Kalem İle Saç Toplama Modelleri

10.08.2022
1.219
Kalem İle Saç Toplama Modelleri

Kalem İle saç toplama modelleri ile tokasız saç toplama yapabilirsiniz. Günlük saç, okul saçı ve ofis saçı olarak kullanabileceğiniz kalem ile saç toplama teknikleri paylaşacağız. Pratik saç modelleri arasında tokasız saç toplama denilince ilk akla gelen kalemle saç toplama seçenekleridir. Tokasız saç nasıl toplanır diyorsanız içeriğin detaylarına göz atın lütfen!

Kalem İle Saç Toplama Modelleri Nelerdir?

Kalemle uzun saç ve orta boy saç toplama modelleri arasında topuz modelleri vardır. Bunun için saçlarınızı dilerseniz ense topuzu bölgesinde dilerseniz at kuyruğu noktasında elinize toplayın. Ek olarak balerin topuzu noktasında da kalemle balerin topuzu yapılmaktadır.

kalemle-sac-toplama

kalemle saç toplama

  • Tüm bu topuz modelleri için saçlarınızı dilediğiniz noktada toplayın.
  • Ardından topladığınız saçları tek yönde burgu yapın.
  • Daha sonra ise kalemin ucu tepe noktamıza bakacak şekilde burgunun sağ tarafına yerleştirin.
  • Daha sonra kalemin etrafına burgu yaptığınız saçları hafif salaş şekilde sarın.
  • Son olarak ise kalemin silgili kısmından kaldırarak uç kısmını saçların içinden enseye doğru yerleştirin.
  • Tarif ettiğimiz topuz modeli yapımı, saç toplama modelleri arasında yer alan en pratik modeldir. Bu saç toplama tekniğini kullanarak kalemle dağınık topuz modeli, kalemle salaş topuz modeli yapabilirsiniz.
  • Ayrıca kalemle balerin topuzu kalemle ense topuzu daha bu teknikle yapılır. Kurşun kalemle saç toplama yapılırken en önemli konu kalemin ucunun çok ince ve sivri olmamasıdır.

Kalemle Kısa Saç Toplama Modelleri

Kısa saç toplama modelleri arasında kalemle saç toplama  teknikleri de vardır. Kalemle kısa saç nasıl toplanır sorusunun cevabı yarım topuz şeklindedir.

Kalemle-kisa-sac-toplama

Kalemle kısa saç toplama

Yukarıda bahsettiğimiz kalemle topuz tekniğine yarım topuz noktasında saçları yarım topuz şeklinde toplayarak yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Saç Toplama Modelleri Nelerdir?

Kalemle Uzun Saç Toplama Modelleri

Uzun saçlarınız varsa kalemle yandan topuz veya diğer topuz modellerini yapabilirsiniz. Saçlarınızı çok sıkmadan dilediğiniz noktada toplayarak kalemle sabitlemek mümkün. Bunun için kullanılmamış kurşun kalem yeterlidir.

Kalemle-uzun-sac-toplama-modelleri

Kalemle uzun saç toplama modelleri

Kalem ile uzun saç toplama yaparken saçlara dilerseniz burgu dilerseniz örgü yapayım. Her ikisinde de topuz noktasında yuvarladığını saçları kalem ile sabitleyin. Böylece dağılmayan kalemle örgülü topuz yapımı veya diğer topuzları yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kalemle saç toplama seçenekleri arasından derlediğimiz görselleri inceleyin. Böylece farklı teknikleri ve kalemle saç toplama seçeneklerine çoğaltırsınız.

Resim Galerisi: Tokasız Saç Toplama

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları başlıklı yazımızda Kısa saç örgü modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu