Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

07.05.2024
2.130
Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli başlıklı yazımızda özellikle bacak boyu kısa erkek için giyim kombinleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kısa boylular için kombinler erkek ve kadın için kombin yapımı sırasında en çok araştırılan sorular arasında yer almaktadır. Bu sorular çerçevesinde kısa boylu ünlüler nasıl giyiniyor sorusundan, uzun görünmek için nasıl giyinmeli sorusuna kadar pek çok konu merak edilmektedir.

Kısa erkekler nasıl giyinmeli denilince akla kısa boylu erkekler nasıl pantolon giymelidir sorusu gelmektedir. Ayrıca zayıf ve kısa boylu erkekler nasıl gömlek giymeli? Zayıf ve kısa boylu erkekler nasıl ceket giymeli gibi sorular da gelmektedir.

Kısa Boylu Şişman ve Zayıf Erkek Nasıl Giyinmelidir?

Kısa boylu erkekler nasıl giyinmelidir? Giyim ve stil önerileri ile kısa boylu erkek giyim tarzı, boyu kısa erkeklerin boylarına olduğundan daha uzun göstermektedir. Kısa boylu erkek giyim tarzı çerçevesinde bazı giyim ilizyonları vardır. Bunlara dikkat ederek boyunuzu olduğundan çok daha uzun kilonuzu da olduğundan çok daha az gösterebilirsiniz.

zayıf kısa boylu erkek nasıl kombin yapmalıdır

zayıf kısa boylu erkek nasıl kombin yapmalıdır

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Pantolon Giymelidir?

Kısa boylu erkek pantolon modelleri arasında düşük bel pantolonların yeri asla yoktur. Düşük bel pantolonlar sizi daha kısa boylu gösterecektir. Yüksek bel pantolon modelleri ile çok daha uzun görüneceğinizi unutmayın.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Boylu Erkekler Nasıl Mont Kaban Giymelidir?

Kısa boylu erkekler bol paça pantolon modelleri ile boylarını uzun gösterme olasılıkları yok denecek kadar azdır. Dar paça erkek pantolon modelleri ile boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.

Dar paça pantolon modelleri, bilek boy pantolon modelleri, havuç paça pantolon modelleri gibi tüm pantolonları kullanabilirsiniz. Özellikle de slim fit pantolon modelleri tarzınız olmalıdır. Böylece olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz.

kısa boylu erkekler nasıl pantolon giymeli

kısa boylu erkekler nasıl pantolon giymelidir

Bacak Boyu Kısa Olanlar Nasıl Giyinmelidir Erkek

Bacak boyu kısa olan erkekler nasıl pantolon giymelidir? Dikey çizgili pantolon modelleri giyebilirsiniz. Yüksek bel pantolonların bacaklarınızı daha uzun göstereceğini unutmayın. Dikey çizgili takım elbiseler gardrobunuzda mutlaka olması gereken giyim parçalarıdır. Dikey çizgili gömlek modelleri, tişört modelleri her zaman ilk tercihiniz olmalıdır. Çünkü dikey çizgiler olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Salaş gömlek, tişört ve modelleri, kısa boyluların gardırobunda yoktur. Çünkü salaş kıyafet kombinleri kısa boyu daha da kısa göstermektedir.

Kısa Erkekler Nasıl Giyinmeli ( Kıyafet Boyu Nasıl Olmalıdır)

Bel hizasından daha uzun kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir.  Tercih edeceğiniz kıyafetlerin bel ve kol kısımları, bel ve kol hizasında bitmelidir. Bu şekilde boy olduğundan 10-15 santim daha uzun görünecektir.

kısa boylu esmer erkek nasıl giyinmelidir

kısa boylu esmer erkek nasıl giyinmelidir

Boyu Kısa Erkekler Nasıl Giyinmeli (Renk  Seçimi)

Çok karmaşık renklerden uzak durun. Tonsürton kombinler kısa boylu erkek ve kadın kombinlerinin olmazsa olmazıdır. Koyu renklerden tek renk kombin veya ton sür ton kombin yapabilirsiniz. Böylece boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kilolu Erkek Giyim Kombinleri

Kısa Boylular İçin Kombinler ( Kemer Kullanımı)

Şık erkek kombinlerinde ayakkabı kemer rengi farklı tutularak daha etkili görünüm yakalanmaktadır. Aslında kısa boylu erkek kombinlerinde pantolon rengi ile aynı renkte kemer kullanmanız gerekmektedir. Çünkü farklı renklerde kemer kullanımı boyunuzu kesecektir. Bu da daha kısa görünmenizi sağlayacaktır.

bacak boyu kısa olanlar nasıl giyinmelidir erkek

bacak boyu kısa olanlar nasıl giyinmelidir erkek

Zayıf kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmelidir? ( Takım Elbise)

Aslında kısa boylu erkek takım elbise kombinlerine kravat da eklenmelidir.

Koyu renk takım elbise içine yine koyu renk gömlek ve ince kravat ile boyunuzu olduğundan çok daha uzun gösterebilirsiniz.

Kısa Boylu Erkekler İçin Ayakkabı

Kısa bacaklı erkekler nasıl giyinmelidir?  Aslında kısa boylu kombinlerinde ayakkabının önemi büyüktür. Günümüzde ayakkabı içine yerleştirildiği zaman boyu uzun gösteren tabanlıklar bulunmaktadır. Boy uzatan tabanlık modelleri kullanabilirsiniz. Böylece boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

Ayakkabı seçimlerinizi gizli topuk ayakkabı modellerinden yana yaparsanız olduğundan daha uzun görünürsünüz.

kısa boylular için ayakkabı modelleri

kısa boylular için ayakkabı modelleri

Kısa boylu erkek giyim tarzı için kombin önerileri kadar duruş da önemlidir. Kambur durmamak özellikle bel omurgasını dik tutacak şekilde durmak boyunuzu daha uzun gösterecektir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Uzun Boylu Erkek Kombinleri

Aşağıdaki resim galerisinde kısa boylu erkek giyim çerçevesinde kısa erkekler nasıl giyinmelidir sorusunun cevabı niteliğinde görseller sunulmuştur.

Resim galerisini inceleyerek kısa boylu erkek giyim kombinleri konusunda daha fazla ayrıntıya ve detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Boylu Erkek Giyim

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Erkek | Muhteşem Stiller başlıklı yazımızda Düz saç ve Erkek Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu