Fuşya İle Uyumlu Renkler

12.04.2023
3.042
Fuşya İle Uyumlu Renkler

Fuşya ile uyumlu renkler ile yapılan fuşya renk kombinler son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlandı. Koyu fuşya ile uyumlu renkler ve açık fuşyaya uyan renkler ile fuşya rengi kombinler yapabilirsiniz. Hoş ve çekici bir renk olan fuşya rengi ile şık kombinler yapmak için fuşya ile uyumlu renkleri bilmelisiniz. Çünkü fuşya renk ile tüm renkleri kullanamazsınız. Stil sahibi fuşya kombin ile hem enerjiniz değişecek, hem de şıklık adına kendinizden söz ettireceksiniz. Bunun içinde fuşya rengine hangi renk uyar sorusunun cevabını bilmek gerekir.

Fuşya renk uyumu kullanımı ile  kombinler yapabilirsiniz. Böylece içinde bulunduğunuz her ortamda stilinizden söz ettirebilirsiniz. Fuşya hangi renk sorusu ilk defa fuşya kombin yapacak kişilerin merak konusudur. Fusyaya hangi renk yakisir sorusunun cevabından önce fuşya hangi renk sorusunun cevabını görelim.

fuşya pembe ile uyumlu renkler

Fuşya Hangi Renk?

Aslında fuşya rengi, çok az beyaz, pembe ve kırmızının karışımıyla oluşmaktadır. Renk oluşumunda kırmızı miktarı yoğundur. Ek olarak pembe daha az, beyaz ise minimum düzeydedir.

Renk kartelasındaki bu renklerin karışımıyla farklı renklerin olduğu da bilinmektedir. Aslında fuşyayı tutturmak için bu renklerin oranına dikkat etmek gerekmektedir. Çok keskin bir renk olduğu için keskinliğini kıracak renklerle kombin edilmelidir. Böylece muhteşem kombinler ortaya çıkmaktadır.

Fuşya İle Uyumlu Renkler

Fuşya renk özellikle yaz dönemlerine damga vuran renkler arasındadır. Bu senenin moda kombin renkleri arasında da fuşya rengini görüyoruz. Peki fuşya renk nasıl kombin edilir? Fuşya rengi ile uyumlu renkler neler?

fuşya renge hangi renk yakışır

 • Siyah
 • Beyaz
 • Lacivert
 • Krem
 • Mor
 • Lila
 • Nane yeşili
 • Çağla yeşili
 • Zümrüt yeşili
 • Vizon rengi
 • Ekru renk
 • Somon rengi
 • Pudra
 • Mavi
 • Sarı
 • Altın rengi
 • Gümüş rengi
 • Gri
 • Füme
 • Pembenin açık tonları
 • Kahverengi ve tonları ile kombin edebilirsiniz. Mor, mürdüm, pembe ve lila ile kombin ederken ton sür ton kombin yapmış olursunuz. Pembeyi ve sarıyı kullanırken ise bu renklerin en açık tonlarını kullanmalısınız.

Açık ve Koyu Fuşya Rengi Nasıl Kombin Edilir?

Fuşya rengine uyan renkler ile elbise kombinleri, etek kombinler, pantolon kombinleri, gömlek kombinleri yapabilirsiniz. Ayrıca çanta, ayakkabı ve şal kombinleri de yapabilirsiniz.

fuşya rengi hangi renkle kombinlenir

Fuşya rengi, canlı ve parlak bir renktir. Bu nedenle açık fuşya ile koyu fuşya farklı renklerle kombin edilmektedir.

Fuşya Siyah Uyumu

Fuşya siyah kombin uyumu ile elbiseden gömleğe kadar kombinler yapabilirsiniz. Siyah pantolon üstüne fuşya gömlek kullanabilirsiniz. Fuşya elbise üstüne siyah şal kullanarak da fuşya ile uyumlu renkler tesettür kombinleri yapabilirsiniz.

Fuşya Beyaz Uyumu

Aslında fuşya beyaz uyumu, dekorasyondan modaya kadar her alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Fuşya renk kombinlerde beyazın ne kadar ve nerede kullanılacağını düşünmeden kolay ve şık kombinler yapabilirsiniz. Beyazı dilerseniz üst kombin parçası, dilerseniz de alt kombin parçası olarak kullanabilirsiniz.

Fuşya Lacivert Uyumu

Fuşya lacivert uyumu, en şık fuşya kombinlerde öne çıkmaktadır. Fuşyaya yakışan renkler arasında lacivert ilk sıralarda yer almaktadır. Açık ve koyu fuşya ile rahatlıkla kullanılmaktadır. Fuşya rengi abiye kombinlerinde, ofis kombinlerinde ve günlük kombinlerde lacivert ile eşleştirilmektedir.

Açık ve koyu fuşya uyumlu renkler

Fuşya Ve Yeşil Uyumu

Özellikle çağla yeşili ve zümrüt yeşili fuşya renk kombinlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca haki yeşil, açık yeşil ve koyu yeşil de fuşya ile kullanılmaktadır. Bu renkleri ten renginiz ile uyum gözeterek kullanmanız gerektiğini hatırlatalım. Aslında fuşya yeşil uyumu ile etek gömlek, elbise şal, pantolon gömlek kombini yapabilirsiniz.

Fuşya Sarı Uyumu

Fuşya renginin keskinliğini hep koyu renkler kıracak değil ya. Bu sezon öne çıkan ve kombinlerde yer verilen açık sarı da fuşya rengi ile uyumlu renkler arasındadır. Fuşya pantolon açık sarı tişört, gömlek veya bluz kullanabilirsiniz. Ayrıca fuşya elbiseye açık sarı kemer, çanta veya şal kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒  Fuşya Elbise Kombinleri

Fuşya Mor Uyumu

Fuşyaya en çok yakışan renkler arasında mor bulunmaktadır. Mor renk, fuşya kombinlerde ton sür ton etkisi sunmaktadır. Aslında fuşya ve moru her ortamda kullanabileceğiniz şekilde kombin edebilirsiniz. Mor renk son zamanlarda modası geçmeyen bir renk halini aldı. Mor fuşya uyumu ile daha tarz ve cool görüneceğinize emin olabilirsiniz.

Gri Fuşya Uyumu

Joker renkler arasında olan gri, fuşya ile eşleştirildiğinde kusursuzu sunmaktadır. Gri fuşyanın keskinliğini kıran en güzel renkler arasında yer almaktadır. Üstelik hemen hemen tüm ten renkleri ile de mükemmel uyum yakalamaktadır.

Gri fuşya uyumu ile pantolondan gömleğe, elbiseden eşofmana kadar tüm kombinleri yapabilirsiniz.

Mavi Fuşya Uyumu

Fuşya hangi renkle kombinlenir sorusunun sorusunun cevapları arasında mavi de vardır. Fuşya renk kombinler arasında mavi kot fuşya gömlek veya mavi kot, beyaz tişört fuşya ceket… Maviyi açık fuşya rengi ve koyu fuşya rengi ile kullanabilirsiniz.

Aşağıda fuşya rengine uyan renkler ile yapılan fuşya kombinlerden derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek birçok farklı detayı fark edebilirsiniz.

Resim Galerisi: Fuşya Rengine Uyumlu Renkler

Bir önceki makalemiz olan Zümrüt Yeşili Kombin başlıklı yazımızda Zümrüt Yeşili Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu