Havalı Kısa Saç Modelleri 2024: Yıka Çık Kısa Saç Modelleri

26.10.2023
1.028
Havalı Kısa Saç Modelleri 2024: Yıka Çık Kısa Saç Modelleri

Havalı kısa saç modelleri özellikle yaz kısa saç modelleri olarak kullanılmaktadır. En güzel kısa saç modelleri modern ve havalı stilleri ile 2024’ün en güzel saçları olarak öne çıkmaktadır. Uzun saç kullanmayı sevenler kısa ama havalı saç modeli arayışına girmektedir. Çünkü uzun saçlardan kısa saçlara geçiş süreci her zaman sancılanır.

Öyle ki uzun saçlar ile birçok saç modeli yapılabilirken kısa saçlar ile saç şekillendirme daha sınırlıdır. Bu da kadınlarda havalı saç modelleri kısa stilleri arayışına sokmaktadır. Biz de bugün sizlere tüm kombinlerle uyum sağlayabilecek ve sizi çok daha havalı gösterecek kısa havalı saç modelleri bayan dilleri paylaşacağız. İşte detaylar…

Havalı Kısa Saç Modelleri Kolay Stilleri | Yıka ve Çık Saç Modelleri

Havalı kısa saç modelleri o kadar da zor değil. Kolay ve pratik saç kısa saç modelleri ile yıka çık saç modellerine havalı bir şekilde sahip olabilirsiniz. Uzun saç kullanan birçok kişi  saçlarını kısa kestirmekten çekinir. Oysa ki kısa saçlar birçok kişiye uzun saçlardan daha güzel yakışır. Özellikle bazı yüz kalıplarında kısa saçlar kişiyi daha kusursuz da daha güzel göstermektedir. İşte havalı saç modeli kısa stilleri de böyledir.

Kisa-havali-sac-modelleri-bayan-stilleri

Kısa havalı saç modelleri bayan stilleri

Özellikle yaz sıcaklarında kısa saç kesimleri en kullanışlı ve tarz saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk defa kısa saç denemek mi istiyorsunuz? O halde görselleri incelemenizi öneriyoruz. Böylece yüz şekline yakışan olduğunuzdan daha havalı gösteren saç modeline kavuşabilirsiniz.

Yıka Ve Çık Küt Küt Saçlar

Aslında küt saçlar birkaç boyda kullanılmaktadır. Omuz hizasında küt saçlar, çene hizasında küt saçlar ve kulak hizasında küt saçlar kullanılmaktadır. Bu seçenekler arasında tercihte bulunurken yüz şeklini baz alarak seçimler yapılmalıdır.

Böylece tercih ettiğiniz küt saç modeli sizi daha kusursuz ve daha güzel gösterecektir. Küt saç kesimini dalgalı saçlarda, kıvırcık saçlarda ve düz saçlarda kullanabilirsiniz.

Küt saç kesimleri ve kimlere yakıştığı konusunda daha fazla detay mı arıyorsunuz? O halde Kısa Küt Saç Modelleri başlıklı yazınızı inceleyebilirsiniz. Böylece size en uygun küt saç kesimini bulabilirsiniz.

Havalı Pixie Saç Kesimi

Havalı kısa saç modelleri denilince akla ilk gelen saç modellerinden biri de pixie kesim ve modelidir. Çok kısa saçlar geçmişte çok fazla tercih edilmiyordu. Ancak günümüzde ünlü modellerin sık sık pixie saç modelini kullanması popüleritesini arttırmıştır.

en-kisa-sac-modelleri-havali-stilleri

en kısa saç modelleri havalı stilleri

Geçtiğimiz sezon çok kısa pixie  saç modeli kullanılıyordu. Ancak bu sezon kadın kısa havalı saç modeli arasında orta uzunlukta dağınık pixie saç modelini görüyoruz. Özellikle gri saçlarda, sarı saçlarda koyu kahveli siyah saçlarda daha çok tercih edildiği dikkat çekmektedir.

Perçemli Kısa Saç Modelleri

Yüz şekli uzun bayanların tercih ettiği saçlar arasında kahküllü ve perçemli saç modelleri bulunmaktadır. Kısa perçemli saç modelleri de bu senenin kadın çok kısa saç stilleri arasında yer almaktadır. Özellikle orta uzunlukta ve kulak hizası saç kesimlerinde perçem, daha havalı görünmenizi sağlayacak.

Havali-sac-modelleri-kisa-stilleri

Havalı saç modelleri kısa stilleri

Bob Saç Kesimi

Kısa bob saç kesimi hemen hemen tüm yüz şekillerinde güzel durmaktadır. Bob kesim, çene hizasında bırakılabileceği gibi omuz hizasında da bırakılmaktadır. Burada da yüz şekline uygun saç boyu belirlenerek sizi daha havalı gösterecek bob kesim kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yeni Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2024-2025 | 150 Görsel

Katlı bob kesim saç kullanabileceğiniz gibi düz bob kesim veya önleri uzun arkası kısa bob saç kesimi kullanabilirsiniz.

Havalı Kıvırcık Kısa Saç Modelleriyle Buluşun

En güzel kısa saç stilleri arasında havalı saç modeli olarak nitelendirebileceğimiz kıvırcık kısa saç kesimleri de vardır. Özellikle çok kısa saç kesimleri kıvırcık saçlarda çok daha havalı ve güzel durmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, tercih edeceğiniz en kısa saç modellerinin bile yüz şekline uyumlu olmasıdır.

havali-kivircik-kisa-sac-modeli

havalı kıvırcık kısa saç modeli

Kadın çok kısa saç stilleri arasında yer alan kısa amerikan, yanları uzun arkası kısa saç modellerini kullanabilirsiniz. Ayrıca arkası kısa önü uzun saç kesimlerini de kıvırcık saçlarla eşleştirebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Havalı Kısa Saç Modelleri | Günlük Hayatta Kullanılabilen 45+ Stil

Havalı Lop Saç Modelleriyle Tarz Olun

Çok kısa saçlardan hoşlanmayanlar veya uzun saçlardan çok kısa saçlara birden geçmeye cesaret edemeyenler içindir. Tüm saç diplerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz lop kesim, hacimsiz saçlarınızı daha hacimli gösterecektir.

Havali-sac-modeli-orta-uzunlukta

Havalı saç modeli orta uzunlukta

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin yıka ve çık havalı saç modellerinin kısa ve en çok beğenilen stillerini paylaşıyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz. Ayrıca yüz şekliniz ile eşleştirdiğiniz havalı kısa saç modelini yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Havalı Saç

Bir önceki makalemiz olan Saçı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır? başlıklı yazımızda Saç nasıl yumuşatılır, saç yumuşatma ve Saç yumuşatmak için ne yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu