük bel pantolon kullanımı hem sağlık açısından zararlı olacaktır, hem de sizi olduğunuzdan çok daha kısa ve basık gösterecektir. Düşük bel giymek zorundaysanız mutlaka sivri burun yüksek topuk kullanın.

Pantolon tercih ederken aşırı bol pantolonlar yerine ispanyol paça veya boru paça pantolon kullanın.

Kısa boylu kadınlar için kombinler

Kısa boylu kadınlar için kombinler

Kısa boylu kadınlar için pantolon boyu nasıl olmalı sorusu da pantolon modelinden sonra aklı gelmektedir.

Tercih edeceğiniz pantolon boyu kesinlikle bileğin altında olmalıdır. Kısa pantolonlar ile bacak boyunuz olduğundan en az 10 santim daha kısa görünecektir.

Zayıf ve Kısa Boylular Nasıl Pantolon giymeli?

Kısa bacaklı kadınlar nasıl pantolon giymeli? Bel boyları uzunsa yüksek bel pantolon, İspanyol paça, bol kesim pantolon kullanılmalıdır.

Mom jean kısa boylulara yakışır mı? Elbette yakışır. Ancak yüksek bel mom jean yüksek topuklu spor ayakkabılar ile kullanılmalıdır.

Kısa boylular nasıl pantolon giymeli sorusunun cevapları arasında etek elbiselerde vardır. Özellikle tek renk etek elbiseler sivri burun topuklu ayakkabı ile mutlaka denenmelidir.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Ayakkabı

Kısa boylu kadınlar özellikle sivri burun ayakkabılar ile çok daha uzun görüneceklerine emin olabilirler.

Vizon rengi, nude renk, ten rengi, bej rengi, krem rengi ve ekru renk gibi açık renkler en doğru renklerdir. Bilekten bağlamalı sandaletler yerine stiletto kullanmanız daha doğru olur.

Bantlı topuklu sandalet ile de bacak boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.

Kısa boylu kadınlar için ayakkabı

Kısa boylu kadınlar için ayakkabı

Kullanacağınız ayakkabılarda vücudunuzu daha şekilli ve fit gösterecek olan topuklu ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Bacak boyu kısa olan kısa boylu kadınlar topuklu ayakkabı tercih etmeliler. Ancak bu çok da abartılı olmamalıdır.

Kısa Boylu Kadın İçin Tişört

Kısa boylu kadınlar hem uzun görünmek hem de şık olmak için yüksek bel pantolon üstüne tişört kullanmalıdır. Ek olarak tişörtleri pantolon içine koyarak kullanmalıdır.

Kısa boylu kadınlar için tişört

Kısa boylu kadınlar için tişört

Tüm Kısa Boylular İçin Aksesuar Seçimi

Zayıf, minyon ve kısa boylular büyük ve kaba aksesuarlar yerine minik ve uzun aksesuar kullanmalıdır. Yani büyük takılardan ve büyük çantalardan uzak durulmalıdır.

Bunun yerine minik el çantaları, beyaz çapraz askılı sırt  çantaları kullanabilirsiniz.

Aksesuar olarak ise ince bel kemerleri ve minicik takılar sizin için daha uygun olacaktır.

Kısa boylular için saç modelleri

Zayıf ve kısa boylular için saç modelleri

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Çanta Kullanmalı?

İlk tercihiniz orta boy portföy çanta modelleri arasından olmalıdır. Ek olarak orta boy kısa omuz çantaları da kullanabilirsiniz. Asla büyük boy çantalar kullanmamalısınız. Büyük çanta orantısız bir görünüm sergilemenizi sağlayacaktır.

Kilolu ve Kısa boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli Tesettür?

Tesettürlü kilolu kadınlar aşırı salaş kıyafetler yerine orta salaş kıyafetler giymelidir. Ayrıca kalın dokulu kumaşlar yerine daha ince dokulu koyu renk kumaşlar daha zayıf görünmelerini sağlayacaktır.

Kilolu kısa boylu kadınların elbise modelleri ise uzun elbise şeklinde olmalıdır. Göğüs  altından büzgülü elbise, özellikle gençlerde kusursuz durmaktadır. A kesim elbise veya belden oturtmalı a  kesim etekli elbise kullanabilirsiniz. Aslında vücut tipiniz ile uyumlu uzun elbise en doğru seçim olacaktır

Kısa Boylular İçin Saç Modelleri

Minyon ve kısa boylular için saç modelleri de son derece önemlidir. Boyunuzun daha uzun görünmesi hangi saç modeli kullanmanıza bağlıdır.

Kısa boylu kadınlar için saç modelleri arasında omuz hizasında saç modeli bulunmaktadır. Çok uzun saçlarla boyunuzun daha da  kısalacağını unutmayın.

At kuyruğu saç, balerin topuzu, yüksek topuz modelleri de sizi daha uzun gösterecektir.

kisa-boylularin-giymemesi-gerekenler

kısa boyluların giymemesi gerekenler

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Kaban Giymeli?

Kaşe kaban kullanacaksanız omuzlara oturan düz kesim modeller tercih etmelisiniz. Kalçayı kapatan modeller sizi daha uzun gösterecektir. Bel de kemer kullanabilirsiniz.

Maksi boy kabanlar da kısa boylu kadınların kaban modelleri arasındadır. düz kesim tercih edilecekse kemer kullanılmalıdır. İnce kaban kullanacaksanız belden oturtmalı, aşağı indikçe basenlere göre genişleyen modeller tercih etmelisiniz.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Kaban Giymeli

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Kaban Giymeli

Kabanı önü açık kullanacaksanız içine giydiğiniz tişört bel hizasında bitmelidir. Açık renk kabana koyu renk pantolon ve üst kombin parçası seçilmelidir. Koyu renk kaban da açık renklerle eşleştirilmelidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Zayıf Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Kısa boylu kadınlar pofuduk, peluş kabanlar veya shearling ceketler kullanabilirler. Ancak bu modellerin boyu bel hizasında bitmelidir.

Kısa Boyluların Giymemesi Gerekenler

 • Bacakları kısa ve kısa boylu kadınlar pantolon seçiminde havuç pantolon, bilek boy pantolon kullanmamalıdır.
 • Kısa boylular mini elbise bilekten bağlamalı sandalet ile daha kısa görüneceklerini unutmamalıdır.
 • Büyük desenlerden uzak durmalıdır.
 • Aşırı bol kesim elbise, gömlek ve pantolonlar kullanılmamalıdır.
 • Tulum giymek kısa boylu kadınları daha da kısa gösterir.

Aşağıdaki resim galerisinde kısa boylular nasıl giyinmeli sorusunun cevabı olabilecek görselleri daha fazla ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Resim galerisini inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

 

Bir önceki makalemiz olan Birbiriyle Uyumlu Renkler | Renk Uyumu Tablosu başlıklı yazımızda Birbiriyle Uyumlu Renkler Hangileridir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu