Fransız Güpürü Gelinlik 2024

Fransız Güpürü Gelinlik 2024

Fransız güpürü gelinlik modelleri, yani dantel güpürlü gelinlik modelleri denilince akla Fransız gelinlik gelmektedir. Güpür gelinlik modelleri, zarafet ve gösterişin adresidir. Dantelli gelinlik modelleri çerçevesinde en çok kullanılan gelinlik modeli Fransız model gelinliklerdir.

Fransız güpürü prenses gelinlik modelleri ilk sıradadır. Ayrıca Fransız dantelli uzun kollu gelinlik modelleri, Fransız güpürü tesettür gelinlik modelleri de önemli kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu senenin en güzel gelinlik modelleri arasında Fransız güpürü gelinlik, Fransız dantelli gelinlik modelleri öne çıkmaktadır.

Fransız Güpürü Gelinlik

Fransiz güpürlü gelinlik ile gelin adayları çok daha zarif ve büyüleyici görünmektedir. Uzun duvaklı ve duvaksız tasarımları vardır. Vücut tipi  ile uyumlu Fransiz gupuru gelinlik ile siz de kusursuz görünebilirsiniz.

tek kol Fransız dantelli gelinlik koleksiyonu

tek kol Fransız dantel gelinlik koleksiyonu

Gelinlik dikimi ve tasarımında Fransız danteli çok kullanılmaktadır. Çünkü Fransız güpürü, kaliteli duruşu ve ihtişamı ile mükemmeli sunmaktadır. Bu sebeple birçok dantelli gelinlik modelinde Fransız model gelinlikler sıklıkla kullanılmaktadır.

Ancak bazen kullanılan normal dantellere dahi Fransız danteli denilebilmektedir. Bunun ayırt edilebilmesi içinse belli başlı özellikler vardır.

Fransız Danteli Nedir?

Fransız danteli nasıl anlaşılır? Dantelin daha sonradan gelinlik tül üzerine dikilmesiyle değil tül üretim aşamasındayken desenlerin ince ayrıntılarla işlenmesiyle üretilen dantel türüdür.

kurdeleli Fransız dantelli gelinlik koleksiyonu

kurdeleli Fransız dantel gelinlik koleksiyonu

Fransız Dantel Gelinlik  Fiyatları

Gelinlik modelleri fransız danteli: Gerçek bir Fransız dantelinden yapılmış olan bir gelinlik biraz maliyetli olabilir. Gerçek bir Fransız dantelinin metresi yaklaşık 3000 Tl civarından başlayıp kalitesine ve desenine göre 10000 Tl ye kadar çıkabilmektedir. Bu fransız dantel fiyatları sürekli değişmektedir.

Fransız dantellerinin daha fazla göze çarpması için genelde beyaz renkte olmaz. Ancak beyaz Fransız danteli de elbete gelinliklerde kullanılmaktadır. Sezondan sezona ve modele göre değişim göstermektedir. Piyasada en çok kırık beyaz ve krem rengi tonlarında Fransız güpür gelinlik bulunmaktadır.

Fransız danteller genellikle yurt dışından döviz karşılığında getirilmektedir. Bu sebeple dolar kurunun yüksek olduğu zamanlarda Fransız dantel ve güpürlü gelinlik fiyatları daha da artmaktadır. Bir de buna işçilik ve özel dikim şartları eklenirse masrafınız biraz daha artacaktır.

Fransız dantelli gelinlik

Fransız dantelli gelinlik

Fransız Dantel Gelinlik Markaları

Pronovias, Bridal,Rosa  Clara, Berta, Elie Saab gibi markalar Fransız dantelleri  kullanarak çok şık tasarımlara imza atmaktadır. Bu sebeple düğün hayali kuran her genç kız bu markaların Fransız dantelli gelinlik koleksiyonu arasından tercih yapmalıdır.

Ancak bu markalar kaliteli malzeme kullanımından dolayı fiyatları yüksek tutmaktadır. Ayrıca bu gelinliklere bakıldığında gelinliğin en önemli unsuru olan gelinlik duvağının da çok güzel bir şekilde tasarlandığı görülmektedir.

Eğer gelinlik duvağında Fransız danteli kullanıldıysa gelinlik tamamen Fransız danteliyle ön planda olacaktır. Bu da sizi kusursuz bir görünüme kavuşturacaktır.

Fransız gelinlik koleksiyonu içerisinden seçim yaptıysanız, aksesua kullanımını abartmamalısınız. Güpür ve dantelin ön planda olduğu gelinlik modellerinde abartılı aksesuarların kullanılması yanlıştır. Çünkü dantel odak noktası olmaktan çıkmaktadır. Bu da güzelliğinizi gölgeleyecektir.

Fransız dantelli gelinlik Prenses

Fransız dantel gelinlik Prenses

Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Dantel prenses gelinlik modelleri denilince akla ilk gelen Fransız gelinlik modelleri gelmektedir.

Fransiz dantelli gelinlikler arasında ilk sırada olan prenses gelinlikler kalitesi ve ihtişamı nedeni ile büyülemektedir. Aslında  Fransız gelinlik çerçevesindeki prenses gelinlik modelleri özellikle lüks otel düğününde kullanılmaktadır. Ek olarak tarihi mekan düğünlerinde gelin adaylarına akılları zorlayacak bir güzellik sunmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En güzel gelin ayakkabısı modelleri

Fransız model gelinlik altına en güzel gelin ayakkabısı modelleri arasından seçimler yapmalısınız. Oynamayı seven biri iseniz platform topuk gelinlik ayakkabısı veya gelinlik altına spor ayakkabısı kullanmalısınız. Böylece daha rahat bir gece geçirebilirsiniz. Fransız model gelinlikler parlak taşlı gelin tacı ile de zenginleştirebilirsiniz.

Fransız dantel gelinliklerde uzun kol veya illüzyon yaka gelinlikler öne çıkmaktadır. Özellikle küçük göğüs, geniş basen ve armut vücut şekli olan gelin adaylarına önerilmektedir.

İllüzyon kollu, etekleri ve gövde kısmı fransız danteli gelinlik modelleri

Fransız Güpürlü Gelinlik Prenses Kesim

Güpür Gelinlik modelleri. Fransız dantelli ve güpürlü gelinliklere bu sezonda da sıklıkla rastlayacağız. Gelinliğe romantik bir hava katmak istiyorsanız Fransız güpürlü gelinlik modellerini incelemelisiniz.

Fransız gelinlik saç modeli olarak ense topuzu saç, alttan topuz saç modeli kullanabilirsiniz. Özellikle sade duvak ile gelinlik saçı ve gelinlik modeli bütünleşmiş olacaktır.

 • Derin V yakalı prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Fransız güpürü tesettür gelinlik
 • Kayık yakalı prenses kesim Fransız gelinlik
 • Düşük omuz prenses kesim Fransız gelinlikler
 • M yaka prenses kesim Fransız gelinlik
 • Kısa kollu prenses kesim Fransız gelinlik modeli
 • Kalın kuşaklı prenses kesim Fransız gelinlik
 • Truvakar kollu prenses leşim Fransız gelinlik modeli de diğer prenses gelinlik modeli seçenekleri arasındadır.

Aşağıda sizler için derlediğimiz bu senenin Fransız danteli gelinlik modelleri resim galerisini inceleyebilirsiniz. Böylece daha modern ve etkileyici tasarımlar için fikir edinebilirsiniz.

Resim Galerisi: Fransız Dantel Gelinlik

 

Bir önceki makalemiz olan Taşlı Gelinlik Modelleri 2024 Seçenekleri başlıklı yazımızda Taşlı Gelinlik Modelleri 2021 hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. fehiman dedi ki:

  fransız dantelli gelinliklerde en sevdiğim model tek omuzlu olan modeller.tek omuz kalın askılı model çok şık görünüyor.buna bir de verebilirseniz hafif transparanlık katacaksınız ve o transparan bölgeye de fransız danteli işleteceksiniz işte o zaman tam bir gelinlik olmuş olacak.

 2. fatma çakmak dedi ki:

  en üstteki gelinliğe bayıldım.fransız dantelli gelinlik modellerinin arasında böyle bir şey görmemiştim daha önce.transparanlık ta eklemişler bu gelinliğe daha bir kadınsılık eklemiş. göbeği olmayanlar için güzel bence.çok güzel yapmışlar be 🙂

Tarz Kadın Blogu