Düğün İçin Elbise | Yeni Sezon

23.04.2023
4.050
Düğün İçin Elbise | Yeni Sezon

Düğün için Elbise denilince bütün kadınların özenli seçimleri öne çıkmaktadır. Düğün elbise modelleri, gösterişli seçenekler yanında sade ve şık elbise düğün tasarımları da sunmaktadır. Bu senenin abiye elbise düğün renkleri arasında soft renkler yanında sıcak renkleri de görüyoruz. Gelin şildi hep birlikte düğün abiye modelleri ve düğün için elbise seçeneklerini gözden geçirelim.

Düğün İçin Elbise

Günümüzde düğün elbiseleri abiye olarak veya daha sade ve şık elbise modelleri düğün tasarımları olarak öne çıkmaktadır. Elbise düğün için olacaksa daha da özenli seçilmelidir. Örneğin vücut tipine uyumlu sade bir elbise bile vücut tipinizle uyumsuz en gösterişli elbiseden daha iyidir. Çünkü vücut tipine göre giyim kişiyi çok daha cool göstermektedir.

Genç elbise modelleri düğün, orta yaş elbise modelleri düğün kombinleri renkleri farklıdır. Aslında düğün için elbise seçilirken yaş ile uyumu model ve renk seçimine de dikkat edilmelidir.

Düğünde giyilen elbiseler kabarık abiye, açık abiye, balık abiye, a kesim abiye, abiye tulum şeklindedir. Ayrıca sade abiye, düz abiye veya tesettür abiye gibi çok çeşitliliğe de sahiptir.

Düğün Elbise Modelleri

Elbise düğünlük olacaksa şıklığın ötesinde rahatlıkta önemlidir. Özellikle yaz düğünlerinde terletmeyen  elbise tercih edilmelidir. Böylece stiliniz ve rahatlığınız ile daha tarz ve cool görüneceksiniz.

Bu senenin düğün elbise modelleri, renkleri ve  ve kumaş seçenekleri dikkat çekici seçenekler sunmaktadır.

Düğün için kıyafetler vücut tipine, ten rengi uyumuna göre olması gerektiğini unutmamalısınız!

Yakın akraba düğünü veya abi abla kardeş düğününde düğün tema renklerine uyumu da dikkate almalısınız. Böylece aile komple uyum içinde olacaktır. Bu da çok daha zengin ve tarz görünüm sunacaktır.

farklı elbise modelleri-dugun icin elbise

farklı elbise modelleri-dugun icin elbise

Düğün Elbiseleri, Balık Model Elbiseler

Düğün İçin En Çok Tercih Edilen Elbise Modelleri arasında balık abiye ve balık elbiseler ilk sıralardadır. Tam balık elbise veya yarım balık model elbise modelleri düğün elbiseleri seçenekleridir.

Hemen hemen her vücuda uygun bir balık model elbise bulunmaktadır. Her renkte balık model elbise bulunduğundan dolayı size en yakışan rengi tercih edebilirsiniz.

düğünde giymek için elbise modelleri-kırmızı elbise modelleri

düğünde giymek için elbise modelleri-kırmızı elbise modelleri

Düğünde giyilebilecek elbise modelleri seçiminde tüm renk seçeneklerini değerlendirerek seçim yapmalısınız.

Düğünlük elbise renkleri arasında en az kullanılan renk gelin ile aynı renk giymek istemeyenler için beyaz olarak karşımıza çıkmaktadır.

Balık elbise modellerinde en çok tercih edilen renkler mavi, yeşil, kırmızı, bordo, lacivert ve siyah şeklindedir.

balık elbise modelleri-arkadaşının düğününde ne giyilir

Siyah balık elbise modelleri-arkadaşının düğününde ne giyilir

Balık model elbiseler de farklı tasarımlara sahiptir. Straplez balık elbise, uzun kollu balık elbise, askılı balık elbise ve benzeri pek çok seçenek vardır. İşlemeli, dantelli, saten, tül, dokuma kumaş, güpür sayısız kumaş seçeneklerinden bazılarıdır.

Ayrıca sırt dekolteli abiye elbise, göğüs dekolteli abiye elbise gibi dekolte seçenekleri de sunulmaktadır. Tesettür abiye düğünlük elbise modelleri de kapalı bayanlar tarafından beğenilemektedir.

Düğün İçin Mini Elbise Modelleri

Düğünde giyilecek elbiseler denilince sayısız seçenek karşımıza çıkmaktadır. Örneğin, dugun icin elbiseler arasında uzun elbise modelleri yanında mini düğün elbiseleri de bulunmaktadır.

Kır düğünü düğünlük elbise mod

elleri uzun elbiseler arasından seçilirken salonda yapılan düğün için düğünlük elbise modelleri mini düğün elbiseleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

düğün için en güzel elbiseler

düğün için en güzel elbiseler

Mini düğün elbiseleri tercih etmek isteyenler tülü etekli, kabarık etekli, kloş etekli modelleri inceleyebilirler. Ayrıca kalem etekli, asimetrik kesim, derin yırtmaçlı modeller arasından da seçim yapabilirler.

Askılı ve tüllü mini elbiseler özellikle genç düğün elbiseleri olarak tercih edilmektedir.  Kalem midi elbiseler ise orta yaş düğün elbiseleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

farklı abiye modelleri-dügün için elbise

farklı abiye modelleri-dügün için elbise

Düğün için mini ve dar elbise modelleri yanında salaş ve uzun düğün elbiseleri de dikkatleri çekmektedir.

Bu senenin en güzel mini düğün elbiseleri renkleri kırmızı, mavi, yeşil ve mor olarak karşımıza çıkmaktadır.

yaz düğünü için elbise modelleri

yaz düğünü için elbise modelleri- kırık beyaz sade düğün elbisesi

Ayrıca lacivert, siyah, pudra ve bordo mini düğün elbiseleri de ten rengi uyumuyla kullanılmaktadır.

Dugunler icin elbise seçerken denemeden asla almayın. Ten renginiz ve vücut şekliniz ile uyumu ancak bu şekilde anlarsınız.

yeşil elbise modelleri-kısa düğün elbiseleri

yeşil elbise modelleri-kısa düğün elbiseleri

Derin sırt dekolteleri ile mini elbiseler volanlı kesimler yanında kalem elbise şeklinde dar elbise olarak da sunulmaktadır.

Mini elbiselerde belin iki kenarının transparan olduğu modellerde ilgi çeken seçenekler arasındadır.

güzel abiye modelleri düğün için

güzel abiye modelleri düğün için

Düğünlük Elbise Modelleri

Abi, abla gibi aile düğününde elbiseler, düğün teması ve aile bireyleri ile uyumlu renklerden seçilmelidir. Ancak arkadaş, akraba veya tanıdık düğün elbiseleri, sezon trendlerine göre seçilmelidir.

mini elbise modelleri-elbise modelleri düğün

mini elbise modelleri-elbise modelleri düğün

Dügün elbiseleri, giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda uygun ayakkabı veya aksesuar ile eşleştirilmelidir. Böylece çok daha etkili ve tarz görünüm yakalayabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde yeni sezon düğün elbiseleri arasından seçtiğimiz görselleri daha fazla detay için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Bayan Düğün Elbiseleri

 

Bir önceki makalemiz olan Abiye Modelleri Tesettür 2024-2025 Seçenekleri başlıklı yazımızda Abiye Modelleri Tesettür, Tesettür Abiye Modelleri ve tesettür abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nadia dedi ki:

    Super,artık sizin sittiniz her gün takip ediyorum

    1. Emine dedi ki:

      Çok teşekkürler. Sizlere layık olmaya çalışıyoruz:)

Tarz Kadın Blogu