Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi Seçenekleri

31.08.2023
636
Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi Seçenekleri

Evi aydınlık gösteren boya rengi başlıklı yazımızda karanlık evi aydınlık gösteren renkler hakkında bilgi vererek hangi renk boya diyeceğiz. Evi aydınlık gösteren boya renkleri ev dekorasyonundan özellikle karanlık ve küçük ortamlarda gereklidir. Çünkü ev dekorasyonunda ferah duvar renkleri son derece önemlidir. Yani ferah ev boya renklerinde bulunduğunuz ortamı daha aydınlık ve ferah gösterebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda aksesuarlar ve mobilya renkleri yanında duvar boyası rengi de uyumlu olmalıdır. Böylece dar ve karanlık ortamlar bile daha ferah ve aydınlık bir görünüme kavuşmaktır.

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi

Aydınlık ev her zaman daha geniş ve ferah göreceksiniz. Bu nedenle özellikle pencerelerin ve alçak tavanların olduğu ortamlar doğru renklerle boyanmalıdır. Evi ferah gösteren boyalar sayesinde bulunduğunuz ortamı daha aydınlık ve geniş gösterebiliyorsunuz. Peki, karanlık evi aydınlık gösteren renkler nelerdir?

Evi aydınlık gösteren boya rengi

Evi aydınlık gösteren boya rengi

Karanlık Evi Aydınlık Gösteren Renkler

Aslında duvar boyası saçak dikkat etmeniz gereken en önemli detay ışığı yansıtan renk tonlarını seçmektir. Özellikle koyu renkler ışığı emmektedir. Bu nedenle ışığı yansıtan açık renkler kullanmalısınız. Özellikle küçük ve dar mekanlarda siyah, antrasit, kırmızı ve mor duvar boyası renklerinden uzak durmalısınız. Çünkü koyu renkler ortamı daha dar ve karanlık gösterecektir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Koltuk Takımı Renkleri 2024

Burada yapabileceğiniz en önemli işlem yumuşak ve nötr renklerde boya rengi seçmenizdir. Çünkü açık renkler yaşam alanlarınıza tazelik getirecektir. Beyaz, soluk sarı, krem rengi, bej rengi, çakıl taşı ve fil dişi gibi renkler kullanabilirsiniz. Ancak evi ferah gösteren renkler bu kadarla sınırlı değil tabii ki. Açık lavanta, açık mavi, açık toz pembe gibi renklerde kullanabilirsiniz.

Evi Ferah Ve Geniş Gösteren Boya Renkleri

Açık net yeşili, açık nil yeşili ve açık mavi

Çok açık somon rengi tonları, açık nude rengi tonları

Açık şampanya rengi, açık lila ve çok açık pembe

Açık kahverengi ve bej renginin açık tonlarını kullanabilirsiniz.

Beyaz renk seçenekleri olarak ise buz beyazı ve kar beyazı tercih edebilirsiniz. Aslında krem rengi, çok açık gri ve fildişi rengi de çok sık tercih edilmektedir.

Evi ferah gösteren boya renkleri

Evi ferah gösteren boya renkleri

Özellikle küçük salon ve küçük oturma odalarını daha aydınlık göstermek için bu renkleri kullanabilirsiniz.

Ancak evde aşırı derecede eşya var ise bu renkler size çözüm olmayacaktır. Öncelikle fazla eşyaları kaldırarak boyanın ortamı aydınlatmasını sağlamalısınız. Böylece kullandığınız açık boya renkleri ortamı daha aydınlık ve geniş gösterecektir.

Özellikle küçük alanlarda açık boya renkleri kullanmanız en doğrusudur.

Bulunduğunuz ortam daha az ışık alıyorsa geniş göstermek için açık renkleri tercih edebilirsiniz. Duvarlarda aynı kullanarak renklerin etkisini kat artırabilirsiniz. Aslında açık renkler az da olsa giren ışığı parlak bir şekilde yansıtacaktır. Bu da hem bulunduğunuz ortamı daha geniş gösterecek hem de sizi rahatlatacaktır.

Evi ferah gösteren boya renkleri ve ev ferah gösteren boyalar dışında sade dekorasyon örneklerini incelemelisiniz.

Aslında ferah duvar renkleri ortamdan ortama farklılık göstermektedir. Örneğin çocuk odaları açık pembe, mavi, sarı değişik tonlarında daha aydınlık görünmektedir. Çünkü dekorasyon renkleri ve bebeğin eşyaları genelde bu tonlardandır. Açık renk mobilyalar oluyor birlikte bu renkleri bebek odalarını aydınlık göstermek için kullanabilirsiniz.

Hangi renk boya

Hangi renk boya

Yatak odasını aydınlık gösteren ferah ev boya renkleri;

Her zaman huzuru ve sakinliği yansıtması gereken yatak odalarında açık renk boya kullanmalısınız. Özellikle mavi ve lavanta tonları en güzel dinlendiren ferah aydınlık boya renkleridir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri

Salon ve oturma odalarını aydınlık gösteren boya renklerinin arasındaysa yine nötr renkleri görüyoruz. Ek olarak renkte objeler ve çeşitli aynalar kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin ferah duvar renkleri arasından derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip oluruz.

Resim Galerisi: Evi Ferah Ve Geniş Gösteren Boya

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Yılbaşı Süsleri Yapımı | Kolay Modeller başlıklı yazımızda Evde Yılbaşı Süsü Yapımı ve yılbaşı süsleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu