Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Gece Makyajı Teknikleri Ve Yapılışı

27.12.2023
230
Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Gece Makyajı Teknikleri Ve Yapılışı

Gece makyajı nasıl yapılır? Gece makyajı teknikleri nelerdir soruları ilk akla gelen sorulardır. Çünkü, özellikle abiye makyajı için bu önemlidir. Ayrıca özel akşam yemeklerinde ve düğünlerde geçe makyajı modelleri kullanılmaktadır. Doğru tonlar kullanılarak yapılan makyaj uygulamaları her tarzın ve kombinin bir üst noktaya taşınmasına yardımcı olmaktadır.

Ancak makyaj yapılırken makyajın kullanım alanı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Her makyaj tarzı her ortama uygun değildir. Sade bir günlük şıklığın tamamlayıcısı olan makyaj ile gece dışarı çıkılırken yapılan makyaj aynı olmamalıdır.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabından önce gece makyajı ve gündüz makyajı arasındaki en önemli farkları görelim.

Özellikle gece makyajında genellikle daha koyu tonların tercih edilmektedir.Daha keskin kontürlere yer verilmesi de özellikle göz makyajının daha belirgin olmasıdır.

Gece makiyajlari

Gece makiyajlari

Gündüz makyajına göre daha fazla özen ve dikkat gerektiren gece makyajında istenilen görünümü yakalamak gerekmektedir. Bunun için de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. En önemlisi ise saçlardan ten rengine kadar ten komple bütünlük sağlayan gece makyajı yapmaktır. Aşağıdaki detaylar ile büyüleyici bir gece makyajına imza atabilirsiniz.

Kaliteli Ve Doğru Makyaj Ürünleri Kullanın

İyi bir göz makyajının en önemli özelliklerinden biri kalıcılığını uzun süre koruyabilmesidir. Bunun için makyaj uygulamalarında kaliteli ve doğru ürünler tercih edilmelidir. Aksi takdirde makyajın dağılması, bozulması ya da akması sonucunda hoş olmayan bir görünümle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Makyajın daha uzun süre dayanıklılığını koruması için makyaj bazı kullanmak etkili bir çözümdür. İyi bir makyaj bazı ciltte pürüzsüz bir doku oluşturabilirsiniz. Böylece makyaj uygulamasının daha iyi görünmesini ve daha uzun saatler boyunca kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Gece Makyajında Dengeyi Yakalayın

Göz alıcı gece makyajı modelleri için yüzünüzde yalnızca bir bölgeye odaklanmalısınız. Böylece daha etkili görünüm sunarsınız. Örneğin, gözlerinizde dramatik ya da cüretkâr bir makyaj uygulamasını tercih ediyorsanız makyajınızın geri kalanını basit tutun. Böylece dengeyi yakalayabilirsiniz.

Gece makyaji teknikleri

Gece makyaji teknikleri

Aslında gece makyajında ya gözlerde ya da dudaklarda koyu renk makyaj tercih edilmelidir. Göz makyajı olarak buğulu göz makyajı daha etkili sonuçlar verecektir.

Makyajda Kontür Uygulamalarının Gücü

Kontur makyaj, doğru yapıldığında çok iyi sonuçlar verecektir. Özellikle kontur makyaj uygulamaları son yıllarda hem gündüz hem de gece makyajının yükselen trendi olduğunu söylemek mümkün. Kontür tekniği kullanılarak yüzde küçük dokunuşlarla göz alıcı farklar yaratılabilir yapabilirsiniz.

Kontür uygulamasıyla istenilen etkinin sağlanabilmesi için yapılması gerekenler;

İlk adım ten rengine uygun bir fondötenin yüzün tüm bölgelerine eşit bir şekilde sürülmesidir.

Daha sonra alnın üst kısmına, çeneye ve yanaklardan dudaklara kadar olan kısımlara bronzlaştırıcı pudra sürün.

Son olarak ise kontür uygulaması yapın. Burun üzerine, kaşların bitiş ve elmacık kemikleriyle birleşme noktalarına aydınlatıcı sürün Böylece hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Aydınlatıcı Makyaj Bazı

Elmacık kemiklerinin üzerine ışıltılı bir pudra uygulamak etkileyici bir görünüme ulaşmayı sağlamaktadır. Göz kapağının tamamına simli farlar uygulamaktansa duman efektinde simli farlardan faydalanabilirsiniz. Böylece iddialı ve gösterişli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

gece makyajı modelleri

gece makyajı modelleri

Göz pınarlarına hafif bir parlaklık eklemek için aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Böylece etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Buğulu Makyaj Yapılışı

Aslında buğulu göz makyajı birçok kadın tarafından çok beğenilmekte ve sevilmektedir. Gece makiyajlari olarak da kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı > Siyah Göz Makyajı İçin Eşsiz Teknikler

Buğulu göz makyajı için göz kapaklarında yoğun bir şekilde uygulayın. Ardından göz kalemi ve maskarayı özenle dağıtarak yumuşatın.

Gece makyajı teknikleri arasında olan buğulu göz makyajı ile gözleriniz daha büyük ve belirgin görünecektir. Böylece bakışlarınızda daha gizemli ve etkileyici bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Abiye makyajı nasıl yapılır? Buğulu göz makyajı tekniğini kullanabilirsiniz. Ayrıca buğulu göz makyajı düğün içinde kullanılmaktadır. Özellikle akşam yapılan balo düğünlerinde buğulu göz makyajı tekniğini kullanabilirsiniz.

Buğulu makyaj yapılışı

Buğulu makyaj yapılışı

Buğulu göz makyajı yapmak için malzemeler şunlardır:

  • Nötr renkli far
  • Far fırçası
  • Koyu renkli far
  • Far bazı
  • Metalik renkli far
  • Siyah rimel
  • Siyah göz kalemi
  • Karıştırma fırçası

İlk defa buğulu göz makyajı yapanlar için aşağıda paylaşıyoruz. Adımları takip ederek kolaylıkla buğulu göz makyajı yapabilirsiniz.

İlk olarak far bazını göz kapaklarınıza sürmelisiniz. Çünkü çünkü far bazı farın gün boyunca kalıcı olmasına ve kız çok kötü görünmesini sağlayacaktır.

Daha sonra nötr renkli sarı göz kapaklarının tamamına uygulayın. Bu da göz makyajınızda baz oluşturarak koyu renkleri daha kolay karıştırmanızı sağlayacaktır.

3. adım olarak koyu renkli göz kararı kapakların katlanma bölgesine dikkatlice uygulayarak güzelce dağıtın. Öylece göz çizgisinin belirginleştirecek ve gözlerinize derinlik katacaksınız.

4. adım olarak ise metelik renkli bir farı göz kapaklarınızın tam ortasına yani göz bebeğinizin hizasına sürerek güzelce dağıtmalısınız. Bu işlem özellikle gözlerinize ışıltı vererek buğulu bir etki sunacaktır.

gece makyajı

gece makyajı

5. adımda ise siyah göz kalemine ihtiyacımız olacak. Siyah göz kalemini üst ve alt kirpiklerinize hafifçe uygulayarak dağıttı. Öylece gözlerini daha çekici ve belirgin olacaktır.

Son adımda ise siyah renkli rimel kullanarak kirpiklerinize kıvırarak uygulayın. Bu da kirpiklerinize hem hacim katacak hem de daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Gece makyajı teknikleri arasında en çok kullanılan makyaj tekniğidir. Kullanacağınız renkler ten rengi, göz rengi ve kombin renkleri ile uyumlu olmalıdır.

Bir önceki makalemiz olan Eyeliner Nasıl Çekilir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu