Kafa Arkası Düz Olanlar İçin Saç Modelleri Erkek

09.09.2023
464
Kafa Arkası Düz Olanlar İçin Saç Modelleri Erkek

Kafa arkası düz olanlar için saç modelleri erkek stilleri arasından seçim yaparak kafa yapısı kusurlarını gizleyebilirsiniz. Aslında kafa yapısına göre saç modelleri yapılması yeterlidir. Çünkü bu tarz saç kesimlerinde kafanın arkasını daha kolay şekillendirebilirsiniz. Kafa yapısına göre saç modelleri belirlerken kafanın şekli dikkate alınmalı ve o bölge kapatılacak şekilde erkek saç kesimi yapılmalıdır.

Kafa Arkası Düz Olanlar İçin Saç Modelleri Erkek

Bu sene yüz tipine uygun saç modelleri yanında kafa yapısına göre saç modelleri de mucizeler sunmaktadır. Kafa arkası düz olan erkekler için saç modelleri arasından seçim yaparak kafa yapısı kusurlarını gizleyebilirsiniz. Özellikle kafa arkası dümdüz olanlar bu saç modellerini mutlaka bilmelidir. Böylece korkmadan saç kesimi ve modeli belirleyebilirler. Kafa yapısına göre saç modelleri belirlerken kafanın şekli dikkate alınmalı ve o bölge kapatılacak şekilde erkek saç kesimi yapılmalıdır.

Bu senenin kafa Arkası Düz Olanlar İçin Saç Modelleri Erkek

Bu senenin kafa Arkası Düz Olanlar İçin Saç Modelleri Erkek

Kafa Arkası Düz Olanlar İçin Saç Modelleri Erkek

Aslında kafası düz olanlar için saç modelleri yaptırırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Basık kafa saç modeli kısa mı olmalıdır uzun mu?  Kafasının arkası düz olanlar için saç modelleri seçilirken kafadaki düzlüğü giderecek saç kesimleri yapılmalıdır. Özellikle kıza saç kesimi yapılırken buna dikkat edilmelidir.  Aksi takdirde kafanızın arkası dümdüz görünecektir.

Arkası düz kafa yapısı saç modelleri arasında çok kısa saç modellerinden olan sıfır saç kesimi kesinlikle yoktur. Aslında 0 numara ile 9 numaraya kadar kullanılmamalıdır. Çünkü çok kısa erkek saç modelleri ile kafa arkasındaki düzlük daha da belirginleşerek kendisine öne atacaktır. Bu da kullanıcısında hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkartacaktır.

İşte tam da bu nedenle özellikle kısa saç modelleri ve yanları ve kafanın arka tarafı çok az 0 geri kalan kısmı uzun saç modelleri kullanılmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yanları Dökülmüş Erkek Saç Modelleri

Özellikle kulağın iki parmak üzerinde kadar 0 kestirilen yukarı kısmı ise 20 numara olmalıdır. Böylece hem daha karizmatik görünecek hem de kafa arkasındaki orantısızlığı ortadan kaldıracaksınız.

Düz Kafa Saç Modelleri Uzun Saç

Erkek uzun saç modellerini kullanırken toplayabileceğiniz saç modelleri seçmelisiniz. Çünkü özellikle at kuyruğu noktasında toplanan saçlar, saç arkasındaki düzlüğü tamamen kamufle edecektir. Kafa yapısına göre saç modelleri arasında uzun saçlar için dalgalı ve kıvırcık saçlar kullanılmaktadır. Seyrek ve gündüz saçlar uzun saçlarda daha kullanılmamaktadır. Ancak sürekli at kuyruğudur. Aslında saçlara katlı kesim yaptırabilirsiniz. Böylece özellikle düz saçın arkasına atılan katmanlar ile kafa arkasında kamufle edebileceksiniz.

Kafa Yapısına Göre Saç Modelleri

Özellikle basık kafa saç modeli ve düz kafa saç modelleri kullanıcısını zorlamaktadır. Ancak günümüzde sınırsız model seçeneği ile kafa arkasındaki düzlüğü tamamen kamufle edebilirsiniz.

Uzun subay traşı, tas kafa saç modelleri ve yanları kısa üstleri uzun saç modelleri kullanabilirsiniz. Ayrıca kıvırcık bir dalgalı saçlarda kumlu hizasında saç ve uzun saç önerilmektedir. Ancak çok uzun saçlar yerine saçları tercih ederek yarım topuz veya at kuyruğu kullanabilirsiniz. Böylece kafa arkasındaki oransız görünüm tamamen pamuk gibi olacaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin erkek saç modelleri arasında derleyerek hazırladığım görselleri sunuyoruz. Kafa arkası düz olanlar için saç görselleri için galeriyi inceleyebilirsiniz. Sizin de önereceğiniz saç modelleri varsa yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yanları Dökülmüş Erkek Saç Modelleri

Resim Galerisi: Kafası Düz Olanlar İçin Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu