Tarz Kadın

Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Kaş rengi açma nasıl yapılır başlıklı yazımızda kaş rengi açma doğal yollardan bahsedeceğiz. Makyajla kaş rengi açma, kalıcı kaş rengi açma, karbonat ile kaş rengi açma, kuaförde kaş rengi açma, limonla kaş rengi açma hakkında bilgiler paylaşacağız.

Kaş rengi açma, siyah ve ya koyu kahve gibi, çok koyu kaş rengine sahip olan kişilerin yapmak istediği şeyler arasında yer almaktadır. Aşırı derecede koyu kaş renkleri kişiyi olduğundan daha ciddi ve sert mizaçta gösterir. Bu nedenle kaş rengini açma işlemine sık sık başvurulur.

Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır? Kaş Nasıl Açılır?

Kaş rengini açma konusu yediden yetmişe tüm bayanların hayatında bir kez dahi olsa denediği bir konudur. Kaş rengi açma doğal yollarla olabileceği gibi saç boyası ile kaş rengi açma gibi kimyasal yollarla da kaş rengini açma işlemi yapılmaktadır.

Evde doğal yollarla kaş rengi açma

Evde doğal yollarla kaş rengi açma

Kaş Rengi Açma Doğal Yöntemler Nelerdir?

Evde doğal yollarla saç rengi açma, en çok kullanılan kaş rengini açma  yolları arasında yer almaktadır.

Karbonat İle Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Karbonat ile kaş rengi açma için Hindistan cevizi yağı, limon suyu ve bal gibi malzemeler gerekmektedir.

Hindistan cevizi yağı, karbonat karışımı veya limon suyu karbonat karışımı ya da bal karbonat karışımını kaşlarınıza sürerek 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Etkili sonuç almak için haftada iki kez düzenli kullanmak gerektiğini unutmayın.

Limonla Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Limon suyu ile kaş rengi açma en çok kullanılan kaş açma işlemleri arasında yer almaktadır. Limonla kaşların rengini açma işlemi yapılırken cildinize zarar vermemesi için zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı gibi bakım yağları ile karıştırmanız veya su ile seyrelterek kullanmanız gerekmektedir.

Kaşlara uyguladığınız limon suyu ile güneş altında 20 dakika bekledikten sonra durulayabilirsiniz.

Evde kaş rengi açma işlemini doğal yollarla yapmak için sirkeli su, papatya suyu, oksijenli su veya bal kullanarak yapabilirsiniz.

Evde kaş rengi açma

Evde kaş rengi açma

Kalıcı Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Kalıcı kaş rengi açma işleminin en garanti yolu kuaförde kaş rengi açma işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Evde kendiniz saç boyası ile kaş rengi açma, saç boyası ile kaş rengi açma yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri  (Bu senenin)

Açıcı kullanarak kaş rengi açma veya saç boyası ile kaş rengi açma süresi minimum düzeyde olmalıdır. Aksi takdirde saç diplerinde deformasyon olacak, kaşlarınızda dökülme veya kırılmalar görülecektir.

Bize göre saç boyası ile kaş rengi açma en son yapılması gereken işlemler arasındadır. Öncesinde kaş kalemi ile kaş rengi açma veya makyajla kaş rengi açma işlemi yapılmalıdır.

Kaş rengi nasıl açılır sorusunun cevabı niteliğinde bilgiler paylaştık. Doğal ürünlerle veya kimyasal ürünlerle kaş rengi açma işlemi yapılırken ilk olarak alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğiniz ölçülmelidir.

Kalıcı kaş rengi açma veya geçici kaş rengi açma işlemi sırasında saçlarınızdan 2 ton açık kaş açma yapılmalıdır. Saçlarınızdan çok çok açık renklerde kaş rengi sizi olduğunuzdan daha yaşlı  ve özensiz gösterecektir.

Resim Galerisi: Kaş Rengi Nasıl Açılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu