Tarz Kadın

Fransız Dantelli Gelinlik 2022-2023

Fransız Dantelli Gelinlik 2022-2023

Fransız dantelli gelinlik modelleri ile kusursuz görünebilirsiniz. Güpür gelinlik modelleri ve dantelli gelinlik modelleri denilince akla gelen Fransız model gelinlikler arasında Fransız dantelli prenses gelinlik modelleri ilk sıradadır. Ayrıca Fransız dantelli uzun kollu gelinlik modelleri, Fransız dantelli tesettür gelinlik modelleri de önemli kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu senenin en güzel gelinlik modelleri arasında Fransız güpürlü gelinlik, Fransız dantelli gelinlik modelleri öne çıkmaktadır.

Fransiz danteli gelinlik ile gelin adayları çok daha zarif ve büyüleyici görünmektedir. Uzun duvaklı ve duvaksız tasarımları ile kusursuz görünmenizi sağlayan Fransiz kıpuru gelinlik ile siz de kusursuz görünebilirsiniz.

Fransız Dantelli Gelinlikler

Gelinlik dikimi ve tasarımında gelinlik kumaşından sonra görünüme en çok etki eden unsurlardan biriside Fransız danteli olmuştur.  Bu sebeple birçok dantelli gelinlik modelinde Fransız modeli dantelli gelinlikler sıklıkla kullanılmaktadır.

Ancak bazen kullanılan normal dantellere dahi Fransız danteli denilebilmektedir. Bunun ayırt edilebilmesi içinse belli başlı özellikler vardır.

tek kol Fransız dantelli gelinlik koleksiyonu

tek kol Fransız dantel gelinlik koleksiyonu

Fransız Danteli Nedir?

Fransız danteli nasıl anlaşılır? Dantelin daha sonradan gelinlik tül üzerine dikilmesiyle değil tül üretim aşamasındayken desenlerin ince ayrıntılarla işlenmesiyle üretilen dantel türüdür.

Dokunduğunuz zaman dantel ve tülün bir olduğunun farkına varabilirsiniz. Gelinliklere oldukça şık görünümler kazandırması sebebiyle birçok kişinin tercihi bu görsel zarafet ve olağanüstü güzellik nedeni ile Fransız dantel gelinlikler arasından olmaktadır.

kurdeleli Fransız dantelli gelinlik koleksiyonu

kurdeleli Fransız dantel gelinlik koleksiyonu

Fransız Dantel Gelinlik  Fiyatları

Gelinlik modelleri fransız danteli: Gerçek bir Fransız dantelinden yapılmış olan bir gelinlik biraz maliyetli olabilir. Gerçek bir Fransız dantelinin metresi yaklaşık 3000 Tl civarından başlayıp kalitesine ve desenine göre 10000 Tl ye kadar çıkabilmektedir. Bu fransız dantel fiyatları sürekli değişmektedir.

Fransız dantellerinin daha fazla göze çarpması için genelde beyaz renkte olmaz. Ancak beyaz Fransız danteli de elbete gelinliklerde kullanılmaktadır. Sezondan sezona ve modele göre değişim göstermektedir. Piyasada en çok kırık beyaz ve krem rengi tonlarında Fransız dantelleri bulunmaktadır.

Fransız danteller genellikle yurt dışından döviz karşılığında getirilmektedir bu sebeple dolar kurunun yüksek olduğu zamanlarda Fransız dantel ve güpürlü gelinlik fiyatları daha da artmaktadır. Bir de buna işçilik ve özel dikim şartları eklenirse masrafınız biraz daha artacaktır.

Tüm bunlar dikkate alındığında Fransız dantel gelinlik koleksiyonu içerisinden tercih yapak olan gelin adayları bütçelerini çok iyi şekilde hesap etmelidir.

Fransız dantelli gelinlik

Fransız dantelli gelinlik

Fransız Dantel Gelinlik Markaları

Pronovias, Bridal,Rosa  Clara, Berta, Elie Saab gibi markalar Fransız dantelleri  kullanarak çok şık tasarımlara imza atmaktadır. Bu sebeple düğün hayali kuran her genç kız bu markaların Fransız dantelli gelinlik koleksiyonu arasından tercih yapmak ister.

Bu markalar ise kaliteli danteller kullandıkları için fiyatlarını bir hayli yüksek tutmaktadır. Ayrıca bu gelinliklere bakıldığında gelinliğin en önemli unsuru olan gelinlik duvağının da çok güzel bir şekilde tasarlandığı görülmektedir.

Eğer gelinlik duvak modelinde de Fransız danteli kullanıldıysa gelinlik tamamen Fransız danteliyle ön planda olacak ve sizleri kusursuz bir görünüme kavuşturacaktır.

Fransız dantel gelinlik koleksiyonu içerisinden seçim yapmış olan gelin adayının aksesuarda fazla abartıya kaçmaması önerilir. Çünkü dantelin ön planda olduğu bu gelinlik modellerinde abartılı aksesuarların kullanılması danteli geri planda bırakabilir. Bu sebeple zarif aksesuarlar seçilmelidir.

Fransız dantelli gelinlik Prenses

Fransız dantel gelinlik Prenses

Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Fransız Dantelli Gelinlik Prenses: Dantelli prenses gelinlik modelleri denilince akla ilk gelen Fransız gelinlik modelleri gelmektedir.

Fransiz dantelli gelinlikler arasında ilk sırada olan prenses gelinlikler kalitesi, maliyeti, lüksü ve ihtişamı nedeni ile büyülüyor. Fransız dantelli prenses gelinlik modelleri özellikle lüks otel düğünü ve tarihi mekan düğünlerinde gelin adaylarına akılları zorlayacak bir güzellik sunuyor.

Fransız model gelinlik altına en güzel gelin ayakkabısı modelleri arasından seçimler yapmalısınız. Oynamayı seven biri iseniz platform topuk gelinlik ayakkabısı veya gelinlik altına spor ayakkabısı kullanarak daha rahat bir gece geçirebilirsiniz. Fransız model gelinlikler parlak taşlı gelin tacı ile de detay kazandırabilirsiniz.

Fransız dantel gelinliklerde uzun kol Fransız dantelli gelinlikler arasında illüzyon yaka gelinlikler öne çıkmaktadır. Özellikle küçük göğüs, geniş basen ve armut vücut şekli olan gelin adayları prenses kesim Fransız dantelli gelinlikleri gözden geçirmelidir.

İllüzyon kollu, etekleri ve gövde kısmı fransız danteli gelinlik modelleri

Fransız Güpürlü Gelinlik Prenses Kesim

Güpür Gelinlik modelleri. Fransız dantelli ve güpürlü gelinliklere bu sezonda da sıklıkla rastlayacağız. Gelinliğe romantik bir hava katmak istiyorsanız Fransız güpürlü gelinlik modellerini incelemelisiniz.

Fransız gelinlik saç modeli olarak ense topuzu saç, alttan topuz saç modeli ve sade duvak ile gelinlik saçınız ve gelinlik modeliniz bütünleşmiş olacaktır.

 • Derin V yakalı prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Fransız güpürü tesettür gelinlik
 • Kayık yakalı prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Düşük omuz prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • M yaka prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Kısa kollu prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Kalın kuşaklı prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Truvakar kollu prenses leşim Fransız gelinlik modeli de diğer prenses gelinlik modeli seçenekleri arasındadır.

Aşağıda sizler için derlediğimiz 2022-2023 Fransız danteli gelinlik modelleri resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Fransız Dantel Gelinlik

 

Bir önceki makalemiz olan Sırt Dekolteli Gelinlik Nasıl Seçilir? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda sırt dekolte gelinlik ve Sırt Dekolteli Gelinlik Nasıl Seçilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. fehiman dedi ki:

  fransız dantelli gelinliklerde en sevdiğim model tek omuzlu olan modeller.tek omuz kalın askılı model çok şık görünüyor.buna bir de verebilirseniz hafif transparanlık katacaksınız ve o transparan bölgeye de fransız danteli işleteceksiniz işte o zaman tam bir gelinlik olmuş olacak.

 2. fatma çakmak dedi ki:

  en üstteki gelinliğe bayıldım.fransız dantelli gelinlik modellerinin arasında böyle bir şey görmemiştim daha önce.transparanlık ta eklemişler bu gelinliğe daha bir kadınsılık eklemiş. göbeği olmayanlar için güzel bence.çok güzel yapmışlar be 🙂

Tarz Kadın Blogu