Daire Kapı Önü Dekorasyonu Fikirleri

20.01.2024
1.244
Daire Kapı Önü Dekorasyonu Fikirleri

Daire kapı önü dekorasyonu fikirleri ile kapı önü dekorasyonu ve dış kapı önü dekorasyonu yapabilirsiniz. Günümüzde müstakil giriş kapı önü dekorasyonu veya apartman kapı önü dekorasyonu yapılmaktadır.

Evinizin şıklığının dışarıdan da görülmesini istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey kapı önü dekorasyonunu yapmaktır. Kendi zevkiniz yansıtan kapı önü dekorasyon fikirleri ile siz de enerjik ve mutlu olacaksınız.

Peki, bunun için ne yapmam gerek diye sorabilirsiniz. İşte daire, müstakil ev, ofis gibi alanlarda kapı önü dekorasyonu fikirleri…

Kapı Önü Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Apartman daire kapı önü dekorasyonu ile mükemmel kapı önüne sahip olabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken ilk şey kesinlikle ve kesinlikle kapı önüne çöp ya da çöp kutusu bırakmamak olacaktır.

celik-kapi-onu-dekor

çelik kapı önü dekor

Çünkü kapı önünde bulunan çöp ya da çöp kutusu komşularınızın sizin hakkınızda ön yargılı olmasına neden olur.

Ayıca kötü koku ile birlikte kapı önü dekorasyonunuzu da olumsuz yönde etkiler.

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey hemen hemen her daire önünde görmüş olduğumuz o kapı önünde ayakkabı çıkartma alışkanlığından vazgeçmektir.

Çünkü kapı önünüzde duran üst üste yığılmış darmadağın olmuş ayakkabı yığını kötü bir imajdır.

Öncelikle kapı önünde ayakkabı yığından kurtulun ve onları koyacağınız güzel bir ayakkabı dolabına kaldırın. İlk önceliğimiz bu ayakkabı dolabının evinizin içinde olmasıdır.

Ancak koridorunuzda ya da antrenizde böyle bir alanınız yoksa dışarı koyacağınız küçük bir ayakkabı dolabı da işinizi görecektir.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus kullanacağınız ayakkabı dolabının ağzı kapaklı şık bir dolap olmasıdır.

Çünkü plastik, dışarıdan ayakkabıların göründüğü ayakkabılık kullanımı kapı önü dekorasyonunun şıklığına pek bir etki etmemektedir.

Kapı Önü Dekorasyonları

Kapı önü paspasları farklı tasarımlara sahiptir. Duvar boyası, kapı ve ayakkabılık rengi ile uyumlu paspas kapı önü dekorasyonunun ilk adımıdır.

Kapi-onu-dekorasyon-fikirleri

Kapı önü dekorasyon fikirleri

Kapı önüne koyacağınız bu paspasınızı ortalama bir fiyatla hemen hemen her yerde bulabilirsiniz.

Aldığınız bu paspası kendi zevkinize göre yapay çiçeklerle ya da diğer aksesuarlarla ( taş, kurdele, minik biblolar vs. ) süsleyebilirsiniz.

Kapı önü dekorasyonunda kullanılan bir diğer aksesuarda kapıya asacağınız küçük bir çelenk ya da hoş geldin yazısıdır. Özel tasarlanan veya hazır alınan kapı çelenkleri kapı rengi ile kontrast renklerde olmalıdır. Böylece çok daha şık ve etkileyici görünür.

Bu aksesuarı ister paspasına uygun olarak seçersiniz. İsterseniz de tamamen bambaşka bir tarzda dizayn edebilir ve asabilirsiniz.

Kapı önü dekorasyonu yaparken bu temel bilgilere dikkat ettikten sonra geri kalan aksesuarları kullanmak sizin kendi zevkinize kalmıştır.

İsterseniz şık bir şemsiyelik koyabilir ya da yine aynı şekilde şık bir gazetelikle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde hoş bir koku kesesi koyabilirsiniz. Böylece eve girmeden evinizin hoş havasını dışarıya taşımış olursunuz.

Mini-mustakil-giris-kapi-on-dekorasyon

Mini müstakil giriş kapı ön dekorasyon

Müstakil Ev Kapı Önü Dekorasyonu-Dış Kapı Giriş Dekorasyonu

Alan boyutuna göre canlı çiçekler veya yapay çiçeklerle eve giriş yolu veya kapı önü süslemeleri yapılmaktadır. Müstakil ev dış kapı önü dekorasyonu için hayal ettiğiniz tüm malzemeleri kullanabilirsiniz.

Minik dekoratif ağaçlar, yer aydınlatmaları, büyük saksılarda güller kullanılabilir. Ayrıca led süslemeli ağaçlar da mükemmel bir göz zevki sunmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Küçük Evler Nasıl Dekore Edilir

Aşağıdaki resim galerisinde en güzel kapı önü süslemeleri paylaşılmıştır. Daha fazla fikir için görselleri incelemelisiniz. Ayrıca sizin de kapı önü dekorasyon fikirlerinizi bilme isteriz. Yorumlardan bu fikirleri paylaşın lütfen.

Resim Galerisi: Çelik Kapı Önü Dekor

Bir önceki makalemiz olan Ahşap Bebek Beşikleri 2024-2025 Model Ve Fiyatları başlıklı yazımızda Ahşap Bebek Beşikleri 2021-2022, ahşap beşikler ve sallanan ahşap beşik hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu