Evde Yapılacak Hobiler Nelerdir?

14.06.2020
3.322
Evde Yapılacak Hobiler Nelerdir?

Evde yapılacak hobiler nelerdir?; Özellikle ev hanımları ev işlerinden arta kalan zamanlarını değiştirmek ve ev dekorasyonu için farklı hobiler peşinde koşmak istemektedirler. Ev işleri oldukça yorucu olduğu için kadınların kafalarını dağıtmaya ve günün yorgunluklarını atmaya ihtiyaçları olmaktadır.

Hem eğlenirken hem de eviniz için farklı ve şık dekorasyonlara sahip olmak istemez misiniz? Hem de doğal malzemelerle! Evinize hem farklı bir hava katacaksınız hem de komşularınızı da kendinize hayran bırakacaksınız. Evde yapılabilecek hobiler arasından sizlere birkaç örnek vermek istiyoruz.

Evde Yapılacak Hobiler Nelerdir?

Evde yapılabilecek değişik hobiler bulunmaktadır. Evde yapılacak hobiler kadın ile evde yapılacak hobiler erkek arasında farklılık bulunmaktadır. İşte evde yapılan hobiler…

Kuru Ağaç Dallarından Çerçeve Yapımı

Doğayla iç içe yaşamak istisnasız tüm insanların istediği bir durumdur. Doğayı evinize ufak dokunuşlarla getirmek hayal değildir.

Kuru dallar, çuvaldan sökülmüş kınnap ipi ve yine kuru olan çiçeklerden birkaç dal ihtiyacınız olan malzemelerdir. Yapıştırıcı kullanmadan da çerçevenizi yapabilirsiniz.

Kuru ağaç dallarını çerçeve yapacak boyutlarda kırınız, dikdörtgen oluşturacak boyutlarda kırmanız en doğru olanı olacaktır.

Düz bir zeminde öncelikle yerleştirmenizi yapınız. Sonrasında dalların uçlarını iple bağlayınız. Bunu yapmak biraz zorlayabilir sizi ama halledilemeyecek bir durum olmayacaktır.

Doğal malzemelerle uğraşmanız stresten uzaklaşmanıza yardımcı olacaktır. Hatta kendiniz evde yapılacak kolay hobiler ile yeni hobiler ortaya çıkartabilirsiniz.

Evde Yapılacak Kolay Hobiler

Evde yapılacak hobi işleri ile hem eğlenceli vakitler geçirecek, hem de kendi emeğinizi kullanmanızın gururunu yaşayacaksınız.

Rulodan Baykuş Yapımı

Evde yapılacak hobiler nelerdir? Ev hobileri nelerdir diyorsanız baykuş yapımını sizlere öneriyoruz. Ev hobileri arasına birçok malzemeden yararlanarak yapacağınız baykuş modelini ekleyebilirsiniz. Evinize dönüp baktığınızda ne kadar çok malzemeye sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

Mutfakta, lavaboda ellerinizi kurulayıp bitirdiğiniz havlu peçetenin altından çıkan ruloyu kullanarak yapabileceğiniz baykuş modeli son derece kolaydır. Çocuklarınızla bile yapabileceğiniz bu modelin yapımı şu şekildedir;

Malzemeler

  • Tuvalet kâğıdı rulosu
  • Boya
  • Maket bıçağı veya makas
  • Renkli el işi kâğıtları.

Yapılışı, rulo boru şeklindeyken uç kısımlarını içeriye doğru kıvırıyoruz. Fazla kıvırmıyoruz. Sonraki aşaması boya aşamasıdır. Boyama işlemini çocuklarınıza yaptırabilirsiniz.

Bunu yaparken el becerileri de gelişecektir. Aynı zamanda hayal güçleri de gelişecektir. İstediği renklere boyama işlemlerini gerçekleştiriniz.

Daha sonra el işi kâğıtlarından yapacağınız kanatlarla baykuşunuza şekil vermeye başlayacaksınız. Kanat dışında gözlerini de el işi kâğıtlarından yapabileceksiniz. İşte baykuş modeli yapımı bu kadar basittir.

Gerisi sizin ve çocuğunuzun hayal gücüne kalacaktır. Süslemelerini de tamamlayın ve baykuşunuz hazır!

Hazırladığınız baykuşu çocuğunuzun odasına koyun ve birlikte ilk faaliyetiniz olma özelliğini taşısın.

Eve yapabileceğiniz ufak hobilerin en önemli tarafı çocuğunuzla birlikte geçireceğiniz paha biçilmez zamanlardır.

evde yapılacak hobiler nelerdir

evde yapılacak hobiler nelerdir

Dergilerden Neler Yapılır?

Evde yapılacak hobiler arasına yapımı son derece basit bu uygulamayı ekleyebilirsiniz. Evinizde birikmiş olan dergilerden tabure yapmak aklınıza gelir miydi? Eski dergilerden neler yağılır deyince akla yüzlerce seçenek gelmektedir.

Oraya buraya attığınız ve artık okumadığınız dergilerinizi üst üste koyun, tabure oluşturacak şekilde bir yüksekliğe sahip olsun.

Daha sonra en tepesine onun boyutunda bir yastık yerleştirin. Ardından kullanmadığınız kemer yardımıyla altından üstüne doğru sıkıştırarak bağlayın.

Evet, son derece şık olan tabureniz hazır!

 

Çocuklarınız Sevdiği Kahramanlarla Odasında Harikalar Yaratın

Evde hobi olarak ne yapılabilir sorusunda miniklerle yapılan ve onları sevindiren ev aktiviteleri de yer almaktadır. 

Evde yapılacak hobiler çocuklarınızla birlikte daha mükemmel hale gelecektir.

Her çocuğun sevdiği ve merakla dinlediği hikâyeler mevcuttur.

İşte bu hikâyelerde yer alan resimleri yine sizin hazırlayacağınız çerçevelerle süsleyin ve duvarına asın.

Bu şekilde hem hayal gücünüz zenginleşecek, hem eğlenecek hem de okuma alışkanlığınız zevkli hale gelecektir.

Bahçenizi Ufak Bir Kavanoza Taşıyın

Evde hobi olarak neler yapılabilir? Öncelikle güzel görünümlü bir kavanoz bulun ve en dibine çakıl taşları yerleştirin. Onun üstüne toprak ve kuru toprak dökün.

İçerisine bitki yerleştirin ve ufak dekoratif nesneler serpiştirin. Birkaç tane yapın ve mutfağınızla bütünlük oluşturmasını keyifle izleyerek dekoratif kavanoz süsleme keyfini yaşayabilirsiniz.

Güneş gören bir yere koymanız doğru olacaktır. Diğer yapacağınız kavanozları yan yatırıp çakıl taşını toprağını yan duran kavanozun içine koyun. Bu şekilde farklılık da yaratmış olacaksınız.

Evde yapılacak hobiler nelerdir

Fantastik Görünümlü Kavanozlar

Kavanozdan yararlanıp yapabileceğiniz diğer bir uygulama ise şu şekildedir, kavanozun içine yapıştırıcıyı dağıtın, ardından içine sim dökün (mavi tonlarında olması görünümü açısından bütünlük sağlayacaktır), kavanozun kapağını kapatın ve altına LED takın. Bu şekilde kavanozların içinde ateş böcekleri varmış gibi bir hava yaratmış olacaksınız.

Resim Galerisi: Evde Yapılacak Hobiler Nelerdir?

02

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu