Gümüş Gri Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

03.03.2024
140
Gümüş Gri Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

 Gümüş gri elbiseye hangi renk şal gider başlıklı yazımızda gümüş gri elbise hakkında bilgiler vereceğiz. Gümüş gri abiye elbise modelleri için de uyumlu şal renkleri paylaşacağız. Aslında gümüş gri elbiseler çok yönlü elbise modelleri arasında yer almaktadır. Hemen hemen her türlü ortamda kullanılabilen gümüş gri elbise şal seçimi ise son derece önemlidir. Peki, gümüş gri elbisesinin üzerine hangi renk şal veya eşarp kullanılmalıdır? İşte detaylar…

Gümüş Gri Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

Gümüş gri elbiseye hangi renk şal gider sorusu cevabında renk uyumu birkaç farklı alanda sağlandığını görüyoruz. Öncelikle gümüş griye uyumlu renkler belirlenmeli ve bu renkler ten rengi ile eşleştirilmelidir. Böylece daha dikkat çekici ve tarz kombinler yapabilirsiniz.

gümüş gri abiye elbise modelleri

gümüş gri abiye elbise modelleri

Gümüş Gri Elbiseye Beyaz Şal

Açık ve koyu gümüş gri elbisenin üstüne beyaz şal kullanmak şimdi bulunduğumuz ortamda sofistike ve zarif bir görünüm kazanmak demektir. Peki gümüş gri elbise ile beyaz şal hangi ortamlarda kullanılmalıdır? Özellikle yaz aylarında kullanacağını gümüş gri elbise ile beyaz şal çok şık duracaktır. Ancak burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta beyaz şalın ten renginize uyum sağlamasıdır. Aksi takdirde beyaz şal kullanmanızı önermiyoruz.

Saks Mavisi Şal

Gümüş griye yakışan renkler arasında saks mavisi de vardı. Saks mavisi şal, gümüş gri ile hoş bir kontrast oluşturduğu ve birçok renkle uyum sağladığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu kombini özellikle akşam yemeklerinde ve etkinliklerinde şık bir tercih olarak kullanabilirsiniz.

Gümüş Gri Elbisenin Üzerine Siyah Şal

Siyah, hemen hemen tüm renklerle uyum sağlamaktadır. Üstelik klasik ve çabasız şıklığın adresidir. Gümüş gri elbise ile siyah şal mükemmel bir uyum yakalamaktadır. Siyah şalın ten rengi ile uyum sağlaması halinde içinde bulunacağınız tüm ortamlarda üst düzeyde şıklık olabilirsiniz.

Bordo Şal

Sıcak ve zengin bir görünüm yakalamak istiyorsanız bordo şal kullanabilirsiniz. Üstelik bordo şal esmerden kumrala kadar tüm ten renkleri ile de kusursuz bir uyum yakalamaktadır. Yüz şekline uygun şal bağlama yöntemleri ile bordo şal ve gümüş gri elbiseyi eşleştirebilirsiniz.

Gümüş gri elbiseye bordo şal

Gümüş gri elbiseye bordo şal

Açık Gri Şal

Açık gri şal, gümüş gri elbise ile en çok kullanılan şal renkleri arasındadır. Ton sür ton kombin yapmayı sevenler açık gri şal ile gümüş gri elbiseyi eşleştirebilirler. Günlük kombinlerde ve iş kombinlerinde açıktır iyi şal ile gümüş gri elbiseyi kullanabilirsiniz.

Kiremit Rengi Şal

Gümüş gri elbise ile sıcak bir kontrast oluşturmak istiyorsanız kiremit rengi şal da kullanabilirsiniz. Hemen hemen tüm ten rengi ile uyum sağlayan kiremit rengi şal ile gümüş gri elbise eşleştirmesini sonbaharda da kullanabilirsiniz.

Gümüş Gri Elbise Üzerine Yeşil Şal

Doğal tonlarla kombin yapmayı seviyorsanız yeşilin tonlarını gümüş gri elbise ile kullanabilirsiniz. Yani zümrüt yeşilinden tüm yeşil tonlarını gümüş gri elbise ile eşleştirebilirsiniz. Ancak açık gümüş gri elbiseye koyu yeşil tonları, koyu gümüş gri elbiseye ise açık yeşil tonları daha uygun olacaktır.

Okurlarımız buna da baktı > Gümüş Rengi Nasıl Kombinlenir?

Şal rengini seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de ayakkabı ve aksesuar renkleridir. Ayrıca şal kemer, şal çanta ve şal kolye uyumu da sağlayabilirsiniz. Böylece daha şıkır şıkır ve güzel kombinler yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin gümüş gri elbise modellerinden derlenen görselleri sunuyoruz. Görselleri İnceleyerek Farklı Renk Uyumlarına Şahit Olabilirsiniz.

Resimleri Galerisi: Gümüş Gri Elbise

Bir önceki makalemiz olan Kız Çocukları İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda Çocuklar için elbise modelleri ve Çocuklar İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu