Kirpik Tipine Göre Maskara Seçimi

27.08.2021
899
Kirpik Tipine Göre Maskara Seçimi

Kirpik tipine göre maskara seçimi başlıklı yazımızda kirpiklere ekstra hacim ve dolgunluk kazandıran maskara fırçaları hakkında bilgiler vereceğiz. Kirpik yapınız ister düz, ister düzensiz, ister seyrek olsun, hiç önemli değil. Kirpik yapınıza uygun maskaraları kaliteden ödün vermeyen Eveshop’tan  satın alarak hayallerinizdeki kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Kirpik yapınıza göre maskara seçimini ince fırça, kalın fırça, kıvrımlı fırça, plastik fırça, huni fırça ve kıl fırça seçenekleri arasından belirleyebilirsiniz.

kalın fırça

Kirpiklerinizi tamamen kavrayarak hem kıvırma, hem de dolgun gösterme görevini üstlenecek doğru maskara fırçası nasıl olur sorusunun cevabı için doğru yerdesiniz. İşte kirpik tipine göre maskara fırçası hakkında detaylar…

Kalın Fırça

Cılız ve kısa kirpiklere gün boyu hacimli ve kıvrık göstermek istiyorsanız kalın fırça ile bunu başarabilirsiniz. Kirpiklerde ekstra uzunluk için, kalın fırçanın sık aralıklardan oluşan fırça telleri, kirpiklerinize daha çok nüfuz ederek daha gür ve daha hacimli görünmesini sağlayacaktır.

İnce Fırça

Kirpikleriniz belirgin değilse, ihtiyacınız olan tek şey hacim veren bir maskara fırçasıdır. İnce fırça ile kirpiklerinize kökten uca hacim kazandırarak daha belirgin ve daha dikkat çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Seyrek olan kirpikler, doğru maskara fırçası ile hacim kazandırılmaz ise birbirine yapışarak kötü görünüme neden olacaktır. İnce fırçayı seyrek kirpik diplerine yerleştirerek ve zikzak hareketleri ile yukarıya doğru çekerek kirpiklerinize hacim kazandırabilirsiniz. İnce fırça sadece seyrek kirpikler için değil elbette. Sık kirpikler için de ince fırça, kirpiklere rahatlıkla hacim kazandırılacak maskara fırçaları arasında yer almaktadır.

Kıvrımlı Fırça

Kirpiklerinizin hepsi aynı boyda değilse kesinlikle kıvrımlı fırçaya sahip olan maskara  kullanmanızı öneririz.  Kıvrımlı olmayan fırçalar sadece uzun kirpiklere ulaşmaktadır. Oysaki kıvrımlı fırça en küçük kirpikten en büyük kirpiğe kadar tüm kirpiklerinize aynı derecede maskara uygulaması yaparak çok daha etkileyici bakışları kazanmanızı sağlayacaktır.

kivrimli-firca

Kıvrımlı fırça yardımı ile maskara tüm kirpiklere eşit olarak ulaştığında daha hacimli ve daha dolgun kirpikler sizinle olacaktır.

Huni Fırça

Tüm kadınlar tek tek ayrılmış kirpiklere sahip olmak ister. Bunun için en doğru maskara fırçası araştırmasını sıklıkla yapmaktadır. Huni fırçanın uç kısımları ince olduğu için birçok kirpik yapısı ile uyumlu bir şekilde kullanılmaktadır.

huni-firca

Huni fırçalı maskaranın ince ucu sayesinde ulaşılması zor minik kirpiklere kolayca ulaşabilirsiniz. Alt kirpikler maskaranın en zor uygulandığı ve ulaştığı kirpikler olarak bilinmektedir.  Huni fırçalı maskara, alt kirpikler için en doğru maskara olarak tüm dikkatleri çekmektedir.

Plastik Fırça

Kıl  maskara fırçası sert yapısı nedeniyle doğru kirpiklere uygulanmadığı zaman etkili sonuçlar alınmamaktadır. Özellikle zayıf ve çok ince kirpiklerde çok hassas maskara fırçası kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde seyrek ve ince olan kirpikleriniz birbirine yapışarak istenmeyen görüntülere neden olacaktır. Plastik fırçalı maskara hemen hemen tüm kirpik şekilleri için uygundur.

plastik-firca

Kıl fırçalar

sert kıl fırçası ve yumuşak kıl fırçası şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Kıl fırça seçimi yaparken kirpik tipini belirlemeli ve o yönde tercihler yapmalısınız.

Kıl fırça ve plastik fırça birlikte kullanılırsa daha etkili sonuçlar alınması kaçınılmazdır.

Özellikle dökülme ve seyrek kirpik gibi sorunlu kirpiklerde kıl fırçalı maskara ve plastik (slikon fırça) maskara birlikte kullanılırsa takma kirpik görünümü kazandıracaktır. Kıl fırçalı maskara kullanımı sonrası esnek plastik maskara fırçası ile kirpikleri tarayarak kirpiklerinizdeki farkı görmenizi tavsiye ederiz.

kil-firca

Kirpik tipine göre maskaraya karar verdikten sonra Eveshop  online sitesinden satın alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu