Haki Yeşil Elbise Kombinleri Tesettür

22.11.2023
9.286
Haki Yeşil Elbise Kombinleri Tesettür

Haki yeşil elbise kombinleri tesettür tarzında haki yeşilin üstüne ne renk şal gider sorusu önemlidir. Çünkü asker yeşili elbisenin üstüne ne renk şal gider konusu bütünlük açısından önemlidir. Asker yeşili elbise kombinleri olarak da bilinen haki yeşil elbiseler ile her ortamda, her tarzda ve her mekanda şıklığı yakalayabilirsiniz. Haki renk kıyafet kombin yaparken göz alıcı olmak için haki yeşil renk ile uyumlu renkler konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Haki ile uyumlu renkler tesettür kombini yapılırken dikkat edilmezse boğucu bir kombin ortaya çıkar. Aslında haki yeşil renk tonları konusunda detaylı bilgi sahibi olmalı ve uyumlu renkleri belirlemeli, gardırobunuzdaki kıyafetlere bu yönde yer vermelisiniz. Haki renk kombinleri tesettür hemen hemen her bayanın sevdiği kombinler arasında yer almaktadır.

Haki Yeşil Elbise Kombinleri Tesettür

Gelin şimdi birlikte Asker yeşili kombinler tesettür stilleri için şıklığı artıracak etkenleri birlikte görelim.

asker yeşili elbise kombinleri

asker yeşili elbise kombinleri

 • Haki yeşil elbise kombinleri tesettür
 • Haki yeşili kombinleri
 • Haki yeşilin üstüne hangi renk eşarp
 • Haki yeşil elbiseye hangi renk şal gider
 • Haki yeşili ile uyumlu renkler tesettür
 • Haki yeşil elbise altına ne renk ayakkabı giyilir
 • Haki elbiseye uygun makyaj ve haki yeşil elbiseye uygun çanta konularını inceleyelim…

Haki yeşil elbise tesettür kombinleri uzun boylu ve zayıf bayanlarda çok daha şık duracaktır. Kısa boylu ve fazla kilolu bayanlar haki yeşil elbise kombini yaparken daha kısa görünmemek için vücut tipine uygun doğru elbise ile kombin yapmalıdır. Sezonun haki yeşil elbise tesettür modelleri oldukça şık ve modern tasarımlardan oluşmaktadır.

haki yeşil elbise

haki yeşil elbise

Asker yeşili elbise kombinleri kimlere yakışır tesettür; sıcak alt tonlu cilt rengine sahip olanlarda çok daha şık duracaktır. Cilt renginiz ile mükemmel uyum sağlayacak hâki yeşili renginin her tonunu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Peki şık olmanızda bu kadar etkili olan ve hemen hemen her bayanın dolabında bulunan haki yeşil elbise altına ne renk ayakkabı giyilir, gelin birlikte görelim. İşte haki renk kombinler denilince akla gelen haki elbise kombinleri…

Haki Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Özellikle haki yeşil tesettür kombin, tercih edeceğiniz ayakkabı da bütünlük açısından son derece önemlidir. Haki yeşil kıyafet kombini ile siyah, kahverengi, vizon rengi, tem rengi, nude renk (spor kombinlerde beyaz renk) ve gri tonlarında ayakkabı kullanabilirsiniz.

haki yeşil elbiseye ne renk ayakkabı

haki yeşil elbiseye ne renk ayakkabı-haki yeşil tesettür elbise

Bu konuda daha detaylı bilgi için Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir? başlıklı yazımızı inceleyerek daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Haki Yeşil Elbiseye Uygun Şal-Eşarp

Haki yeşil elbise üzerine hangi renk eşarp; Haki yeşil elbise ile tesettür kombini yaparken, haki yeşil elbisenin üstüne ne renk eşarp olur sorusunun cevabı çerçevesinde eşarp veya şal uyumuna dikkat etmelisiniz.

Eğer koyu haki yeşil elbise üstüne şal veya eşarp seçiyorsanız, açık haki tonlarında bir eşarp veya şal kullanabilirsiniz. Elbise kombinini ceket ile tamamladıysanız, ceketin renginde bir ayakkabı ve şal kullanabilirsiniz.

haki elbise kombin

haki elbise kombin-haki yeşil elbiseye hangi renk sal olur?

Haki renk kombinleri tesettür; Eğer iki farklı parçadan oluşan haki yeşil kombininiz varsa ve haki yeşili üst kıyafetinizde kullanıyorsanız, alt kıyafetleriniz ile uyumlu renk tonlarında eşarp veya şal kullanabilirsiniz.

Mesela; haki yeşil tunik ile, siyah alt kombini yaptınız.

Tam da bu noktada haki yeşil tuniğin üstüne ne renk şal gider diyorsunuz.

Bu kombine turuncu veya hardal sarısı şal, siyah çanta ve ayakkabı ve kullandığınız eşarp veya şal tonlarında aksesuar kullanabilirsiniz.

Haki yeşil elbise ile hakinin farklı tonlarında, hardal sarısı, siyah, turuncu, pudra veya kırık beyaz eşarp ve şal kullanabilirsiniz.

haki yeşil tuniğin üstüne hangi renk şal gider

uzun haki yeşil tuniğin üstüne hangi renk şal gider

Haki Yeşil Elbise Kombinleri için uygun çanta olarak yine toprak renklerini kullanabilirsiniz. Aslında haki yeşil elbise ile çanta kullanırken, ayakkabı çanta veya eşarp çanta uyumu yakalayarak hayranlık uyandıran bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Haki yeşil tesettür kombin

Haki yeşil tesettür kombin

Aslında haki elbiseye uygun makyaj konusu da oldukça önemlidir. Tesettürlü bayanlar haki yeşil elbise kombini makyajı için ise aşırılıktan kaçınmak lazım.

Bu bağlamda çok ağır ve göz yorucu makyajdan uzak durmalılar, çünkü ağır ve vakar bir kombin olan haki yeşil kombin sade ve doğal makyaj ile daha da şık hale gelecektir. Bu nedenle haki yeşil elbiseye uygun makyaj olarak doğal ve sade tonlarda makyaj öneriyoruz.

Resim Galerisi: Haki Yeşile Hangi Renk Uyar?

Haki yeşil ile iki parçadan oluşan İkili kombin yapacaksanız ne yapmalısınız.

Haki Yeşil İkili Kombin

İkili kombinler

Haki yeşil elbise kombini yaparken alt tesettür kıyafetleri ile açık üst kıyafetleri kombin edebilirsiniz.

Haki Yeşili İle Uyumlu Renkler Tesettür

Tercihe binaen

 • Haki yeşil krem
 • Bej
 • Pudra
 • Hardal sarısı
 • Turuncu
 • Kahve veya tarçın tonları
 • Siyah
 • Beyaz ile oldukça şık duracaktır.

asker yeşiline hangi renk şal uyar

⇒ Tesettürlü bayanların vazgeçilmesi olan kloş eteklerde haki yeşili tercih ederseniz üzerine siyah, gömlek veya bluz kullanabilir, bu kombini yeşil çanta, siyah ayakkabı, kahve veya turuncu tonlarında şal ve geniş bileklik tarzı aksesuar ile kombin yaparsanız oldukça asil bir kombin yapmış olursunuz.

⇒ Haki yeşil ile siyah uyumu tartışılmaz bir uyumdur. Ancak haki etek üzerine farklı renk tonları da kullanabilirsiniz. Daha canlı bir kombin yapmak için haki ile açık soft renkler kullanabilirsiniz.

Haki yeşil tunik, gömlek veya bluz ile kırık beyaz, kahverengi, gri veya siyah renk tonlarında pantolon kombini yapabilirsiniz.

yeşil elbise üzerine hangi renk eşarp

asker yeşil elbise üzerine hangi renk eşarp

Haki yeşil erkekler tarafından da çok tercih edilen bir renk. Bu nedenle bizlerde haki yeşil pantolon kombinleri erkek modasını araştırarak sizlere sunduk. Eşi ile uyum içinde olmak isteyen beyler, buyurun yazımızı incelemeye:))

Resim Galerisi:Yeşil Elbise Kombinleri Tesettür

 

Bir önceki makalemiz olan 70 li Yılların Kıyafetleri | 70 ler Modası başlıklı yazımızda 70'li Yılların Kıyafetleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Birisi dedi ki:

  Haki yeşil üç senede Bi moda oluyor

  1. Emine dedi ki:

   Geçmişte bu belki böyle idi, ancak günümüzde haki renk kombinler her sezon koleksiyonlarda kendisine yer bulmaktadır. Bu haki pantolon olur, haki elbise olur, haki şal olur…

Tarz Kadın Blogu