Kahküllü Saç Boyama Modelleri

29.07.2022
1.376
Kahküllü Saç Boyama Modelleri

Kahküllü saç boyama modelleri, son dönemlerde saç önü renklendirme denilince akla gelmektedir. Kahkül boyama, düz saçlarda ve dalgalı saçlarda daha çok tercih edilmektedir. Kıvırcık saçlarda ise yüz şekline yakışan kahkül modeli ile kullanılmaktadır.

Geçmişten günümüze gelen saç kesimleri arasında kahküllü saç modelleri sık sık trend olmaktadır. Kahkül kesimi birçok yüz tipine uyum sağlarken bazı yüz tipleri ile ise kesinlikle kullanılmamalıdır.

Kahküllü Saç Boyama Modelleri Nelerdir?

Günümüzde kakül renklendirme için farklı saç renkleri kullanılmaktadır. Son dönemlerde saç önünü boyama, kulak arkası boyama, saçın arkasını boyama gibi farklı trendler oluşmuştur. Hatta ülkemizde yeni yeni görülmeye başlayan saçın yarısını boyamada trend saç boyamaları arasındadır.

Kahkul-boyama

Kahkül boyama

Kakül Boyama  Nasıl Yapılır?

Kahkülleri saç renginize uyumlu tonlarda boyu yiyebileceğiniz gibi marjinal renklerde depo yiyebilirsiniz. Örneğin kahverengi kahküllü saç modellerinde kakülleri sarı boyaya bileceğiniz gibi, mavi, yeşil ve mor da boyayabilirsiniz.

Trend kakül boyama modelleri arasında gölge şeklinde kahkül boyama daha çok kullanılmaktadır. Ayrıca saç uçları ile birlikte kakül uçları boyama yapılmaktadır. Saçaklı saç modelleri olarak da bilinen kakül de dahil saç uçlarını boyama tekniğini siz de deneyebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Kıvırcık Saça Kahkül Kesimi

Ancak ilk defa kahkül boyama yapacaksınız, geçici geçici saç boyası kullanmalısınız. Böylece beğenirseniz kalıcı saç boyası ile kahkülleri boyamanız daha doğru olacaktır.

Takma Kakül Boyama

Günümüzde takma kahkül boyama da çok sık kullanılmaktadır. Çünkü kahkül kestirmeden takma kahkül modelleri  kullanabilirsiniz. Takma kahkül avantajları arasında dilediğiniz şekilde renklendirmek ve kullanmak gelmektedir.

kakul-boyama-yesil

kakül boyama yeşil

Özellikle çok sık kakül kullanmayan kişiler, farklılık istedikleri zaman takma kakül kullanmaktadır. Sizde takma kakül kullanabilir ve takma kakülü istediğiniz renkte boyayarak farklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Takma kahkül boyama işleminde gök kuşağı renkleri olarak bilinen renkli boyama kullanılmaktadır. Ayrıca kızıl, kırmızı, mavi, yeşil, pembe, sarı, lacivert, fuşya gibi renklerle de kakül boyama yapabilirsiniz.

Dalgalı Kakül Boyama

Dalgalı saçlar, hemen hemen tüm saç modellerini taşımaktadır. Uzun veya kısa kakül boyama ile dalgalı saçları daha da kusursuz ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Dalgali-kakullu-sac-kakul-boyama

Dalgalı kaküllü saç kakül boyama

Dalgalı saç kakülü yüz şeklinize uyum sağlamalıdır. Sonrasında ise size kakül boyama rengini bulmak ve uygulamak kalıyor.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Perde Kahkül Modelleri

Düz Saç Kakül Boyama

Kakül kesimi düz saçlarda daha sık kullanılmaktadır. Uzun yüz şekli ise en çok kahkül kullanan yüz şeklidir. Kakül boyaması ile hem farklı bir imaj kazanacak, hem de daha genç görüneceksiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kahküllü saç boyaması görselleri paylaşılmıştır. Galeri inceleyerek size uygun kahkül boyama renklerine ve modeline karar verebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kakül Boyama Nasıl Olur?

Bir önceki makalemiz olan Saçı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır? başlıklı yazımızda Saç nasıl yumuşatılır, saç yumuşatma ve Saç yumuşatmak için ne yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu