Tarz Kadın

Islak Saç Modelleri

22.02.2023
378
Islak Saç Modelleri

Islak saç modelleri denilince akla kısa ıslak saç modelleri, ıslak fön ve uzun ıslak saç modeli gelmektedir. Yani tüm saç boyutlarında ıslak saç görünümü verilmektedir. Islak görünümlü saç modelleri modası son yıllarda öne çıkmaktadır. Aslında ıslak saç modası geçmişten günümüze gelen bir modadır. Kadın ve erkekler saçı ıslak gösteren ürünler ile yapılan ıslak saç görünümünü çok sevdi. Bu nedenle  ıslak saç modeli hala trend kadın saç modelleri arasında yer almaktadır.

Islak Saç Modelleri Nelerdir?

Maskülen saç modası olarak da bilinen ıslak saç, kadınlar için en güzel saç modelleri arasında yer almaktadır. Islak saç modeli kadın stilleri her türlü ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Yani doğum günü partilerinden özel davetlere ve hatta ofis ve okul kombinlerinde de kullanılmaktadır.

Arkaya-islak-sac-modeli

Arkaya ıslak saç modeli

Islak Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Islak görünümlü saç modelleri ile birçok farklı modelde saç modeli yapabilirsiniz. Öncelikle ıslak saç nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabını görelim.

İnce ve seyrek saçlara sahipseniz ıslak saç modelini çok da tavsiye etmiyoruz. Ancak “ben ıslak saç modelini seviyorum ve kullanmak istiyorum” diyenler için birkaç önerimiz var.

Islak saç modelini yapmadan önce saçlara krepe yapmalısınız. Daha sonra saç tonunuz ile uyumlu renkli kuru şampuan kullanın. Bu işlem saç derinizin aşırı görünmesinin önüne geçecektir. Ardından saçı ıslak gösteren ürünler arasından saç tipinize uygun olanını seçin ve uygulayın. Böylece saçlarınız aşırı ince ve seyrek görünmeyecektir.

Saci-islak-gosteren-kopuk

Saçı ıslak gösteren köpük

Islak Görünümlü Topuz

Islak görünümlü saç nasıl yapılır konusunun detaylarında birçok farklı saç modeli vardır. Topuz stili de özellikle yaz davetlerinin olmazsa olmazıdır. Islak görünümlü topuz modelini yapmak için saçlarınıza saçı ıslak gösteren ürün uygulayın.

Ardından saçları geriye doğru tarayarak at kuyruğu yapın. Daha sonra saça ıslak görünüm veren ürünü at kuyruğu kısmına tekrar sürün. Ardından kıvırarak tel tokalar yardımı ile topuz yapın. Islak görünümün sabit kalması için kullanmayı unutmayın.

Islak Görünümlü Açık Saç Modelleri

Maskülen saç modellerini sevenler ıslak saçları daha çok açık saç modelleri şeklinde kullanmaktadır.

Saçları güzelce taradıktan sonra avucunuza döktüğünüz saça ıslak görünümü veren ürüne tarağınızı batırarak saçlarınızı tarayın. Saç köpüğü, saç kremi, wax, jöle gibi saçı ıslak gösteren ürünler arasındadır. Daha sonra elinize çok az miktarda ürün alarak saçlarınıza üstten uygulayın.

Islak-sac-modeli

Islak saç modeli

Hafif dalgalı saçlara sahip olmak istiyorsanız çok hafif su dalgası yapabilirsiniz. Saç uçlarınızı avuçların içerisinde sımsıkı birkaç saniye tutup bıraktığınızda da saçlar daha derli toplu duracaktır. Hazır olan saçları, arkaya taranan ıslak saç, yana taranan saç veya ortadan ikiye ayrılan saç şeklinde kullanabilirsiniz. Bütün işlemlerin sonunda saç spreyi kullanarak saçları sabitlemeyi unutmayın.

Islak Görünümlü Saç Örgüleri

Örgü modelleri hemen hemen her kadına yakışan seçenekler sunmaktadır. Kısa saçlarda ve uzun saçlarda uygulanan saç örgü modelleri vardır. Islak görünümlü saç örgüleri için yüz şekline göre ve saç boyuna göre örgü modeli seçilmelidir. Saç örgü kullanarak topuz, bölgesel örgülü saç ve diğer saç stillerini uygulayabilirsiniz.

Kısa saç örgü modelleri hakkında daha fazla detay arıyorsunuz başlıklı yazınızı inceleyebilirsiniz.

Islak Görünümlü Dalgalı Saçlar

Islak dalgalı saç modeli için nemli saçlarla işe başlamak gerekmektedir. Saç tipine uygun saçı ıslak gösteren köpük veya diğer ürünlerden birini uygulayın.

islak-gorunumlu-sac-modelleri

ıslak görünümlü saç modelleri

Saçlara sabitleyici saç spreyi uygulamadan önce saçlara istediğiniz şekilde dalga verin ve ardından sabitleyici uygulayın. Böylece gün içinde ıslak görünümlü etkileyici dalgalı saç modeli sizinle olacaktır.

Islak Saç At Kuyruğu Modeli

At kuyruğu saç modelleri yediden yetmiş her bayanın kullandığı pratik saç modelleri arasında yer almaktadır. Islak görünümlü at kuyruğu için saçlara ıslaklık veren ürünlerden birini kullandıktan sonra at kuyruğu yapmanız yeterlidir. Dilerseniz sertleştirmeyen saç spreyi ile de uzun süre dağılmayan ıslak görünümlü at kuyruğu saç modeline sahip olabilirsiniz.

Kısa Islak Saç Modelleri

Saçlarınızın boyutu ve saç stili ne olursa olsun ıslak saç modelini kullanabilirsiniz. Çünkü ıslak saç modeli uzun saçlara yakıştığı kadar kısa saçlara da yakışmaktadır. Saça ıslak görünümü veren ürün uygulaması yaptıktan sonra ıslak saçlarını dilediğin gibi şekillendirebilirsin. Islak jöleli saç modeli veya diğer ürünlerle yaptığın saç modeline sabitleyici uygulayarak daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin ıslak saç modeli görselleri sunulmuştur. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: İslak Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Ombre Nasıl Yapılır ki başlıklı yazımızda Evde ombre nasıl yapılır, evde ombre yapımı ve ombre hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu