Kır Düğününde Ne Giyilir?

05.05.2023
3.510
Kır Düğününde Ne Giyilir?

Kır düğününde ne giyilir sorusuna cevap arayanlar için bayan düğün kombinleri çerçevesinde kır düğünü elbiseleri bilgileri vereceğiz. Aslında bayanlar kır düğününde elbise nasıl giyilir, kır düğünü abiye modelleri konusunda araştırma yapmaktadır. Kır düğününde giyilebilecek kıyafetler konusunda merak edilen tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz. O halde buyurun detaylara…

Kır Düğününde Ne Giyilir?

Kır düğünü kombinleri için kır düğününde giyilecek elbiseler oldukça önemlidir. Özellikle kır düğününde giyilecek abiyeler, kır düğününde giyilecek ayakkabı modellerini bilmelisiniz. Böylece sıkılmadan konforlu ve eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Düğün için kıyafet seçerken vücut tipine göre seçimler yapıldığını herkes bilir. Ancak bunun kadar önemli olan bir diğer konu da düğün temasına göre giyinmektir. Kır düğününe giderken ne giyilir sorusu da bu nedenle çok önemlidir. Çünkü diğer düğünlerden çok farklı konsepte sahiptir. Bu nedenle düğün temasına uygun rahat, dikkat çekici ve gösterişli modeller tercih edilmelidir.

Kısacası kır düğünü kıyafet modelleri salon düğününe veya otel düğününe göre farklı tasarımlar içermektedir.

Kır düğünü için elbise seçilirken düğün tema konseptine uygun modeller seçilmelidir.

Düğün kombinleri

Düğün kombinleri

Düğün için kıyafet seçilirken terletmeyen, rahat hareket edebileceğiniz pastel renk tonlarını inceleyin.

Ayrıca biraz bohem tarzına kaçan yırtmaçlı, çiçek motifli, askılı, volanlı veya önü kısa arkası uzun asimetrik kesimli elbise modellerine bakın.

Desenli şifon kır düğünü elbiseleri ise mutlaka denemeniz gereken modellerdir.

Aslında kır düğünü için elbise seçerken havuz düğünü veya otel düğünü kıyafetleri seçmekten uzak durmalısınız.

Kır Düğünü Kıyafetleri-Kır Düğününde Giyilecek Elbiseler

Aslında kır düğününde giyilebilecek kıyafetler arasında ilk akla gelen kıyafet, kır düğünü elbise modelleridir.

Özellikle gençler için kır düğünü kıyafetleri arasında uzun elbise modellerinin olduğu kadar kısa elbiseleri de görmekteyiz.

Rahatlıktan ve spor tarzdan ödün vermeyenler salaş, rahat ve şık tulum modelleri de kullanabilirler.

Kır düğününde kıyafet nasıl giyilir? Kır düğünü denilince akla yemyeşil doğa, uçuşan kelebekler ve çiçekler gelmektedir. Bu noktada bu gözlem, yaz düğün kıyafetleri hakkında da bilgi vermektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kır Düğünü Gelin Saç Modelleri

Kır düğünü için elbise modelleri olarak tül elbise, şifon elbise ilk akla gelenlerdir. Ek olarak helenistik tarzda şifon etekler, volanlı elbiseler, dantel elbiseler de kullanılmaktadır.

<yoastmark class=

Kır Düğünü Elbiseleri

Kır düğünü elbise modeli seçerken rahat hareket imkanı sunan ve sizi terletmeyecek kıyafetler seçmelisiniz.

Düğün tema konseptinde çiçek varsa, sizde minik çiçekli elbise modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca çiçek renklerinde tek sade düğün elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Örneğin, pudra, limon sarısı, böğürtlen rengi, leylak rengi…

Kır düğünü için uzun elbiseler ve derin yırtmaçlar her yaştan bayanın tercih ettiği modeller arasındadır. Özellikle vücut şekli ve ten rengi ile uyumlu seçimler yapıldığı zaman düğünde tüm dikkatler sizde olacaktır.

Arkadaş Kır Düğünü İçin Elbiseler

Gelin ile uyum için gelin çiçeği renklerinde beyaz veya desenli elbiseler kullanabilirsiniz. Ayrıca gelin tacı çiçekleri ile uyumlu elbise modeli de doğru ve dikkat çekici seçim olacaktır.

Kır Düğünü Kız Kardeş Elbise Modelleri

Canlı veya pastel tonlarda kır düğünü elbise, kır düğünü abiye modelleri veya spor düğün kombinleri kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Gelin Annesi Kıyafetleri (Damat Annesi de Var)

Kır düğünü kardeş elbise modeli seçilirken kır düğünü gelin anne elbisesi ile renk uyumu veya kontrast renk uyumu olan elbiseler  kullanabilirsiniz. Böylece bu en özel günü aile içinde çok daha etkileyici kombinlerle geçirebilirsiniz.

Kır düğünü kardeş elbise rengi olarak beyaz rengi kesinlikle önermiyoruz. Bunun nedeni ise gelinin ailesini ilk bakışta herkesin fark etmesidir.

Kır Düğünü Abiye Modelleri

Kır düğününü abiyeleri ile düğünlük kombinler yapılırken her zaman etkileyici düğün kıyafetleri seçilmeye çalışılmaktadır. Ancak bu yeterli değildir. Çünkü aynı elbiseyi iki farklı kişi giyse bile birinde çok şık diğerinde ise çok rüküş görünmektedir.

<yoastmark class=

Bu da vücut tipine uygun kıyafetler ve ten renginize uyumlu renk seçimlerinin önemini artırmaktadır. Ayrıca düğün konsepti ile uyumlu renkler ve modeller seçmeye de özen göstermelisiniz.

Çünkü her zaman abartılı düğünlük kombinler her ortamda işe yaramaktadır. Kır düğününde giyilen abiye modelleri de aşırı işlemeli ve abartılı modellerden olmamalıdır.

Sade makyaj, hafif ve zarif aksesuarlar ile uyumlu, sade ama dikkat çekici kır düğünü abiye modelleri kullanabilirsiniz. Böylece çok daha tarz ve cool kır düğün kombinleri yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Genç Kız Düğün Saç Modelleri 2024

Özellikle pastel tonlarda seçeceğiniz kır düğünü abiyeleri şifon kumaşlardan tercih edilirse uygun seçim olacaktır. Ayrıca üst kısmında  sade ışıltılı işlemelerin bulunduğu veya üst bedeni drapeli abiye modelleri kullanabilirsiniz.

Kır düğününde giyilen şık kıyafetler ile birlikte altın veya ağır mücevherler kullanılmamalıdır. Bunun yerine sade ve göz yormayan incili aksesuarlar çok daha şık olacaktır.

Kır Düğünü Ayakkabısı

Yazlık kır düğün kıyafetleri tercih edilirken ayakkabı seçiminin en önemli detay olduğunu asla unutmamalısınız! Çok yüksek ve ince topuk ayakkabılar kullanmamalısınız. Rahat hareket edebileceğiniz yürürken sizi zorlamayacak elbise modelinin ile uyumlu düğün ayakkabısı seçebilirsiniz. Minik ışıltılara sahip dolgu topuk, yarım topuk, sandalet veya babet kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kır düğününde ne giyilmelidir sorusunun cevaplarını bulabileceğiniz  görseller sunuyoruz. Bu senenin kır düğünü konseptleri arasından seçtiğimiz görselleri inceleyerek daha fazla detayı fark edebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kır Düğünü Kıyafet Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu