Gri Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

26.01.2021
4.695
Gri Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Gri elbisenin üstüne hangi renk şal gider? Gri tesettür kombinleri bünyesinde önemli bir yeri olan gri elbiseler ile daha cool kombinler yapmak için şal seçimi son derece önemlidir. Gri elbiseye hangi renk eşarp gider sorusunun cevabını yazımızın detaylarında ayrıntılı bir şekilde bulacaksınız.

Gri Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Gri renk biraz ciddi, biraz alçak gönüllü, biraz otoriter renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Gri renk elbise abiye kombinlerinden, günlük kombinlere kadar her alanda kullanılmaktadır.

Gri elbise kombinleri ile akılda kalıcı şıklık için gri ile uyumlu renkleri bilmek gerekir. Gri ile uyumlu renkler kıyafet tesettür alanında da aynı tonlara sahiptir.

Gri abiye üstüne şal

Gri abiye üstüne şal-gri abiyenin üstüne hangi renk şal gider

Yani grinin üzerine hangi renk gider denildiği zaman akla hemen hemen tüm renkler gelebilir. Ten renginizin kaldırdığı birçok rengi gri ile birlikte kullanarak gri elbise şal kombini, gri tunik şal kombini, gri gömlek şal kombini ve gri abiye üstüne şal kombini yapabilirsiniz.

Gri nin üstüne hangi renk gider sorusunun detayları için yukarıdaki linki incelemenizi öneriyoruz.

Gri elbise hangi renk şal

Bugün sizlere gri elbise üzerine hangi renk eşarp sorusunun cevabını griye yakışan renklere başvurarak vereceğiz.  Griye uyan renkler dikkatli kullanıldığı zaman 4 mevsime uyarlanabilen kombinler sunulmaktadır.

Gri elbise kombinleri sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da grinin tonudur. Açık gri elbise üzerine şal ile koyu gri elbise üzerine şal renginde farklılıklar vardır. Genelde ilkbahar yaz dönemlerinde kullanılan açık gri elbise üzerine şal belirlerken griye uygun renklerin koyu tonlarında seçimler yapılmalıdır. Tam tersi kışlık kombinler denilince akla gelen koyu gri elbise üstüne eşarp olarak ise griye uyumlu renkler arasından açık tonlar seçilmelidir.

Gri Elbiseye Hangi Renk Eşarp Gider?

Açık gri elbise üzerine eşarp olarak koyu mor, fuşya, siyah, koyu gri, kırmızı, mürdüm rengi, lacivert, mavi, koyu yeşil bordo eşarp kombini yaparak şıklığınızı üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Bu renkler arasından seçimler yaparken ten renginiz ile uyumu da unutmamalısınız.

Gri elbise üzerine hangi renk eşarp olur:Kaynak: modaselvim

Koyu gri elbise üzerine şal olarak ise pudra, toz pembe, siyah, eflatun, açık gri, beyaz, dore, bebe mavisi, kırmızı, lila, çimen yeşili, haki yeşili şal kombini yapabilirsiniz.

Gri elbisenin ustune ne renk esarp olur sorusunun cevabın da bir diğer detay da ayakkabı rengidir. Seçeceğiniz eşarp veya şal rengi ile uyumlu ya da aynı tonlarda ayakkabı kullanmanız şıklığı artıran etkenler arasında yer almaktadır.

Kemerli bir elbise kullanıyorsanız şal rengi ile kemer renginin aynı olması veya farklı olması sizin ayna karşısındaki görüntünüze ve seçtiğiniz renge bağlıdır.

Gri elbise üzerine lacivert şal, siyah kemer ve siyah ayakkabı ile çok daha şık bir kombin yapmış olursunuz. Gri elbise kombinleri yapılırken 3 renk kullanılarak yapılan kombinler çok daha dikkat çekici çok daha şık durmaktadır.

Gri üstüne hangi renk gider

Gri üstüne hangi renk gider

Minik bir kombin önerisi verelim mi?

Gri elbise üzerine bordo şal, pudra rengi ayakkabı ve çanta ile hoş bir ışıkla imza atabilirsiniz.

Bir başka gri elbise kombini için ise; gri elbise, bebe mavisi şal, beyaz ayakkabı ve beyaz çanta kombini yaparak tarz olabilirsiniz.

Gri elbise ile ton sür ton kombin yapmak istiyorsanız, elbise renk tonunun bir iki ton koyusu şal, çanta ve ayakkabı tercihinizle gri elbise ile ton sür ton kombin yapabilirsiniz.

Gri elbiseye hangi renk şal gider-grinin üstüne hangi renk şal gider sorusunda mor ve koyu grinin mükemmel uyumunu görüyoruz. Mor gri uyumu her alanda kullanıldığı gibi gri üzerine hangi renk şal sorusunun cevabında da kullanılabilir. Yeter ki mor ten renginiz ile uyumlu olsun.

Griyle Uyumlu Renkler

 • Siyah
 • Beyaz
 • Lacivert
 • Bordo
 • Taba rengi
 • Kahverengi
 • Mürdüm rengi
 • Nude renk
 • Fuşya rengi
 • Mavi ve tonları
 • Pudra rengi
 • Vizon rengi
 • Kırmızı renk ve tonlarını kullanarak dikkat çekici gri elbise kombin yapabilirsiniz. Gri elbise kombinleri tesettür tasarımları için eşarp ayakkabı rengi aynı olduğu zaman kemer rengi elbise ile aynı renk olabilir. Gri kıyafete hangi renk şal sorusunun cevabı da bahsettiğimiz renkler saklıdır.

Kemer ayakkabı rengi aynı olduğu zaman ise şal  veya eşarp rengi  griye yakışan renkler arasından üçüncü renk olarak seçilmelidir.

Aşağıda yeni sezon tesettür gri elbise kombinleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla ayrıntı için istifadenize sunuyoruz. Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Sizin de gri elbise üstüne şal kombini hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz:)

Resim Galerisi: Gri Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

Bir önceki makalemiz olan Zümrüt Yeşili Kombin başlıklı yazımızda Zümrüt Yeşili Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu