Tarz Kadın

Kaynak Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

07.01.2022
795
Kaynak Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaynak saç bakımı nasıl yapılır? Kaynak saç kullanımının artması ile kaynak saç nedir? Doğru kaynak saç nasıl yapılır? Kaynak sonrası saç bakımı nasıl yapılır gibi sorular öne çıkmaktadır. Kaynaklı saçlar ile kısacık saçlarınız birkaç saat içerisinde uzun saça dönüşüyor. Saç kaynak sadece kısa saçlar için yapılmıyor elbette. Seyrek saçlara kaynak, dökülmüş saçlara kaynak, hacimsiz saçlara kaynak, ince telli saça kaynak ile de farklı şekilde kullanılıyor.

Kaynak saç yaptırmadan önce kaynak saç kullanımı hakkında bilgi sahibi olmalı, bu doğrultuda kaynak saç bakımını bilmelisiniz.

Kaynaklı saçlara bakım kendi saçınıza yaptığınız bakımdan çok farklıdır. Boncuk kaynak ve mikro kaynak yaptıranlar, kaynaklı saçları daha uzun süre ve daha sağlıklı kullanmak için bazı kurallara dikkat edilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Kaynak Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınızın dolaşmaması için yatmadan önce saçlarınızı atkuyruğu yapmanızı veya bir bone ile sararak uyumanızı öneririz.

Kaynak sonrası saç bakımı

Kaynak sonrası saç bakımı

Klor ve tuz saçlarınız için kötüdür. Yüzmeye giderken aşırı sıkı olmayan yüzücü bonesi takın.

Saç kremi kullanarak saçlarınızı yumuşak bir fırça ile sık sık tarayın. Fırça veya tarak dişlerinin seyrek olmasına özen gösterin. Kaynaklı saçlara doğru bakım için saçınızı sık sık tarayın.

Kaynak saç nasıl taranır? Yumuşak uçlu bir fırça kullanın. Dikkat etmeniz gereken şey ise saçlarınızı tararken yumuşatma ihtiyacıdır. İşin püf noktası, saçınızı en sondan taramaya başlarsanız, tarama sırasında herhangi bir karışıklık olmayacak.

Sıkı ve eşit şekilde bağlanan saçlar değil, saç derisini aşırı derecede geren saç bağlama işlemlerinden uzak durun. Aşırı sıkı saç toplama işlemleri kaynak saçlara zarar verir.

Saçları günlük yıkayarak, saç kurutma makinesi ile saç kurutma işleminden uzak durun. Özellikle sıcak mevsimlerde ve sıcak alanlarda saç kaynaklarına bakım için saçınızı doğal olarak kurutun.

Kaynak Saç Bakımı Yaparken…

Hasar görmüş saç uzantılarını onarmak zordur, ancak satın aldığınız fazla saçı uzun süre kullanmaya çalışmak da faydalı olabilir. Uzun saç uzatmak bazen zor da olsa bakımı önemlidir.

Mikro kaynak saç bakımı

Mikro kaynak saç bakımı

En iyi saç kaynaklarını kullanıyor olsanız bile, düzenli kaynak saç bakımı yaptırmalısınız. İlk etapta saç kaynaklarınızı profesyonel ellerde yaptırmalı, daha sonra evde kaynaklı saç bakımına geçmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Bakımı Nasıl Yapılır- Evde Saç Bakımı

Saç kaynaklı ise kullandığınız bakım ürünlerinin alkol içermemesi gerekir. Bu tip ürünler saçı kurutur, parlaklığını azaltır, saçı koyulaştırır ve saç dökülmesine neden olabilir.

Direkt güneş ışınlarından, aşırı soğuk ve sıcak su ile yıkamaktan, sert saç fırçası kullanmaktan uzak durun.

Kaynak Saç Nedir?

Daha önce saçları uzun olan, saçlarını uzatmak isteyen veya saçlarının daha dolgun görünmesini isteyen kişilere saç ekleme işlemidir.

Boyama işlemi sırasında meydana gelen kazalar veya yanlış saç kesimi nedeniyle saçları kısalan kadınlar için aslında büyük bir kurtarıcıdır

Boncuk kaynak saç bakımı

Boncuk kaynak saç bakımı

Günümüzde doğal saç kaynağı çok zor hale geldi. Saç kaynak çeşitleri arasında mikro kaynak, keratin kaynak, silikon kaynak ve boncuk kaynak gibi saç eklentileri yapılmadan önce bakımı ve kullanımı araştırılmalı ve size en uygun kaynak tercih edilmelidir.

Resim Galerisi: Doğru Kaynak Saç Bakımı

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu