Gri Abiye Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

09.06.2020
11.851
Gri Abiye Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Gri Abiye Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir? Gri elbise geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi bu sezon da oldukça trend. Özellikle özel gün ve gecelerde, düğünlerde ve partilerde sıklıkla kullanılmaktadır. Gri abiye elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir, gri simli elbise altına ayakkabı, gri elbise ayakkabı kombinleri hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız.

Gri Abiye Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Gri Siyah Uyumu Kıyafet

gri simli elbise ayakkabı kombinleri

Elbise kombinleri için en önemli detay ayakkabı seçimidir. Gri elbise ayakkabı kombinleri içinde ilk olarak önerebileceğimiz en klasik renk siyah ayakkabıdır. Siyah renk ayakkabı gri renk elbise kombinleri için en kolay tercihtir.

Gri elbise altına ayakkabı olarak siyah seçilecekse mat renklerde ayakkabı kullanılmalıdır. Gri elbise kombini ister ışıltılı, ister sade olsun, asla canlı ve dikkat çekici ayakkabı kullanmamalısınız.

Yani, simli, zımbalı, parlayan yüzeyli yani ışıltılı bir ayakkabı gri abiye elbise kombinleri için uygun değildir.

Gri Fuşya Uyumu Kıyafet

Gri elbise ayakkabı kombin yaparken içinde bulunacağınız ortama göre canlı renklerden de yararlanabilirsiniz.

gri fuşya uyumu-gri elbisenin altına hangi renk ayakkabı gider

Hoş ve alımlı kombinler için gri elbise altına ayakkabı olarak fuşya tercih edebilirsiniz. Fuşya ayakkabı ile  dinamik, enerjik ve iddialı bir kombin yapmış olursunuz.

Gri Mavi Uyumu Kıyafet

Gri elbiseye hangi renk ayakkabı gider sorusunun en şık cevaplarından biri de mavi ayakkabıdır. Gri abiye elbise altına ayakkabı olarak yeşil ya da mavinin bazı tonlarını kullanabilirsiniz. Bu tonları kullanırken aynı renk tonlarında çanta, takı veya şal kullanabilirsiniz.

Özellikle gri abiye elbise tesettür kombinlerinde gri elbise üstüne şal olarak mavi, lacivert, haki yeşil kullanabilir, aynı renk tonlarında ayakkabı ile tam bütünlük sağlayabilirsiniz.

gri elbise altına nasıl ayakkabı olur

Gri Camel Uyumu

Gri abiye elbisenin altına hangi ayakkabı giyilir sorusunun bir diğer cevabı da camel rengidir. Gri elbise modeli camel renk ayakkabı ile klasik ama bir o kadar da asil, şık ve zarif olacaktır. Grinin en kadim dostlarından birinin camel rengi olduğunu unutmayın.

Gri İle Bej Uyumu Kıyafet

Gri elbise altına ayakkabı kombinleri için kullanabileceğiniz diğer renk ise bej rengidir. Bej rengi gri elbise modelleri ile en çok kullanılan ayakkabı rengidir.

Gri İle Uyumlu Renkler

Gri renk joker renkler arasında yer almaktadır. Bu da birçok renkle uyum sağladığı içindir.

 • Bej
 • Sarı
 • Siyah
 • Vizon rengi
 • Somon rengi
 • lacivert
 • Kahverengi
 • Krem rengi
 • Ekru renk
 • Pudra pembesi
 • Beyaz
 • Füme rengi
 • Mercan regi
 • Saks mavisi gibi renkleri gri elbise ayakkabı kombini, gri elbise şal kombini, gri elbise ayakkabı çanta kombini için kullanabilirsiniz.

Gri Simli Elbise Altına Ayakkabı

Gri simli elbise modelleri özel gün ve gecelerde daha sık kullanılmaktadır.  Gri simli kısa elbise altına ten rengi, vizon rengi, ekru renk, ayakkabı kullanabileceğiniz gibi , sade mat tonlarda da  gri ayakkabı da kullanabilirsiniz.

gri elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilir

Zıt renk uyumu yapmak istiyorsanız gri simli elbise atına gold ve ya gümüş rengi ayakkabı kullanabilirsiniz. Takı, şal veya çanta uyumu yakalamanız daha dikkat çekici görünmenizi sağlayacaktır.

Örneğin; Gri simli abiye altına kırmızı şal ve ayakkabı kombini yapabilirsiniz. Gri ile sade ve daha az dikkat çeken kombinler için ise füme veya antrasit rengi ayakkabı çanta kullanabilirsiniz.

Resim Galerisi: Gri Abiye Ayakkabı Kombini

Gri spor elbise altına ayakkabı olarak krem,  kahverengi, beyaz, gri ve çok açık pudra sandalet veya babet kullanabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan 70 li Yılların Kıyafetleri | 70 ler Modası başlıklı yazımızda 70'li Yılların Kıyafetleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu