Küçük Evler Nasıl Dekore Edilir

09.02.2021
2.079
Küçük Evler Nasıl Dekore Edilir

Küçük Evler Nasıl Dekore Edilir? Küçük ev dekorasyonu teknik bilgiler içeren özelliklere sahiptir. Genel olarak dar evler için dekorasyon kurallarını anlatacağım bu yazı, umarım işinize yarayan uygulamalara vesile olur. Küçük evler nasıl dekore edilir sorusunun birçok cevabı olabilir. Gelin şimdi birlikte küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun cevaplarını görelim…

Küçük Evler Nasıl Dekore Edilir?

Öncelikle küçük ev dekorasyonunda mobilya tercihinin ana belirleyici ayaklardan olduğunu belirtmeliyim. Mobilyalarınızı mutlaka evinize ve odalarınıza uygun seçmelisiniz.

Büyük mobilyalar ya da teşhir salonlarında albenisi yüksek mobilyalar evinizin metrekaresine uygun olup olmadığını sorgulamazsanız sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Küçük ev dekorasyonu örnekleri

Küçük ev dekorasyonu örnekleri

Bu sebeple kullanacağınız mobilya alanı ile mobilyalar arasında uyum olmalıdır. Bu uyum, tam olarak mobilyaların odaya sıkıştırılması anlamına gelmiyor. İnsan trafiği ve diğer aksesuarlar da düşünülerek bir planlama yapmak daha doğru olacaktır.

Mobilyaların ebat olarak kullanacağınız alana uygun olması tek başına mobilya tercihinde yeterli değildir. Küçük ev tasarımları nasıl olmalıdır sorusunun bir diğer yanıtı da mobilyaların fonksiyonel olmasıyla ilgilidir.

Fonksiyonel mobilyalar kullanımı pratik, az yer kaplayan ve dar alanlarda dekoratif nitelikleri ile ön plana çıkan mobilyalardır. Bu mobilyalara sahip olmak için ya özel tasarımlar yaptırmak durumundasınız ya da bu tip mobilya üreten firmaları bulmak zorundasınız.

Gerek mobilya tercihinde gerekse renk uyumunda küçük evler nasıl dekore olur? sorusunun cevabı için size minimalist bir yaklaşım içeren tasarım modellerini öneriyorum. Minimalist anlayışta, işinize yaramayan, kullanmadığınız her türlü eşya fazlalıktır ve evden uzaklaştırılmak zorundadır.

Kucuk evler icin dekorasyon önerileri

Kucuk evler icin dekorasyon önerileri

Bu sebeple dar evlerin dekorasyonu için bu anlayış oldukça faydalı sonuçlar vermektedir. Sadeliğin esas olduğu minimalist ev dekorasyonunda aynı zamanda beyaz ve açık renkler önemli bir yere sahiptir.

2+1 küçük ev dekorasyonu için uygun renkler; Küçük evlere dekorasyon önerileri nelerdir sorusuna yanıt aramaya devam ediyoruz. Renkler evin dekoratif nitelikleri üzerinde oldukça etkilidir. Bu etkinin artırılması ya da azaltılması da elinizdedir.

Dar alanlarda dekorasyon kuralı olarak açık renk mobilyaların ve açık renk duvarların olması temel kurallardandır. Bu kurala bağlı kalarak ortama enerji katmak adına isterseniz ufak tefek müdahalelerde de bulunabilirsiniz.

Örneğin duvardaki bir aksesuarın rengini kırmızı olarak belirleyebilir ya da kullandığınız berjer için mavi bir kumaş seçiminde bulunabilirsiniz. Bu enerjinin yansıtılmasında kullanılan bir diğer aksesuarlar da perdelerdir. Perdelerde yapacağınız ufak renk değişiklikleri dahi ortamdaki dekorasyon kalitesini doğrudan etkileyecektir.

Küçük Ev Dekorasyonu- Küçük Oda Dekorasyon

Küçük evler için kullanışlı mobilyalar nelerdir? sorusuna önemli cevaplardan biri de işlevsellik açısından evin tamamını değerlendirmek gerekir kuralıdır. İşlevselliği banyo, tuvalet, koridor, mutfak, salon, balkon, kiler gibi tüm ev bölümlerinde düşünmelisiniz.

Küçük evler için kullanışlı mobilyalar

Küçük evler için kullanışlı mobilyalar

Temel hedef “Bu alanı nasıl daha verimli kullanabilirim?” sorusunun yanıtını doğru vermek olmalıdır. Özellikle mutfak gibi alanlarda hacmin dolaplarla değerlendirilmesi düzeni sağlamada ve dağınık bir ortamdan kurtulmada oldukça etkili olacaktır.

Küçük ev dekorasyonu için duvarların aktif bir şekilde kullanılması sizin için hem dekorasyon hem de kullanışlılık açısından değerli alanlar üretir. Duvar kullanımının dekorasyon niteliğine katkı vereceği gibi aşırı duvar kullanımı nedeniyle negatif etkiler ortaya çıkabileceğini belirtmek isterim. Bu sebeple tadında ve yerinde duvar kullanımı sayesinde istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Küçük ev dekorları adına yapacağınız müdahalelerden biri de atıl durumda kalmayan alanlar üretmektir. Örneğin çoğu evde balkonlar aktif olarak kullanılmaz.

Halbuki balkonlar hem doğa ile bütünleşme noktalarıdır hem de eşyalarınızın verimli olarak değerlendirilebileceği alanlardır. Bu sebeple ister kapalı ister açık bir balkona sahip olun balkonlarınızın fonksiyonelliğini mutlaka artırın.

Küçük ev dekorasyonu püf noktaları

Küçük ev dekorasyonu püf noktaları

Küçük ev dekorasyonu örnekleri nelerdir? sorumuza verdiğimiz son yanıt aydınlatma ile ilgilidir. Aydınlık evlerin çok daha ferah olduğu bir gerçektir. Bu sebeple dar bir eve sahip olanların gerek gün içindeki aydınlatmayı gerekse akşam aydınlatmasını profesyonelce düşünüp yeterli aydınlatmaya sahip olmalarını tavsiye ediyorum.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin dekorasyon modası ile döşenen ve küçük ev dekorasyonu püf noktaları bulabileceğiniz görselleri daha fazla ayrıntı ve detay için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Küçük Ev Dekorasyonu Fikirleri

Bir önceki makalemiz olan Ahşap Bebek Beşikleri 2024-2025 Model Ve Fiyatları başlıklı yazımızda Ahşap Bebek Beşikleri 2021-2022, ahşap beşikler ve sallanan ahşap beşik hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu