İsteme Kıyafetleri Nelerdir

08.06.2021
2.163
İsteme Kıyafetleri Nelerdir

İsteme kıyafetleri nelerdir başlıklı yazımızda, kız isteme kıyafetleri ve söz isteme kıyafetleri gibi isteme merasimi kıyafetlerinden bahsetmek istiyoruz. İsteme merasimi sırasında kız tarafı da erkek tarafı da birbirine daha iyi bir izlenim bırakmak ve kendisini, zevkini ve tarzını ifade etmek için kombinlerine özen göstermektedir. Geçmişte kız isteme ve söz isteme sırasında özel kombinler yapılırdı. Günümüzde de bu gelenek heyecanını ve otoritesini devam ettirmektedir.

İsteme kıyafeti yapılırken takısından ayakkabısına kadar özenle seçilmektedir. Her iki ailenin birlikteliğinin ilk adımı olan isteme merasimi kıyafetleri de dikkatli ve özenli seçilmelidir. İsteme elbisesi nasıl kombin edilir? Tesettür isteme kıyafeti nasıl seçilir gelin birlikte görelim.

Kız İsteme Kıyafetleri Nelerdir?

Kız isteme elbisesi olarak genelde sade ve şık kıyafetler tercih edilmektedir. İsteme töreni kıyafetleri için dekolte yok denecek kadar azdır. Abartısız elbise modelleri, ikili takımlar, dantel yakalı kıyafetler, diz hizasında veya hemencecik diz altında biten etek boyları dikkat çekici söz isteme kombinleri arasında yer almaktadır.

Evde Söz Merasimi

Evde Söz Merasimi

Evde kız isteme merasimi veya evde söz isteme töreni yapılacaksa dekolte minimum düzeyde tutulmalıdır. Dekolte tercihinizi kolları tül kıyafetlerle tolere edebilirsiniz.

İsteme elbisesi renkleri olarak ise çok dikkat çekmeyen, göz yormayan siyah, krem rengi, bordo, lacivert, pudra, toz pembe, çağla yeşili, gül kurusu, bebe mavisi ve ördek başı yeşili  gibi renkler tercih edilmektedir.

İsteme Elbisesi

İsteme söz kıyafetleri ya da söz takma kıyafetleri asimetrik kesimli, uzun elbise veya midi elbise olarak tercih edilebilir.

Kız İsteme Saç Modelleri Kadın

Kız isteme kıyafeti saç modelleri olarak ise seçeceğiniz kıyafete göre dağınık topuz, yarım toplu saç, at kuyruğu saç veya açık saç tercih edebilirsiniz.

Kalın askılı, kısa dantelli elbise saç modeli olarak at kuyruğu, kolları tüllü, pul payetli veya boncuk işlemeli kıyafetler ile dağınık topuz alternatif saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Seçtiğiniz saç modelleri ve saç renkleri içinde bulunduğunuz senenin saç modası (bu senenin saç modası) şeklinde olmalı ve mutlaka yüz tipine göre saç tercih edilmelidir.

Kız İsteme Kıyafetleri Tesettür

Kapalı isteme kıyafeti seçenekleri arasında yine soft renkleri, ikili takımları, dantel detaylı, tül detaylı, boncuk işlemeli, uzun veya midi boy elbiseler ile şekillenen tesettür kıyafet kombinleri görmekteyiz.

İsteme elbisesi tesettür

İsteme elbisesi tesettür

Isteme elbisesi tesettür renkleri olarak ise yine soft renklerin öne çıktığı dikkatlerden kaçmamaktadır.

Kız İsteme Kıyafeti Nasıl Seçilmelidir

Gelin ve damat adayı birbirine uygun renklerde kombin yaparsa ilk heyecan daha uyumlu ve etkileyici geçmektedir.

Gelin adayı ailesi ve damat adayı ailesi kendi içinde giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda uyumlu renklerde kombin yaptıkları zaman daha şık ve etkileyici görüneceklerdir.

İsteme kıyafeti belirlenirken vücut şekli ile uyumlu ve tarzınızı yansıtan kıyafetler seçmelisiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde sezonun şık kıyafet kombinleri arasından seçtiğimiz en çok tercih edilen isteme kıyafeti görselleri paylaşıyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi Söz İsteme Kıyafeti

Bir önceki makalemiz olan Zümrüt Yeşili Kombin başlıklı yazımızda Zümrüt Yeşili Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu