Tarz Kadın

Fransız Dantelli Gelinlik

Fransız Dantelli Gelinlik

Fransız dantelli gelinlik; Gelinlik her genç kızın hayalini süslemesinin yanı sıra bayanları düğün günlerinde prensler gibi yapan en önemli unsurdur. Fransız güpürlü gelinlik, Fransız dantelli gelinlik modelleri öne çıkmaktadır.

Özellikle 2019 yılında fransiz dantelli gelinlik ve fransiz güpürlü gelinlikler öne çıkmaktadır. Bu akım 2020-2021 sezonunda da devam edecek gibi duruyor. Zira gelin adayları Fransız dantelinin kullanıldığı modellere önem vermektedirler. Birçok gelin adayı düğününde Fransız dantelleri bulunan gelinlikleri istemekte ve bu yönde araştırmalar yapmaktadır.

Fransız Dantelli Gelinlik

Gelinlik dikimi ve tasarımında gelinlik kumaşından sonra görünüme en çok etki eden unsurlardan biriside Fransız danteli olmuştur.  Bu sebeple birçok dantelli gelinlik modelinde Fransız modeli kullanılmaktadır.

Ancak bazen kullanılan normal dantellere dahi Fransız danteli denilebilmektedir. Bunun ayırt edilebilmesi içinse belli başlı özellikler vardır.

tek kol Fransız dantelli gelinlik koleksiyonu

tek kol Fransız dantel gelinlik koleksiyonu

Fransız Danteli Nedir?

Fransız danteli nasıl anlaşılır? Dantelin daha sonradan gelinlik tül üzerine dikilmesiyle değil tül üretim aşamasındayken desenlerin ince ayrıntılarla işlenmesiyle üretilen dantel türüdür.

Dokunduğunuz zaman dantel ve tülün bir olduğunun farkına varabilirsiniz. Gelinliklere oldukça şık görünümler kazandırması sebebiyle birçok kişinin tercihi bu görsel zarafet ve olağanüstü güzellik nedeni ile Fransız dantel gelinlikler arasından olmaktadır.

kurdeleli Fransız dantelli gelinlik koleksiyonu

kurdeleli Fransız dantel gelinlik koleksiyonu

Fransız Dantel Gelinlik  Fiyatları

Gerçek bir Fransız dantelinden yapılmış olan bir gelinlik biraz maliyetli olabilir. Gerçek bir Fransız dantelinin metresi yaklaşık 2000 Tl civarından başlayıp kalitesine ve desenine göre 6000 Tl ye kadar çıkabilmektedir.

Fransız dantellerinin daha fazla göze çarpması için genelde beyaz renkte olmaz. Piyasada en çok kırık beyaz ve krem rengi tonlarında Fransız dantelleri bulunmaktadır.

Fransız danteller genellikle yurt dışından döviz karşılığında getirilmektedir bu sebeple dolar kurunun yüksek olduğu zamanlarda fiyatlar daha da artmaktadır. Bir de buna işçilik ve özel dikim şartları eklenirse masrafınız biraz daha artacaktır. Tüm bunlar dikkate alındığında Fransız dantel gelinlik koleksiyonu içerisinden tercih yapak olan gelin adayları bütçelerini çok iyi şekilde hesap etmelidir.

Fransız dantelli gelinlik

Fransız dantelli gelinlik

Fransız Dantel Gelinlik Markaları

Pronovias, Bridal,Rosa  Clara, Berta, Elie Saab gibi markalar Fransız dantelleri  kullanarak çok şık tasarımlara imza atmaktadır. Bu sebeple düğün hayali kuran her genç kız bu markaların Fransız dantelli gelinlik koleksiyonu arasından tercih yapmak ister.

Bu markalar ise kaliteli danteller kullandıkları için fiyatlarını bir hayli yüksek tutmaktadır. Ayrıca bu gelinliklere bakıldığında gelinliğin en önemli unsuru olan gelinlik duvağının da çok güzel bir şekilde tasarlandığı görülmektedir.

Eğer gelinlik duvak modelinde de Fransız danteli kullanıldıysa gelinlik tamamen Fransız danteliyle ön planda olacak ve sizleri kusursuz bir görünüme kavuşturacaktır.

Fransız dantel gelinlik koleksiyonu içerisinden seçim yapmış olan gelin adayının aksesuarda fazla abartıya kaçmaması önerilir. Çünkü dantelin ön planda olduğu bu gelinlik modellerinde abartılı aksesuarların kullanılması danteli geri planda bırakabilir. Bu sebeple zarif aksesuarlar seçilmelidir.

Fransız dantelli gelinlik Prenses

Fransız dantel gelinlik Prenses

Fransız Dantelli Gelinlik Prenses

Dantelli gelinlik modelleri denilince akla ilk gelen Fransız gelinlik modelleri gelmektedir. Ancak görüyoruz ki Fransız danteli kullanılan gelinlikler de bir hayli cüzdan yakıyor.

Fransiz dantelli gelinlikler arasında ilk sırada olan prenses gelinlikler kalitesi, maliyeti, lüksü ve ihtişamı nedeni ile büyülüyor. Fransız dantelli prenses gelinlik modelleri özellikle lüks otel düğünü ve tarihi mekan düğünlerinde gelin adaylarına akılları zorlayacak bir güzellik sunuyor.

Böylesine büyüleyici bir gelinlikle oturmak olmaz. Bunun içinde platform topuk gelinlik ayakkabısı kullanarak daha rahat bir gece geçirebilirsiniz. Parlak taşlı bir gelin tacı ile de detay kazandırmayı unutmayın.

Fransız dantel gelinliklerde uzun kol Fransız dantelli gelinlikler arasında illüzyon yaka gelinlikler öne çıkmaktadır. Özellikle küçük göğüs, geniş basen ve armut vücut şekli olan gelin adayları prenses kesim Fransız dantelli gelinlikleri gözden geçirmelidir.

İllüzyon kollu, etekleri ve gövde kısmı fransız dantelli gelinlik modelleri

Fransız Güpürlü Gelinlik Prenses Kesim

Fransız dantelli ve güpürlü gelinliklere 2020 sezonunda da sıklıkla rastlayacağız. Gelinliğe romantik bir hava katmak istiyorsanız Fransız güpürlü gelinlik modellerini incelemelisiniz. Ense topuzu saç, alttan topuz saç modeli ve sade duvak ile gelinlik saçınız ve gelinlik modeliniz bütünleşmiş olacaktır.

 • Derin V yakalı prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Kayık yakalı prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Düşük omuz prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • M yaka prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Kısa kollu prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Kalın kuşaklı prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Truvakar kollu prenses leşim Fransız gelinlik modeli de diğer prenses gelinlik modeli seçenekleri arasındadır.

Aşağıda sizler için derlediğimiz 2020-2021 Fransız danteli gelinlik modelleri resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Fransız Dantel Gelinlik

 

Bir önceki makalemiz olan Yeni Nişanlık Modelleri başlıklı yazımızda Nişanlık Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. fehiman dedi ki:

  fransız dantelli gelinliklerde en sevdiğim model tek omuzlu olan modeller.tek omuz kalın askılı model çok şık görünüyor.buna bir de verebilirseniz hafif transparanlık katacaksınız ve o transparan bölgeye de fransız danteli işleteceksiniz işte o zaman tam bir gelinlik olmuş olacak.

 2. fatma çakmak dedi ki:

  en üstteki gelinliğe bayıldım.fransız dantelli gelinlik modellerinin arasında böyle bir şey görmemiştim daha önce.transparanlık ta eklemişler bu gelinliğe daha bir kadınsılık eklemiş. göbeği olmayanlar için güzel bence.çok güzel yapmışlar be 🙂

Tarz Kadın Blogu