Fön Nasıl Çekilir Erkek

21.08.2021
2.184
Fön Nasıl Çekilir Erkek

Fön nasıl çekilir erkek başlıklı yazımızda fön çekme teknikleri erkek stilleri hakkında bilgiler vereceğiz. Fön çekme, saçlarda bakımlı ve özenli görünüm sunmanızı sağlayacaktır. Sönük saçlar, saç fön çeşitleri uygulaması ile bambaşka bir havaya bürünür. Kısa saça fön ve uzun saça fön aynı teknik ile yapılabileceği gibi farklı fön çekme teknikleri erkek stilleri de kullanılabilir.

Fön Nasıl Çekilir Erkek

Erkek saçına fön nasıl çekilir sorusunun cevabını öğrenerek çok daha karizmatik bir duruş sergilemek istiyorsanız doğru yerdesiniz! İşte detaylar…

Fön çekme teknikleri erkek

Fön çekme teknikleri erkek

Erkek fön çekme öncesinde saçlar tamamen ıslak veya tamamen kuru olmamalıdır. Kısa saça fön modelleri ve uzun saça fön modelleri uygulaması için saçların yüzde 20’si nin ıslak yüzde 80’ni nin kuru olması gerekmektedir.

Erkek ince telli saçlara fön çekme sırasında mutlaka durulanmayan saç spreyleri kullanmalısınız. Çünkü ince telli saçlar daha kolay hasar alır. Aşırı sıcak uygulamasının saçınıza zarar vermemesi ve kalıcı fön erkek için fön suyu erkek spreyi kullanmalısınız.

Fön suyu çeşitleri arasında keratinli ve bakım yağlı olanları bulunmaktadır.

Saçınıza uygun fön suyu erkek spreyi bilgisini kuaförünüzden alarak fön çekme işlemi öncesi fön suyu kullanmanız saçlarınızın ve sizin yararına olacaktır. Kolay fön çekme, fön sonrası saçların kolay şekil alması, daha uzun süre kalıcı fön erkek için fön kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Sen suyu nasıl kullanılır? Fön modelleri erkek için kuru saçlarınızı, saçlarınıza uygun fön suyu ile nemlendirdikten sonra saçlarınıza fön çekmeye başlayabilirsiniz.

Fön çekme teknikleri erkek dalgalı fön

Fön çekme teknikleri erkek dalgalı fön

Kendi Kendine Fön Nasıl Çekilir

Kısa saç fön çekme için klasik fön fırçası, uzun saça fön çekmek için kırık fön fırçası kullanmanın işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bu noktada en iyi fön fırçası saçlarınızın uzunluğuna ve yapısına uygun fön fırçasıdır.

İnce telli saç için fön fırçası olarak yuvarlak fön fırçası, kalın telli saçlara uygun fön fırçası olarak ise düz fön fırçaları fön fırçası nasıl olmalı sorusunun cevapları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kolay fön çekme için erkek fön fırçası ve kaliteli bir fön makinesi yeterli olacaktır. Saça hacim kazandırmak için sen makinesini aşağıdan yukarıya doğru tutmanız gerekmektedir.

Saçları kabartmadan saça fön nasıl yapılır erkek sorusunun cevabını da ise saçları yukarıdan aşağıya doğru tarayarak, fön makinasını yukarıdan aşağıya doğru tutmanız gerekmektedir.

Evde Fön Çekmek- Kendi Kendine Fön Çekme Erkek

Kendi kendine fön çekmek için, erkek saç için fön fırçası, fön makinesi, fön suyu erkek spreyi gerekmektedir.

Saç fön çeşitleri

Saç fön çeşitleri

Saçlarınızın önünü havalı ve hacimli fön yapmak istiyorsanız;

  • İlk olarak ıslak saçlarınızı sağa, sola, öne ve arkaya tarayarak kurutun,
  • İkinci olarak saçlarınızı önden arkaya doğru tarayarak sen makinesini tutun.
  • Son işlem olarak fön fırçası ile saçları 5 santim kadar taradıktan sonra, fön fırçasını saç uçlarına gelecek şekilde durdurarak ve üstten bastırarak fön çekmelisiniz. Bu şekilde saçların ön kısmı arkaya doğru kabarık bir şekilde kalacaktır. Bu tarz an çekme öncesi saçlarınızı mutlaka fön suyu ile nemlendirmeniz gerekmektedir.

Fön çekme erkek sonrası saçlarınıza sabitleyici kondurmayı unutmayın. Kondurmayı diyorum, zira aşırı sabitleyici sıkmak saçların çökmesine neden olacaktır. Bu nedenle yeteri kadar sabitleyici uygun olacaktır.

Erkek fön modelleri hakkında daha fazla detay arıyorsanız  erkek saçına fön çekme  resim galerimize göz atabilirsiniz.

Resim Galerisi:  Erkek Fön Nasıl Çekilir?

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu