Tarz Kadın

Kısa Boylu Erkek Nasıl Giyinmeli?

18.11.2021
46
Kısa Boylu Erkek Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu erkek nasıl giyinmeli başlıklı yazımızda boyu kısa erkek için giyim kombinleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kısa boylular için kombinler erkek ve kadın için kombin yapımı sırasında en çok araştırılan sorular arasında yer almaktadır. Bu sorular çerçevesinde kısa boylu ünlüler nasıl giyiniyor sorusundan, uzun görünmek için nasıl giyinmeli sorusuna kadar pek çok konu merak edilmektedir.

Kısa erkekler nasıl giyinmeli denilince akla kısa boylu erkekler nasıl pantolon giymeli, kısa boylu erkekler nasıl gömlek giymeli, kısa boylu erkekler nasıl ceket giymeli sorusuna kadar pek çok soru gelmektedir.

Kısa Boylu Erkek Nasıl Giyinmeli?

Giyim ve stil önerileri ile kısa boylu erkek giyim tarzı, boyu kısa erkeklerin boylarına olduğundan daha uzun göstermektedir. Kısa boylu erkek giyim tarzı çerçevesinde bazı giyim ilizyonları vardır. Bunlara dikkat ederek boyunuzu olduğundan çok daha uzun kilonuzu da olduğundan çok daha az gösterebilirsiniz.

kısa boylu erkek nasıl giyinmeli

kısa boylu erkek nasıl giyinmeli

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Pantolon Giymeli?

Kısa boylu erkek pantolon modelleri arasında düşük bel pantolonların yeri asla yoktur. Düşük bel pantolonu ne kadar beğenseniz de kombin elinizde yer vermeniz sizi olduğundan çok daha kısa gösterecektir. Yüksek bel pantolon modelleri ile çok daha uzun görüneceğim bizi unutmayın.

Bu içeriğimize de bakmak ister misiniz ⇒ Kısa Boylu Erkekler Nasıl Mont Kaban Giymelidir?

Kısa boylu erkekler bol paça pantolon modelleri ile boylarını uzun gösterme olasılıkları yok denecek kadar azdır. Dar paça erkek pantolon modelleri ile boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.

Dar paça pantolon modelini bilek boy pantolon modellerinden havuç paça pantolon modeli ne kadar tüm pantolonlarda kullanabilirsiniz. Slim fit pantolon modelleri tarzınız olmalıdır.

kısa boylu erkekler nasıl pantolon giymeli

kısa boylu erkekler nasıl pantolon giymeli

Bacak Boyu Kısa Olanlar Nasıl Giyinmeli Erkek

Dikey çizgili pantolon modelleri, dikey çizgili takım elbiseler gardrobunuzda mutlaka olması gereken giyim parçalarıdır. Dikey çizgili gömlek modelleri, tişört modelleri her zaman ilk tercihiniz olmalıdır.

Salaş gömlek, tişört ve modelleri kesinlikle tercih etmemeniz gereken seçenekler arasında yer almaktadır.

Kısa Erkekler Nasıl Giyinmeli ( Kıyafet Boyu Nasıl Olmalı)

Bel hizasından daha uzun kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir.  Tercih edeceğiniz kıyafetlerin bel ve kol kısımları, bel ve kol hizasında bitmelidir. Bu şekilde boyunuzu olduğundan 10-15 santim daha uzun gösterecektir.

kısa boylu esmer erkek nasıl giyinmeli

kısa boylu esmer erkek nasıl giyinmeli

Boyu Kısa Erkekler Nasıl Giyinmeli (Renk  Seçimi)

Çok karmaşık renklerden uzak durun. Tonsürton kombinler kısa boylu erkek ve kadın kombinlerinin olmazsa olmazıdır. Koyu renklerden tek renk kombin veya ton sür ton kombin yaparak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

Bu içeriğimize de bakmak ister misiniz ⇒Kilolu Erkek Giyim Kombinleri

Kısa Boylular İçin Kombinler ( Kemer Kullanımı)

Şık erkek kombinlerinde ayakkabı kemer rengi farklı tutularak daha etkili görünüm yakalanmaktadır. Kısa boylu erkek kombinlerinde pantolon rengi ile aynı renkte kemer kullanmanız gerekmektedir. Farklı renklerde kemer kullanımı boyunuzu kesiciyi için daha kısa görünmenizi sağlayacaktır.

bacak boyu kısa olanlar nasıl giyinmeli erkek

bacak boyu kısa olanlar nasıl giyinmeli erkek

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli ( Takım Elbise)

Kısa boylular için takım elbise kombinlerinin en önemli detayı ince kravat kullanımından geçmektedir.

Koyu renk takım elbise içine yine koyu renk gömlek ve ince kravat ile boyunuzu olduğundan çok daha uzun gösterebilirsiniz.

Kısa Boylu Erkekler İçin Ayakkabı

Kısa bacaklı erkekler nasıl giyinmeli sorusunun cevapları içerisinde ayakkabı seçimi de vardır. Ayakkabı içine  yerleştirildiği zaman boyu uzun gösteren tabanlıklar bulunmaktadır. Boy uzatan tabanlık modelleri arasından seçim yaparak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

Ayakkabı seçimlerinizi gizli topuk ayakkabı modellerinden yana yaparsanız olduğundan daha uzun görünürsünüz.

kısa boylular için ayakkabı modelleri

kısa boylular için ayakkabı modelleri

Kısa boylu erkek giyim tarzı için kombin önerileri kadar duruş da önemlidir. Kambur durmamak her zaman bel omurgasını dik tutacak şekilde durmak boyunuzu daha uzun gösterecektir.

Bu içeriğimize de bakmak ister misiniz ⇒Uzun Boylu Erkek Kombinleri

Aşağıdaki resim galerisinde kısa boylu erkek giyim çerçevesinde kısa erkekler nasıl giyinmeli sorusunun cevabı niteliğinde görseller sunulmuştur.

Resim galerisini inceleyerek kısa boylu erkek giyim kombinleri konusunda daha fazla ayrıntıya ve detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Boylu Erkek Giyim

 

Bir önceki makalemiz olan Hafif Kilolu Erkek Nasıl Giyinmeli? başlıklı yazımızda Hafif Kilolu Erkek Nasıl Giyinmeli hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu