haki yeşil elbise kombinleri
haki yeşil elbise kombinleri

Kıyafet kombin ederken renk oldukça önemlidir. Uyum içerisinde giyinmek kişiyi hem şık gösterir, hem de beğenildiğini düşündürerek huzur verir. Her sezon farklı renkler öne çıkmaktadır. Bu sezonun en favori renklerinden biri de haki yeşildir. Şimdi haki yeşil tutkunlarının aklında olan haki yeşil elbise kombinleri, Haki yeşil hangi renkle uyumludur? Haki yeşil elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir?  Haki yeşil elbiseye uygun makyaj nasıl yapılır? Haki yeşil elbiseye uygun takı nasıl olmalıdır? Gibi aklınıza takılan birçok soruya cevap vereceğiz.

Haki Yeşil Elbise Kombinleri

Kombin yapma konusunda geçmişten gelen şöyle bir yanlış inanış var ve bu da haki elbise kombini yapmanın veya haki pantolon kombini yapmanın farklı olduğu düşünülür, oysaki bu böyle değildir, sizlere vereceğimiz haki renk uyumlarını triko, elbise, pantolon, abiye, ferace ve etek gibi tüm giyim parçalarında uygulayabilirsiniz.

Haki yeşil elbise kombinleri günlük yaşamda veya özel bir davette kullanılabilir. Haki yeşilin asilliği hem günlük yaşantınızda hem de özel gün ve gecelerde siz oldukça şık gösterecektir.

2018 sezonunda öne çıkan haki yeşil elbise modelleri köprü detaylı günlük elbiseler, kuşaklı elbise modelleri, düğmeli maxi model elbiseler, askılı düğmeli elbiseler, yakası volanlı elbiseler öne çıkmaktadır. Özellikle gömlek yakalı modeller haki renkte oldukça şık durmaktadır.

Haki doğanın ve toprağın rengi olduğu için uyum yakalama oldukça kolaydır. Bu noktada gelin birlikte haki yeşil hangi renkle uyumludur sorusunun cevabını bulalım. Toprak ve doğanın rengi demiştik ya haki yeşil için, işte toprak renklerini turuncu sarı gibi canlı renklerle kombin ettiğiniz zaman nasıl göz doyurucu ve zarif bir kombin yapmış oluyorsanız haki yeşil de öyledir. Haki yeşil ile krem, pudra, bej, hardal sarısı, siyah, beyaz ve bebe mavisini rahatlıkla kombin edebilirsiniz.

Haki Yeşil Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

yeşil elbiseye ne renk ayakkabı

Haki yeşil elbiseyi daha da şık gösterecek ögelerden biri de ayakkabıdır. Haki yeşil elbise ile taba ve krem tonlarında ayakkabı oldukça asil ve kaliteli bir şıklık sergilemenizi sağlayacaktır. Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir? başlıklı yazımızda yeşil elbise ile kullanabileceğiniz ayakkabı renkleri ve modelleri hakkında geniş detay bulabilirsiniz.

Haki Yeşil Elbiseye Uygun Makyaj

haki yeşil elbiseye göre makyaj

Eğer haki yeşil gibi asil bir renk elbise giyiyorsanız ağır makyajdan uzak durmalısınız. Elbisenin güzelliğini ağır makyaj ile boğarak itici bir görünüm sergilemek yerine yüzünüze toprak tonlarında hafif bir makyaj ile elbisenin güzelliğini öne çıkartarak şıklığınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Göz makyajınızda haki yeşil tonlarını abartmadan kullanmanız sizi oldukça coll gösterecektir.

Haki yeşil elbise kombinleri yaparken yapacağınız makyajda turuncu, pembe, fuşya, ve nar çiçeği rengini kullanabilirsiniz. Haki yeşil elbise makyajında kremli yeşilli gölgeli göz makyajı, kahve veya şeftali tonlarında allık, ruj ise belli belirsiz bir fuşya tonu, bu makyaj özellikle yeşil gözlü kişilerde oldukça şık duracaktır.

Tabi makyajda elbisenin yanında kişinin saç rengi, ten rengi ve göz rengi de oldukça önemlidir. Sözün özü haki yeşil elbise ile kendi tonlarınızda hafif bir makyaj olacaktır.

Haki Yeşil Elbiseye Uygun Takı

Takı seçerken kıyafetle uyumuna dikkat edildiği kadar katılacağınız mekana da dikkat etmelisiniz. Çok şık olmanız gereken bir mekana gidecekseniz gösterişli ve ışıltılı taşlardan tasarlanmış gösterişli altın ve platin takılar kullanmalısınız.

Haki yeşil elbise ile tarçın ve kahve tonlarında takı seçildiği zaman yüksek enerji vererek ve şıklığınızı daha da üst seviyelere taşıyacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Lacivert Hangi Renkle Kombinlenir? başlıklı yazımızda Lacivert hangi renkle kombinlenir hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER